Чек дис аут
Search


12 љубовни совети за секој хороскопски знак

Нема ништо полесно од тоа да дадеш совет некому, поврзан со љубовта, и ништо потешко од тоа да му помогнеш на истиот овој човек да ги надмине разочарувањата, болката и чувството дека неговото срце е скршено.

Овие 12 совети нем ада ги решат проблемите, но би можеле да ви помогнат да ги решите сами или да дознаете воопшто имате проблеми за решавање.

Овен: Постојат работи кои никој не ви кажува за љубовта, но сами ќе ги научите.

Бик: Никогаш не кажувај некому дека го сакаш, ако тоа навистина не го мислиш.

Близнаци: Ти секогаш ќе бидеш човекот кој се бореше со сите сили за среќата.

Рак: Не дозволувај луѓето да се обидат да ти ја претворат тагата во нешто убаво.

Лав: Ти не си одраз на оние кои не можат да те сакаат.

Девица: Запомни – боли до моментот до кој не престане да боли.
Коментари

коментари