Тијана како Чола, фантастична на ТЛЗП (Видео)

Популарната македонска пејачка Тијана Дапчевиќ синоќа настапи во првата емисијата од четвртата сезона на популарното шоу „Твоето лица звучи познато“ и тоа во улогата на Здравко Чолиќ.

Околу Тијана играа неколку Локици, а во текот на настапот розово трико облекоа и другите натпреварувачи во шоуто и предизвикаа смеа кај жирито и публиката.

Еве ја „Главо луда“ во изведба на Тијана:

https://www.youtube.com/watch?v=O5zMghbtdcA
Коментари

коментари