Категорија: Дом и семејство

„Темпераментноста е знак на интелигенција, а не непослушност“- Текст кој мора да го прочита секој родител, за да ја разбере психологијата и развојот на детето

Познатиот српски лекар, невропсихијатар, психотерапевт и книжевник, како и академик на...

Исфрлете ги веднаш од вашиот дом: 7 предмети и растенија кои носат кавги и сиромаштија

Според фенг шуи и народните верувања, постојат одредени предмети и растенија кои е потребно...

Ѕирнете во уникатниот луксузен стан на Кира Најтли

Актерката Кира Најтли го продаде својот стан во Њујорк, во кој живееше од 2015 година....

Животот е полесен кога мама е тука…

Сите ние едвај чекаме да бидеме независни и се гордееме со себе кога сами ќе почнеме да се...

СРЕЌНИ СОЛЗИ: Идентични близначки се сретнаа откако биле разделени како бебиња

Идентични близначки, кои биле разделени по раѓањето, имаа среќа повторно да се сретнат. Одри...

Хит текст посветен на сите мајки кои „не работат“ за да се грижат за семејството

Мајка на две деца им возврати на сите оние кои ги прашуваат жените кои немаат работа „Што...

Анџелина Џоли и Бред Пит со прва заедничка изјава за разводот!

По бројните препукувања и меѓусебни обвинувања, Бред Пит и Анџелина Џоли успеаја да...

Брачни изјави и шеги што ќе ве насмеат и ќе ви го разубават денот

Бракот е заедница која му е потреба секому. Сопружниците помеѓу себе треба да си овозможат...

Колку повеќе време поминувате со вашата мајка, толку подолго ќе живее!

Истражувачите од Калифорнискиот Универзитет открија дека осаменоста игра важна улога кога...

Крис Џенер го претстави својот празнично украсен дом

Познатата ријалити ѕвезда и бизнис жена Крис Џенер секоја година за Божиќ воодушевува со...

Брилијантни фотографии во кој ќе се пронајде секој родител

Секој човек кој се спрема за доаѓањето на неговото прво дете го прави тоа со многу возбуда и...

Бекамови ја продаваат куќата во Л.А. – Им била тесна

Брачната двојка Дејвид и Викторија Бекам за сума од 24 милиони фунти ја ставиле на продажба...

Зависна од раѓање: Имаат 12 деца, таткото е подготвен и за 20

Ќерката на оваа британска двојка, која им се роди летово, има 5 браќа и 6 сестри. Нивните деца...

Ги освои фановите на мајка си: Ќерката на Тамара расте во преслатко девојче (ФОТО)

Нашата Тамара Тодевска кон крајот на април стана мајка за прв пат, а нејзината ќерка Хана е...

Генијални трикови за отстранување на сите дамки

Ужасните моменти кога ќе го извалкате омилениот фустан со мастило или пак кога на белиот...

Писмо на мајка за своите 4 деца: „Еве зошто ви дадовме браќа и сестри“

Кејт Кејси е мајка на четири деца која во своите текстови споделува интересни моменти од...

Оваа мајка упати неочекувана порака до девојката на таткото на нејзината ќерка: „Повеќе љубов, помалку омраза!“

Често во меѓучовечките односи се занемарува што е тоа што е најдобро за децата, а возрасните...

Неколку важни принципи за привлекување на парите во домот

Во денешно време се повеќе луѓе имаат контроверзен или негативен став кон парите....

5 нешта кои веднаш треба да ги исфрлите од кујната

Како што се ближи крајот на оваа година, така е време и ние да издвоиме еден ден и да се...

Смешната реалност за животот со 4 ќерки

Ви здосади да гледате совршени мајки, татковци и дечиња на Инстаграм? Не, не се сите дотерани,...