Категорија: Дом и семејство

Како се “прават“ ќерки, а како синови?

Теоријата дека желбата на родителите влијае врз изборот на полот на детето е стара колку и...

Поучна приказна: Тато! Те молам, дојди си утре порано од работа, бидејќи многу сакам да вечераш заедно со мене и мама.

” Еден човек се вратил доцна од работа , како и секогаш изморен и нервозен , а на вратата го...

Подарок во плико – ”Рекет” на македонските свадби што ги револтира гостите

  Подарок во плик – ова се почесето е испишано на поканите за свадба. Иако порано се...

Видео: Овој татко им соошти на синовите важна вест: ,,Станавме милионери”- Погледнете ја нивната реакција!

Овој Данец им соопштува на своите синови дека дал отказ од работа, што на неговите синови не...

Поучна приказна која стана хит на Фејсбук: Во животот сè се враќа!

Животот е најголемата лекција која никогаш нема да ја научиме целосно. Покрај тоа, една...

Ова е најубавата тажна слика во светот…

Ова е една од најубавите слики некогаш сум ја видел. Тоа е, исто така, една од најубавите...

Една е мајка!

Веќе ви покажавме слики од огромната љубов меѓу татковците и ќерките. Сега дојде ред на уште...

ВИДЕО: НЕВЕРОЈАТНО! Погледнете како лумпува во стомакот на мајка си, ова неродено бебе!

Љубовта на мајката кон своето чедо. Оваа љубов со сета своја длабочина и нежност е...

Љубовто на таткото кон ќерката е чувство кое е надвор од времето и просторот

Разнежнува кога ќе видиме како еден силен маж се топи во прегратките на својата мала...

ФОТО: Оваа вила во Мајорка ви го нуди своето совршенство

Оваа прекрасна и потполно реновирана вила се наоѓа на островот Мајорка, Шпанија. Оваа вила...

7 интимни детали од венчавката на Бред и Анџелина

Веројатно кога имаш толку големо семејство, нема потреба некој друг да ти ја организира...

Фото: Среќа е … да ги научите Вашите баби и дедовци да користат далечински управувач!

Ова е најдоброто решение за да ги научите Вашите баби и дедовци да ги користат далечинските...

Колку чини едно чудо?

Осум годишно дете ги чуло родителите како зборуваат ретката болест на неговото братче. Сè...

Нека е славна, почитувана и вечна мајка Богородица. Честит празник христијани.

Нека е славна, почитувана и вечна мајка Богородица. Честит празник христијани. а Од повеќето...

Видео: Овие мајка и ќерка ќе ве освојат за миг со нивното пеење во автомобил …

Мама Оубреј и нејзината ќеркичка Теиган приредија моменти за паметење. Во својата кола...

Дали би сакале чоколадна бања од 9.4 милиони калории?

Љубители сте на чоколадото? Неколку компании од Велика Британија нудат бања комплетно...

Фото: 21 Место за одмор директно од Вашите фантазии

Кога последен пат сте заспивале под ѕвездите, ве буделе првите сончеви зраци? Сабота е ден за...

Видео: Три опасни зборови кои му ги кажувате на вашиот син

Децата, од најрана возраст ја разбираат средината и се што се случува околу нив го впиваат во...

Фото: Оглас на годината! Се бара искрена и сродна душа … Цена по договор!

На популарниот портал за огласи Реклама5, се најде еден не секој дневен оглас кој гласи …...

ФОТО: 13 домови од бајките

Кој рече дека магични места не постојат? Зарем не би посакале веднаш да се најдете во некој...