Категорија: Кариера

РАБОТА ВО КАТАР И ДУБАИ

Агенцијата “ПРИОРИТИ СОЛУЦИИ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ” ( PRIORITY EMPLOYMENT SOLUTIONS ) е лиценцирана агенција...

Гејша – искуството да бидеш жена

Прекрасни, таинствени, незаборавни… Паметни, елегантни, сексапилни… Тоа се само мал...

Заработува по 250 долари од пост на Инстаграм, а има само една година!

Мили-Бел Дајмонд носи дизајнерски облеки, кои и се подароци од познати модни куќи....

Оваа жена три години носела иста гардероба на работа – Еве поради која причина

Матилда Кал секој ден носела иста облека на работа цели три години. Нејзините колеги почнале...

Моќен експеримент на Dove: Дали сте убава или просечна?

 Ова видео е дел од кампањата #ChooseBeautiful од „Dove“ чија цел била да ги поттикне жените да...

СИТЕ СЕ ГОЛИ: Е вака се работи колегијално (Фото)

Бизнис психологот Дејвид Тејлор им предложи на вработените во една маркетинг агенција да...

Фото: Прошетка низ напуштената вила на поранешниот светски боксерски првак…

 Луксузната вила во американскиот Саутингтон, Охајо во која своевремено живееше...

Бонус од 8.600 евра за вработените од Porsche

Германскиот производител за постигнатите рекордни резултати своите вработени ќе ги...

3 брзи начини како да го решите стресот на работа

Покрај сите рокови и одговорности, сосема е нормално да чувствувате голем стрес. Дали знаете...

Среќа е кога работиш како авантурист а за тоа и ти плаќаат

Скоро пет години откако Мет Хејн започнал да работи како економист во една лондонска...

ВИДЕО: Прекрасно изненадување за учителка со големо срце која згрижи две деца

Соња Ромеро е инспиративна учителка, која секојдневно им ги подобрува и разубавува животите...

Не се родивме само да плаќаме сметки и да умреме, нели?

Не сме филозофи, ама често знаеме да си се прашаме себеси која е смислата на нашето постоење....

И супермајка и суперсекси: На неа буквално сè и оди од рака!(фото)

Џенифер Лопез имаше специјални придружници на премиерата на филмот „Home“. На виолетовиот...

Жан Клод Ван Дам се разведува од истата жена по втор пат!

Херојот на акционите филмови Жан Клод ван Дам се разведува по втор пат од истата жена. Според...

Најслатката работа на светот – јаде по 130 чоколади неделно!

Алекс Емерсон Вајт е 27 годишна девојка која работи за компанијата Marks&Spencer и нејзина...

Македонската манекенка Елена Трајановска позираше за Кристијан Диор

Една од нашите најуспешни манекенки со интернационална кариера, Елена Трајановска...

Кога е во прашање талентот, запознајте ја … Кели Бочварова!

Девојката за многу кратко време стана препознатлива на социјалните мрежи по своите...

Од лидерска перспектива: Успешните жени имаат посебни карактерни адути

Регрутирањето на талентот, што како специјалност и задача го истражува фирмата ,,Caliper”, беше...

ФОТО: Македонска пејачка Rennata се разголе за DUREX

Единствената македонска пејачка, која има профил на светски познатиот VEVO канал на YouTube се...

Пино: На паркингот пред „Кале“ ми се смени животот!

Алисон Пино си замина од Вардар, но остана во цврста поврзаност со Македонија благодарение...