6 смели мејкап трендови кои морате да ги пробате оваа пролет

Оваа пролет очекувајте го неочекуваното, затоа што трендовите кога е во прашање шминката ескалираат надвор од комфорт зоната. Ова се 6 мејкап трендови кои дефинитивно мора да ги испробате.

– Плава сенка/туш

alessandra-ambrosio

-Розови smokey eyes

jennifer-lopez

 

– „Вампирски усни“ – кармини во силни и впечатливи бои
kerry-washington

-Портокалов кармин

olivia-munn

-Јаболкници како „зрело овошје“
Изберете руменило во свежи нијанси како пролетно овошје

reese-witherspoon

– Глитер сенка suki-waterhouse
Коментари

коментари