Категорија: Дом и семејство

Кога децата развиват чувство за добро и лошо?

Можеби ќе се изненадите од фактот дека децата на три годишна возраст имаат развиено чувство...

8 нешта што наставникот посакува родителите да прават со нивните деца дома

  Потрудете се вашето дете да чита секој ден Наставничката од градинка на мојот син не...

Зошто детската игра на отворено е најдобрата опција за вашето дете

Играта може да биде одлично средство во процесот на учењето или во стекнувањето нови знаења...

3 работи кои му се потребни на вашето дете да постигне добросостојба

ШТО Е НАВИСТИНА ПОТРЕБНО ДА СЕ ПОСТИГНЕ ДОБРОСОСТОЈБА КАЈ ВАШЕТО ДЕТЕ ЗА ДА МОЖЕ УСПЕШНО ДА...

Првото велигденско јајце има магична моќ

Црвените јајца се главно обележје на Велигденските празници. Тие се симбол за животот и...

„Не постои здодевен момент“: Имаат три пара близнаци кои слават роденден на ист датум

Уште од мало девојче, Кери Косински посакувала да има големо семејство со многу деца. Кога...

Како да одржите среќна љубовна врска?

Го најдовте совршениот, сега сте во врска и мислите дека работата е завршена. Всушност, таа...

Позитивно видео: Мало девојче секој ден со прегратка го пречекува својот брат по училиште

Мало девојче со големо срце, кое секој ден со прегратка го пречекува својот брат по училиште,...

КАКО ПОДОБРО ДА ГО СТИМУЛИРАМЕ МОРАЛНИОТ РАЗВОЈ КАЈ ДЕЦАТА?

Што е потребно за некој да е добар родител? Родителите знаат неколку трикви со цел да ги...

КАКО РОДИТЕЛИТЕ ДА НЕ ГО ПРЕНЕСУВААТ НИВНИОТ НЕМИР ВРЗ СВОИТЕ ДЕЦА?

  Децата чии родители отворено манифестираат нервоза и вознемиреност имаат поголеми...

Како да започнете сериозен разговор со детето?

Дали некогаш сте се соочиле со незгодните моменти кога вашето дете ве прашува за работи што...

Хумористични илустрации во кои ќе се пронајде секоја мајка

Холанѓанка на забавен начин ги прикажува моментите кои добро им се познати на сите мајки....

Не ги бакнувајте туѓите бебенца по лицето и рацете

Сигурно ви се случило кога ќе отидете на гости, сите присутни да навалат на вашето дете. Го...

Како да ги импресионирате вашите гости, со мали, но важни детали?

Без разлика дали се работи за вашите најблиски пријатели, родители или важни луѓе, во секој...

Како татковците ги учеле нивните синови да ги почитуваат жените во минатото?

Во денешно време честопати се вели дека вистинските џентлмени „изумреле“. Жените се...

Марк Закерберг и Присила Чен објавија дека очекуваат втора ќерка со емотивен текст и фотографии од детството

Марк Закерберг, основачот на најпопуларната социјална мрежа Facebook и неговата сопруга...

7 зборови што кралското семејство никогаш не ги користи

Живеењето во кралско семејство не е лесна задача. Покрај учтивоста и стилот на облекување,...

дали полица полна со трофеи значи дека вашето дете е најдобро? Како да се поттикне здрав натпреварувачки дух?

За некои родители зборот натпреварување е неприфатлив. Не само што натпреварувањето им...

7 начини како да си го олесните животот во вашиот дом!

Сите се справуваме со недоволно простор дома и не доволно добра организација на работите не...

Од што се плашат децата најмногу на одредена возраст?

Малите деца често се плашат од нешто, што за возрасните е чиста бесмисленост. Во никој случај...