Категорија: Животен стил

Јога за двајца: Убавината на акро јогата

Јогата е древна дисциплина која го носи во совршена хармонија телото и умот, а акро јогата е...

Тропскиот остров Ко Липе е вистински рај во Тајланд

Ко Липе е мал тропски остров во Андаманското море, а за разлика од останатиот дел од...

5 АКТИВНОСТИ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГИ ПРАВИТЕ СО ВАШИТЕ ДЕЦА ВО ПРИРОДА

  Кои се вашите најдраги спомени од детството? Сигурно тоа се спомени поминати надвор во...

КАКО ТЕХНОЛОГИЈАТА И ВИДЕО ИГРИТЕ ВЛИЈААТ ВРЗ МОЗОКОТ НА ДЕЦАТА?

  Дали треба да сме загрижени како техонологијата влијае врз развојот на мозокот на...

6 мажи со кои речиси секоја жена искусила секс-авантура

Иако никој јавно и отворено не зборува за своите секс авантури, со исклучок на неколку...

Како изгледа домашниот тренинг на Кендал Џенер?

Ит-моделот и ријалити ѕвездата Кендал Џенер е позната по своето беспрекорно тонирано тело, а...

Информација која сите учесници на Скопскиот Маратон 2017 мора да ја знаат!

Овогодинешниот Скопски Маратон ќе се одржи на 7-ми мај, а сите учесници на истиот мора своите...

Хали Бери и нејзината тајна за беспрекорен изглед

Преубавата американска актерка Хали Бери во совоите педесетти години изгледа феноменално,...

Местото кое секој гурман треба да го посети – Вила „Весница“

На само 17 километри од центарот на градот во магичното скопско Мирковци се крие местото каде...

Уникатен и прекрасен „Тунел на љубовта“ во Украина

     Во украинскиот град Клеван, кој не е далеку од регионалниот центар Ривне, има едно...

Бела глина: Еликсирот на младоста

Една од древните благодети за убава здрава кожа која била користена уште во минатото е...

Дали белото вино е лошо за вашата кожа?

Сигурно веќе ви е добро познато дека алкохолот влијае врз вашата кожа, а исфрлањето на...

Го победила ракот и инспирира со нејзината фитнес трансформација

Борбата со ракот ја направила уште посилна и ја мотивирала да биде уште подобра.  Alison Rieman во...

Секој четврток, после работа #ПочниСоВодно

Еден поинаков четврток ни доаѓа со иницијативата #ПочниСоВодно. Имено, I love hiking – group Macedonia...

ОВА МОРА ДА ГО ЗНАЕТЕ: Кога ќе ве касне оса, пчела или стршлен – ОВА ќе ве спаси од болка!

Со доаѓањето на пролетта стигна и сезоната на разни инсекти, меѓу кои најголема опасност...

Едноставна а ефикасна: Која е најдобрата вежба за совршен задник?

Дали некогаш имате слушнато нешто за вежбата наречена clamshells? Иако многумина од вас не знаат...

Зошто мажите не можат да излезат на крај со паметните жени?

Повеќето мажи, свесно или несвесно, бегаат од паметните жени уште на првиот љубовен...

Кога децата развиват чувство за добро и лошо?

Можеби ќе се изненадите од фактот дека децата на три годишна возраст имаат развиено чувство...

Мариано Ди Ваио – жените го обожаваат а мажите се огледуваат на неговиот стил

Еден од најубавите мажи во светот – италијанецот Мариано Ди Ваио е миленикот како на...

10 причини зошто не сте расположени за секс

Мора да признаете дека понекогаш колку свеќи и да запалите и колку и да пуштате романтична...