Категорија: Дом и семејство

Видео: Заедно имаат 211, а во брак се 89 години (ВИДЕО)

Карам и Картари Чанд заедно имаат 211 години, а во брак се „цела вечност“ – неверојатни 89...

Милионерот кој не ја заборави добрината на луѓето од селото од кое потекнува

Сјунг Шуејхуа стигнал далеку во животот, но во ниту еден момент не заборавил на луѓето кои му...

Љубовно писмо на 4-годишно момче болно од рак стана интернет сензација

„Ќе дојдеш ли во мојата куќа? Ајде заедно да си играме. Мислам дека си убава како коњ или...

Видео: Новиот дом на дедото бездомник

Еден дечко го фотографирал дедово и условите во кои живее и ги поставил сликите на Фејсбук....

Се женел 8 пати: два пати во Македонија, во Србија и Хрватска, па и се врати на првата

Милован Алексиќ 78 од српското село Бара имал осум жени. Последните три децении живее со...

Видео: Куќна помошничка за подарок ја доби куќата што ја чистеше

Куќната помошничка Кара Симонс го почна работниот ден како и секој претходен,...

Денеска е Света Петка – Нека е за многу години Македонци. Здравје и среќа нека носи

Родена е во градот Иконија од родители богати и христољубиви. По смртта на своите родители...

Еве зошто мажите бараат жени што личат на нивните мајки

Не брзајте да го дефинирате вашиот партнер како мамино дете, туку прифатите една едноставна...

Пооткачено писмо за развод не сте прочитале!

Покрај емотивните зборови и длабоки чувства, во писмата понекогаш може да има и силна...

ЌЕ ВИ ГО СТОПИ СРЦЕТО: МАЛ БЕБУШ КОЈ ОБОЖАВА ДА СЕ ГАЛИ

  [tube]https://www.youtube.com/watch?v=42_WBvxjtTI#t=16[/tube]

Видео: Овие две сестрички се најсреќни на цел свет! Нивната мајка им соопшти дека е трудна … Погледнете

Позитивната реакција на две девојчиња на веста дека ќе добијат братче или сестриче...

Да ти пукне срце од тага: бездомник гледа како полицијата му го урива засолништето во шума

Бездомник со месеци градел засолниште за да биде заштитен од дожд, снег и ветер … Овој...

Ги сруши сите рекорди со една фотографија

Џејси Шарки за еден ден собра неверојатни 180.000 лајкови, на фотографија на која што го дои...

Фото: Кога бебињата ќе пробаат прв пат лимон

 

Фото: Овие баби и дедовци буквално се тинејџери! Тие возат ролерки, тротинет, јадат сладолед …

Среќни и весели си лижат сладолед! Си возат ролери како да имаат 16 години браво! Бесплатен...

Не ги бакнувајте туѓите бебенца по лицето и рацете

Сигурно ви се случило кога ќе отидете на гости, сите присутни да навалат на вашето дете. Го...

Зошто е убаво да се има брат или сестра?

Како да им простат на луѓето кои ги сакаат и како да се изборат за себе, децата учат од...

ВИДЕО: Шокантен пресврт среде свадба – ниедна невеста не го посакува ова

Шокантен пресврт среде свадба – ниедна невеста не го посакува ова…...

АНКЕТА: Што е јатрва, шуринајка и балдска?

Порталот Телеграф прашуваше, а граѓаните одговараа: Што е јатрва, шуринајка и балдска?...

Денес се слави Св. апостол и евангелист Лука

Покрај дванаесетте, постоеја и други 70 апостоли. Во редот на тие 70 беше и свети Лука. Роден е...