10 идеи за Велигденски декорации во домот

Велигден доаѓа набрзо, а сигурно ќе сакате вашиот дом да има празнична атмосфера и да направите некоја интересна декорација. 

Ова се неколку наши предлози, како и водич како да ги направите.

Златни јајца 

Се што ви е потребно се дрвени јајца и спреј. Измештајте ги со другите јајца и добијте интересен изглед на трпезата.

Зајчиња лижавчиња

За декорација на торти и чинии со јајца. Како да ги направите сами? Дознајте тука

Мини вазни

Видете како да ги напраивте тука

Виножито

Како? Види тука. 

Скуленти во чашки за јајца

Освежете го домот со нешто ново.

Украс за на врата

Како да го направите? Видете тука. 

Направате оригами зајчиња 

Види

Винтиџ ботанички јајца

Види како да ги направиш.

Велигденско дрво

Инспирирано од шведската традиција, видете како може да го направите ова дрво.

Цветни свеќи
Коментари

коментари