Категорија: Дом и семејство

„Другата половина“: Неодоливи фотографии од близнаци

„Другата половина“. Бев благословена да бидам родена со сестра близначка, само 15 минути...

Прв случај во регионот: Во „Аџибадем Систина“ спасен е животот на трудница со дисекција на аорта, бебето e во стабилна состојба

Кардиохируршкиот, гинеколошкиот и педијатрискиот тим на „Аџибадем Систина“ го спасиja...

Овој 6-годишник со само едно прашање го спасил бракот на своите родители

Понекогаш врската или бракот е толку заглавен во рутината и досадата што освежувачкиот...

Стан од 37 метри квадратни со сериозна смисла за драма

Смислата за драматичност јасно се пронаоѓа во овој дом од 37 метри квадратни , а она што е...

Еве зошто не треба да го местите креветот наутро, причината ќе ве изненади!

Уште од мали, нашите родители не учат на некои правила кои во иднина прераснуваат во наши...

Наташа Беквалац за прв пат покажа како изгледа нејзината ќерка

Српската пејачка Наташа Беквалац пред помалку од еден месец на свет ја донесе својата ќерка...

Ова е првата фотографија од Лука, синот на Ана Ивановиќ и Бастиан Швајнштајгер

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ и фудбалерот Бастиан Швајнштајгер, вчера станаа...

Оваа слика го воодушеви целиот регион! Љубов која трае и по 50 години брак!

Една пациентка од Црна Гора одлучила да ја сподели оваа трогателна глетка која ја видела...

Безвременска мудрост од една вдовица (81) која секоја жена треба да ја прочита!

Марион Бетон (81) е една од деветте милиони британци кои ги чувствуваат последиците на...

Совети од дизајнерите на ентериер: На овој начин домот ќе ви изгледа поелегантен

Ентериерот секогаш го прикажува карактерот на сопственикот, а неколку клучни детали го...

10 видови на кучиња кои најлесно се прилагодуваат на живот во стан

Некогаш не е лесно да го изберете вистинкото милениче. Колку и да ви се допаѓа некое куче,...

Еве зошто бојата на очите кај бебињата се менува

Бојата на очите е наследна и зависи од боите на очи на родителите, бабите и дедовците....

Постариот брат не го очекуваше ова од бебето во стомакот на мајка си (ВИДЕО)

Секое семејство се радува кога бебето ќе започне да се движи во стомакот. Како расте, така и...

Овие звуци ги смируваат новороденчињата

Бебешкиот мозок почнува да регистрира луѓе и ситуации веќе во првите денови од раѓањето....

Oвие навики ќе ви го направат родителството полесно

Секој од нас сака да биде најдобар родител за своето дете. Да се биде добар родител, значи во...

Вака изгледа кога постариот брат ќе и запее песничка на својата малечка сестра (ВИДЕО)

Кога родителите ќе му соопштат на своето прво дете дека ќе добие брат или сестра, најчесто на...

Во студените денови еве како да ја задржите топлината во вашиот дом

Доколку сте долго време надвор, телото ви сигнализира дека мора да го затоплите. Оние кои...

Вака изгледа „тешкиот“ живот на еден татко со четири ќерки

Една од најважните, но и најтешките улоги во животот е улогата на родител. Иако многу луѓе...

Интересни факти за браќата и сестрите

Браќата и сестрите претставуваат подарок од родителите, чиј рок на траење не изминува. Тие...

Ова се најскапите пасоши во светот

За луѓето од западните земји, патувањето во странство никогаш не им претставувало проблем....