Категорија: Дом и семејство

10 ЧЕКОРИ КАКО ДА ГО НАПРАВИТЕ ВАШЕТО ДЕТЕ СРЕЌНО

  Кога прашувате родители што највеќе посакуваат за своите деца, најчестиот одговор е...

12 тајни за уредување на домот кои можеме да ги „украдеме“ од среќните луѓе

Начинот на којшто го уредувате вашиот животен простор има големо влијание на вашето...

Првородените деца се попаметни од своите браќа и сестри

Ако сте најстарото дете во семејството, тогаш сигурно оваа статија ќе ви послужи за да ги...

Децата на познатите кои се копија од нивните родители

Генетиката е  многу чудна, но најчесто таа е многу интересна за надбљудување и проучување....

Интересни шеги за свекрвите кои ќе ви го разубават овој викенд

Постои општо верување дека снаите и свекрвите не се согласуваат. Колку и да постојат...

Зошто тетката е важен дел од животот на секое дете?

Ако сте тетка, тогаш задолжително дознајте како влијаете врз развојот на детето и каков...

Што да им подарите на вашите пријатели кои неизмерно обожаваат да спијат?

Овие зимски денови се идеални за поминување време во кревет, носејќи удобна облека и пиејќи...

„Темпераментноста е знак на интелигенција, а не непослушност“- Текст кој мора да го прочита секој родител, за да ја разбере психологијата и развојот на детето

Познатиот српски лекар, невропсихијатар, психотерапевт и книжевник, како и академик на...

Исфрлете ги веднаш од вашиот дом: 7 предмети и растенија кои носат кавги и сиромаштија

Според фенг шуи и народните верувања, постојат одредени предмети и растенија кои е потребно...

Ѕирнете во уникатниот луксузен стан на Кира Најтли

Актерката Кира Најтли го продаде својот стан во Њујорк, во кој живееше од 2015 година....

Животот е полесен кога мама е тука…

Сите ние едвај чекаме да бидеме независни и се гордееме со себе кога сами ќе почнеме да се...

СРЕЌНИ СОЛЗИ: Идентични близначки се сретнаа откако биле разделени како бебиња

Идентични близначки, кои биле разделени по раѓањето, имаа среќа повторно да се сретнат. Одри...

Хит текст посветен на сите мајки кои „не работат“ за да се грижат за семејството

Мајка на две деца им возврати на сите оние кои ги прашуваат жените кои немаат работа „Што...

Анџелина Џоли и Бред Пит со прва заедничка изјава за разводот!

По бројните препукувања и меѓусебни обвинувања, Бред Пит и Анџелина Џоли успеаја да...

Брачни изјави и шеги што ќе ве насмеат и ќе ви го разубават денот

Бракот е заедница која му е потреба секому. Сопружниците помеѓу себе треба да си овозможат...

Колку повеќе време поминувате со вашата мајка, толку подолго ќе живее!

Истражувачите од Калифорнискиот Универзитет открија дека осаменоста игра важна улога кога...

Крис Џенер го претстави својот празнично украсен дом

Познатата ријалити ѕвезда и бизнис жена Крис Џенер секоја година за Божиќ воодушевува со...

Брилијантни фотографии во кој ќе се пронајде секој родител

Секој човек кој се спрема за доаѓањето на неговото прво дете го прави тоа со многу возбуда и...

Бекамови ја продаваат куќата во Л.А. – Им била тесна

Брачната двојка Дејвид и Викторија Бекам за сума од 24 милиони фунти ја ставиле на продажба...

Зависна од раѓање: Имаат 12 деца, таткото е подготвен и за 20

Ќерката на оваа британска двојка, која им се роди летово, има 5 браќа и 6 сестри. Нивните деца...