Категорија: Кариера

Во серијата е болно вљубен во Дилара, еве каква е неговата вистинска сопруга (ФОТО)

Турскиот актер Бариш Фалај од неодамна се појави како главен негативец во турската...

Во „Парампарче“ е „злобна змија“ а во приватниот живот секс бомба!

Македонската јавност ја знае како лошата Кериман во серијата „Парампарче“ , но во...

Најбрзиот виолинист на светот: Нема да верувате како тој ја свири мелодија која сите ја знаеме (видео)

Дејвид Гарет е германски виолинист кој го обожува целиот свет. Еден од најголемите музички...

Најдобрите модни комбинации на Дакота Џонсон

Ја знаеме како младата и симпатична Анастасија од мегахитот „50 Нијанси на сиво“, но тоа што...

Лудата Нериман од серијата на Сител е најзгодна тетка во Турција

Лудата Нериман од серијата која е хит на Сител, Вљубениот ерген, е најзгодната тетка во...

Децата на познатите кои се копија од нивните родители

Генетиката е  многу чудна, но најчесто таа е многу интересна за надбљудување и проучување....

Злобната актерка од “Вљубениот ерген” ја гледавме и претходно

Доколку ја гледавте серијата „Мирниот Сокак” на Сител Тв, тогаш сигурно сте ја виделе и...

Убавина и стил: Погледнете ја најзгодната метео водителка во Македонија

Валентина Граорковска важи за една од најпознатите водителки во Македонија која работи...

Можеби ќе се разочарате – Еве како изгледа вистинската девојка на „Вљубениот ерген“ (ФОТО)

Најдобрата турска романтична комедија за 2016 година без сомнеж уште на старот од...

Вистинска заводничка: Погледнете како изгледа во приватноста огнената Дефне од „Вљубениот ерген“

Убавата турска актерка Елцин Сангу уште од самиот старт ги освои гледачите на новата...

„Ѕвездите на Гранд“ : Ова е македонецот што го воодушеви жирито и публиката

Македонскиот кандидат Бобан Цаневски од Скопје покажа како се пее во српското шоу...

Даниел од култниот филм „Такси“ денес изгледа сосема поинаку (фото)

Поминаа дури 18 години од првото прикажување на еден од најпопуларните француски филмови во...

Антониа со песна од Тоше го остави без зборови и македонското жири

Уште еден победнички настап за Антониа со “Казна моја си ти” Познатата македонска...

НОВА ПЕСНА НА ТАЛЕНТИРАНАТА И МЛАДА ПЕЈАЧКА ТАМАРА АНГЕЛОВСКА

Вчеравечер (вторник, 20-ти декември) младата талентирана македонска пејачка Тамара...

СЕ СЕЌАВАТЕ НА ТАЈЧИ ОД “HAJDE DA LUDUJEMO“? ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДА ДЕНЕС

Во само две години во почетокот на деведесттите Тајчи сними два мега успешни албуми,...

ФОТО: Ова е новата „Мис на светот 2016“

„Мис Порто Рико“, 19-годишната Стефани дел Вале победи на изборот за убавина „Мис на светот...

Седум реченици кои не постојат кај успешните луѓе

Според некои, успехот е резултат од редица среќни случувања, додека пак, за мнозинството –...

Каква промена: Еве како изгледа денес Алекс од третото продолжение на филмот „Сам дома“

После две многу успешни продолженија, главната улога му припаднала на друго симпатично...

ДРАСТИЧНА РАЗЛИКА: Ќе се шокирате како изгледа Дилара од пред неколку години! (ФОТО)

Убавата турска актерка Ебру Озкан која ја игра улогата на Дилара во „Парампарче“, ја...

Како изгледа ќерката на Мистер Бин? Сигурно не вака!

Мистер Бин со сигурност го обожувате и вие, а како и не би го обожувале кога е бесконечно...