Амал Клуни шармантна во син фустан покрај својот сопруг

Познатата адвокатка и активист присуствуваше на премиерата на филмот “Suburbicon” во присуство на својот сопруг, актерот Џорџ Клуни.

Амал шармираше во долга сина тоалета во beach стил па и покрај студеното време таа сепак изгледаше како летна божица. Тоалетата со потписот на Bill Bass ја искомбинира со бела плик ташна и дијамантски обетки.
Коментари

коментари