Категорија: Дом и семејство

Насилство во љубовната врска: Како да го препознаете и што да направите?

Сите ние, барем еднаш во животот сме биле жртви на нечие насилство. Тоа што мора да го сфатиме...

Ова е куќата на Емили Ратајковски која чини 2 милиони долари!

Емили Ратајковски неодамна со својот маж одвои 2 милиони долари за оваа модерна вила во Лос...

Ова е најомиленото име кое родителите најчесто го избираат за своето дете во светот!

Различни земји, различни обичаи? Не секогаш. Барем не кога станува збор за имињата на...

Исфрлете ја негативната енергија од домот со помош на овие трикови!

Негативната енергија во домот можете да ја внесете и купувајќи некои предмети. Којзнае...

Денес е денот на мајката: Кажете и колку ја сакате и направете го ова!

Денот на мајката е славење на мајчинството, а се слави на различни датуми во многу делови од...

Родители објавуваат фотографии од својот живот пред и по раѓањето на своите деца

Овие фотографии се вистински доказ колку се менува животот на родителите откако ќе добијат...

49 години во брак: Поради оваа промена повторно се заљубиле еден во друг! (Видео)

Џо и Кевин Тајлер се сретнаа кога имаа 14 и 16 години. И двајцата биле во тинејџерски години и...

Како до мирен сон во текот на бременоста?

Телото на трудниците во текот на деветте месеци од бременоста поминува низ физичка, но и...

Емотивни први фотографии на малиот Принц Луј: Преслатко бебе! (Фото)

Малиот принц Луј Артур Чарлс е роден пред помалку од две недели, а Кејт Мидлтон ја напушти...

Сакате да ви успее секоја билка? Употребете го овој трик!

Некогаш филтерите за кафе се користеле исклучиво при варење кафе, а денес ги користат се...

„Симпласт“ – компанија лидер во производството на ПВЦ прозорци и врати по мерка!

„Симпласт“ е компанија со долгогодишно искуство која произведува ПВЦ прозорци и врати по...

Љубов посилна од ужасот на војната: Баба(96) и дедо(97) се во брак повеќе од 70 години! (Видео)

Сите знаеме за приказните за загубата и скршените срца на луѓе кои ја преживеале Втората...

Погледнете какво изненадување му приготви семејството на Дејвид Бекам за роденден! (ВИДЕО)

На својот 43-ти роденден поранешниот фудбалер Девид Бекам своето семејство го изведе на...

5 промени кои ја чекаат секоја жена откако ќе роди ќерка

Бидејќи девојчињата по природа се понежни и помирни, жената која ќе роди ќерка се менува на...

Потресна исповед на една мајка чија судбина ја делат илјадници жени: „Го запрашав син ми кога ќе се ожени…“

„Честопати се присетувам на времето кога со една плата можеше да се оди на одмор, кога...

Неверојатно: Го добиле 14-тиот син по ред и му дале совршено име!

Катери и Џеј Швандт од Мичиген (САД) имаа 13 синови. Неодамна дојде нивното 14-то дете на свет-...

Татко ми тоа утро плачеше: Му пријдов во венчаница и го прегрнав..

Татко ми плачеше тоа утро во еден агол, свртен со грб, глумејќи сила и цврстина, глумејќи...

Првата фотографија од малата наследничка на Џорџ Клуни: На кого личи?

Мислењата се поделени кога се работи за изгледот на ќерката на Амал и Џорџ Клуни. Некогаш...

Создадете пролетна идила во вашиот дом со помош на овие совети

Клучот за пролетна идила во домот, секако се крие во цвеќето, како симбол на пролетта. Но, тоа...

5 места во кујната кои имаат повеќе бактерии од тоалетот

Бактериолошките тестови откриле кои се петте највалкани места во кујните. За да го спречите...