Чек дис аут
Search


5 возбудливи секс пози за интроверти и нивните партнери

Интровертите уживаат во сексот исто колку и другите, можеби дури и повеќе. И само затоа што тие делуваат повлечено, не значи дека тоа се случува и меѓу чаршафите. Токму затоа и ви ги споделуваме овие 5 возбудливи секс пози во кои со сигурност ќе уживаат и најголемите интроверти.

1. Легнато куче

Ако гледањето во очите на партнерот ве спречува да го постигнете големото О, тогаш комбинирајте ги прегратките со сировата енергија на кучешкиот стил така што ќе ја пробате оваа модификувана поза. Легнете на стомак, држејќи се со рацете и малку свиткајте ги нозете, а тој нека се намести над вас.

2. Магичен фен

Легнете на вашиот грб, со колковите на работ од креветот и нозете отворени во форма на буквата „V“, а вашиот партнер нека застане пред вас. Најдобриот дел во оваа поза е што ќе имате време само за себе, криејќи се зад вашите нозе.

3. Бавен тобоган

Инстантно исфрлете ги сите несексуални мисли од главата така што ќе си пуштите супер сексуален филм (или што и да ви помага да се возбудите). Легнете исправено на вашиот стомак, свртени кон екранот. Раширете ги нозете малку, за вашиот партнер да има пристап.

4. Мастер во набљудување

Гледајте без да бидете забележени (сонот на секој интроверт) и истовремено бидете мрзливи (сонот на секој човек). Легнете на вашиот грб со нозете нагоре и колковите поткачени над перница. Одморете ја главата на перница, опуштете се и гледајте го додека ги прави своите вообичаени движења.

5. Онесвестување


тагови


Коментари

коментари