17 најлуди моменти од свеченото отварање на Светското првенство во фудбал

Оле, оле, Светското започна!

Големото отварање вчеравечер во Бразил, беше се, само не досадно. Од дрва кои танцуваат и цвеќиња кои трчаат и луѓе фубалски топки(?!), барем имаме идеи за костими за следниот маскенбал.

Џенифер Лопез танцуваше зад сцената, а ова се најлудите моменти на отварањето:

1. Цвеќињата скокаа…

Flower-people

2. Исто така расцветуваа…

Creeper

 

3. Виножитата полудеа…

Armsflailing

 

4. Момци го правеа трикот со вртечката чинијаDanceswithumbrellas

 

5. Имаше и веслање низ гужватRowing

6. Имаше и кристална топка

Ball

7. И пак чудно трчање наоколу

Running

8. Измислија луѓе – фудбалски топки – хрибридиSmile

9. И тие правеа кул трикови

Floating-soccer-people

10. И некои импресивни трикови

Soccer-people

 

11. ОК, сфативме, кул сте.

Scissorkick

12. Колку чинеше ова да се направи?Giant-lady

13. Имаше и боречки вештиниKaratedancing

14. Малите фудбалери се збунија како функционираше фудбалската топка…

Kick

15. J Lo, Pitbull и Claudia Leitte ни мафтаа… како да не им е гајле…

Allwave

 

16. На J Lo стварно не и беше гајлеJlowave

 

17. Барем Claudia Leitte беше прилично возбудена што е тамуExcitedwave
Коментари

коментари