Категорија: Дом и семејство

Која е најчеста причина за развод?

Сведоци сме на се поголем број на разводи, за разлика од седумдесетите, бројката денес е...

Видео: Оваа мајка никако неможе да ги заспие овие две слатки близначиња од Норвешка!

Мајката на овие две близначиња Хенриет Џонасен од Норвешка направила видео во кое се гледа...

Во животот секогаш ќе има време за две пива

На час по психологија, професорот застанал пред катедрата на која имало многу предмети и...

Нека ни е честит и славен големиот христијански празник Свети Илија, најголем свет ден за сите Македонци.

 Големиот македонски празник Илинден кој во свеста на македонскиот човек асоцира на...

Вкусен викенд предлог: Чоколадни палачинки

Потребни состојки: 2 јајца 150 грама брашно 300 мл млеко 30 грама путер 40 грама темно чоколадо (со...

Се земале и сфатиле дека првата средба им била всушност пред 11 години на плажа…

Тие не живеeле во истата област. Вилер живеел во Кент, додека Маиден израснала во Корнвол. Во...

ВИДЕО: Уште ова се немаше случено!!! Невестата побегнала од младоженецот бидејќи не знаел …

И младоженецот и невестата имале само по 14 години. Mладоженецот по само неколку дена останал...

„Breastfeeding“ – филм кој секоја мајка треба да го погледне

Ова е филм во кој отворено се разговара за доењето, за придобивките од мајчиното млеко, за...

Фото: Жива срамота!!! Пивофест поважен од детето …

Немаме никаков коментар на оваа фотографија која се врти на социјалните мрежи. Проценете...

5 златни правила за бракот

Разговарајте – Разговорот е можност да се надминат недоразбирањата и да се разјаснат...

Денеска е Петровден – за многу години!

Православниот празник – Петровден, се одржува секоја година на 12 јули. Празникот е...

Видео: Направено е првото видео од местото каде се одржува венчавката на НОВАК И ЈЕЛЕНА

Направено е првото видео од местото каде се одржува венчавката закажана за денес и утре, а...

Писмо до мајката, кое сите ќерки треба да го прочитаат

Ова е писмото на австралиската новинарка Леа Картер до мајка си, напишано откако и таа...

Денеска 7 јули е раѓање на св. Јован Крстител – Иванден

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 24 јуни. Денеска е Раѓање на св....

Фото: Хит на годината! Ние сме кај тетка ти … “Кључот” ти е под чергиче!!!

Еден наш читател ни ги испрати фотографииве на нашата Eмaил адреса, па од нив можеме да...

Моќта на љубовта: Технологијата може да замени многу работи, но не и ова…

Технологијата можеби има многу придобивки и ни го олеснува животот, но со неа полека се губи...

Видео: Таткото ја пее омилената песна на својата ќерка!

Погледнете како изгледа кога таткото ги знае сите зборови од омилената песна на својата...

Фото: Куќа на 9-ти спрат во центарот на Скопје!

Скопје и се е можно … фото – SkopjeInfo

Креативни идеи за полици од скала

Ви треба место за вашите книги, или можеби за вашите цвеќиња? Тогаш разгледајте ги овие идеи...

Поучна приказна: Луѓето секогаш ќе зборуваат

Луѓето секогаш ќе зборуваат, но на крајот од денот важно е вашето семејство и заедничката...