Бронзен гламур за само 5 минути

Руската манекенка и блогерка Валерија Липоветски ги обожава брзите и едноставни туторијали за шминкање. Брзиот живот кој го живее не и дозволува да одвои подолго време во креирање на шминка и фризура која одзема часови со цел да изгледа убаво и средено.

Таа тоа го прави во рок од 5 минути а за таа цел сподели 5-минутен туторијал во кој ги користи само клучните makeup продукти кои и се неодпходни на секоја девојка за да добие природен но гламурозен изглед.. Клучот е во бронзените тонови за кои вели дека одговараат на секого и можат да направат да изгледате убаво во секое време.
Коментари

коментари