16 годишната ќерка на Синди Крафорд зачекори на модната недела во Њујорк

Гордите родители Синди Крафорд и Ранде Гербер во првите редови ја подржуваа својата ќерка, тинејџерка додека беше дел од нејзиното шесто шоу за време на модната недела во Њујорк.

 

16 годиншната Каиа тргна по чекорите на двајцата родители, а зошто и да не, кога го има генетски совршениот изглед како и нејзините родители, некогашни модели.

 

Парот е во брак од 1998 година и веќе се во петата деценија од животот, Синди со нејзините 51 година изгледа одлично, а воедно и 55 годишниот Ранде.

Тие во лежерно и модерно издание позираа за фотографите на шоуто на Calvin Klein Collection.
Коментари

коментари