22 кул стајлинзи на Алекса Чанг

Една од поопуштените и кул стилски ѕвезди е и Алекса Чанг која сосема неочекувано стана урбана модна икона.

Таа досега три пати со ред се закити со наградата Британска Икона на Стилот а неодамна започна и свој бренд. Она што сите дами го обожаваат во нејзиниот начин на облекување е спонтаноста, разиграноста на боите и експериментирањето со различните стилови.

Таа е секогаш доследна на своите омилени парчиња меѓу кои се Converse патиките, леопард принтот, мини здолништата и класичните фармерки..Ви споделуваме 22 кул стајлинзи од познатата стилска девојка.
Коментари

коментари