Категорија: Дом и семејство

Еве зошто мажите бараат жени што личат на нивните мајки

Не брзајте да го дефинирате вашиот партнер како мамино дете, туку прифатите една едноставна...

Пооткачено писмо за развод не сте прочитале!

Покрај емотивните зборови и длабоки чувства, во писмата понекогаш може да има и силна...

ЌЕ ВИ ГО СТОПИ СРЦЕТО: МАЛ БЕБУШ КОЈ ОБОЖАВА ДА СЕ ГАЛИ

  [tube]https://www.youtube.com/watch?v=42_WBvxjtTI#t=16[/tube]

Видео: Овие две сестрички се најсреќни на цел свет! Нивната мајка им соопшти дека е трудна … Погледнете

Позитивната реакција на две девојчиња на веста дека ќе добијат братче или сестриче...

Да ти пукне срце од тага: бездомник гледа како полицијата му го урива засолништето во шума

Бездомник со месеци градел засолниште за да биде заштитен од дожд, снег и ветер … Овој...

Ги сруши сите рекорди со една фотографија

Џејси Шарки за еден ден собра неверојатни 180.000 лајкови, на фотографија на која што го дои...

Фото: Кога бебињата ќе пробаат прв пат лимон

 

Фото: Овие баби и дедовци буквално се тинејџери! Тие возат ролерки, тротинет, јадат сладолед …

Среќни и весели си лижат сладолед! Си возат ролери како да имаат 16 години браво! Бесплатен...

Не ги бакнувајте туѓите бебенца по лицето и рацете

Сигурно ви се случило кога ќе отидете на гости, сите присутни да навалат на вашето дете. Го...

Зошто е убаво да се има брат или сестра?

Како да им простат на луѓето кои ги сакаат и како да се изборат за себе, децата учат од...

ВИДЕО: Шокантен пресврт среде свадба – ниедна невеста не го посакува ова

Шокантен пресврт среде свадба – ниедна невеста не го посакува ова…...

АНКЕТА: Што е јатрва, шуринајка и балдска?

Порталот Телеграф прашуваше, а граѓаните одговараа: Што е јатрва, шуринајка и балдска?...

Денес се слави Св. апостол и евангелист Лука

Покрај дванаесетте, постоеја и други 70 апостоли. Во редот на тие 70 беше и свети Лука. Роден е...

Што сака да ви каже бебето преку своето лице

Бебињата многу знаат за луѓето и за светот што ги опкружува и, иако не зборуваат, од нивните...

ВИДЕО: Скрил камера дома – се шокирал кога видел што прави жена му додека е на пат

Се разбира, ова е само шала, но сепак, тоа не е причина да не размислите, што прави вашата...

Кога ќе те стигнат и притиснат години, отвори ја книгата со детски спомени…

Еден ден, кога годините ќе почнат да ви го крадат детството, тргнете едно негово делче во...

ВИДЕО: Роби Вилијамс доби син

Познатиот пејач Роби Вилијамс стана татко по втор пат. Неговата сопруга Ајда Филд роди...

ВО БРАК ИЛИ НЕ, ТРЕБА ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ОВА!

КОГА СТИГНАВ ДОМА ТАА ВЕЧЕР ЖЕНА МИ ЈА ПОСЛУЖУВАШЕ ВЕЧЕРАТА, ЈА ФАТИВ ЗА РАКА И РЕКОВ, ИМАМ...

Денес е Света Петка Петковден – нека е за многу години!

Света Параскева, во народот позната како света Петка. Неа и е посветена црквата во долниот...

Како се “прават“ ќерки, а како синови?

Теоријата дека желбата на родителите влијае врз изборот на полот на детето е стара колку и...