Категорија: Кариера

Видео: Еве како една девојка, за 2 секунди се спреми за едно интервју

Најголем дел од времето пред интервју, луѓето го поминуваат со мислата што да облечат. И со...

МИСЛЕЛЕ ДЕКА НИКОЈ НЕ ГИ ГЛЕДА: Имале жесток секс во канцеларија (Видео)

Сосед воајер од соседната зграда го снимал парот како има секс и видеото го објавил на...

Љупка и Маричка од Неготино го живеат својот сон во Дубаи

Сестрите Љупка и Маричка Трајкови од Неготино, веќе неколку години градат успешни кариери...

Видео: Еве како да ја пронајдете работата која ја сакате!

Скот Динсмор дал отказ на работното место со кое не бил задоволен, а следните четири години...

Видео: Си мислеа дека се на разговор за работа, но тие беа снимени за реклама на LG телевизор!

Си немаат друга работа, па ги зезаат додека се на разговор за работа … а сепак се работи за...

Top 10 професии со најголема склоност кон алкохол

Едно е да се почастиш по некоја чашка по напорниот работен ден, ама сосема друго е да се...

Фото: Штипјанката која е достојна за Victoria’s Secret

Штипјанката Вера Хаган до сега има снимено бројни кампањи за брендови за долна облека, а...

Животна дилема: кариера или мајчинство?

Младите жени на денешницата, се чини, дека се поизложени на притисоци за разлика од...

Ослободете се од стресот во пет чекори

На прв поглед овие чекори се едноставни, кога ќе направите спој од нив, тие ќе бидат...

ПОРАДИ ТЕТОВАЖА, ОТПУШТЕНА ПОЛОВИНА ЧАС ОТКАКО ЈА ДОБИЛА РАБОТАТА ОД СОНИШТАТА

Клер Шепард била пресреќна што ја добила работата од соништата, а потоа се` падна во вода. 27...

Напишал еден поим во интернет пребарувањето и добил работа во Google

Мак Росет сега е вработен во Google, а пред три месеци само што почнал да учи за програмирање,...

BRAINSTER: Ние започнавме револуција во обазованието, приклучете ни се!

Како што Airbnb го промени начинот на кој ги планираме патувањата, така Brainster.co ќе го промени...

НАЈБИЗАРНИТЕ ПРОФЕСИИ ВО СВЕТОТ

Завршивте со школувањето и сега сте спремни да ја започнете вашата кариера. Но понекогаш е...

12 НЕВЕРОЈАТНО КУЛ ПРОФЕСИИ КОИ ЌЕ ПОСАКАТЕ ДА СЕ ВАШИ

Тестер на чоколадо, тестер на водни тобогани или тестер на сладоледи? Што повеќе би сакале да...

Видео тура – Еве каде работи првиот човек на Фејсбук

Основачот на Facebook, Марк Закербер на својот профил на оваа социјална мрежа објави видео во...

Манекен 6 години немал секс за да ја спаси кариерата

Триесетгодишниот манекен Џорџос Цетис за да ја спаси својата кариера, 6 години апстинирал од...

Кои се главните разлики помеѓу успешните и неуспешните луѓе?

Отсекогаш постоеле огромни разлики помеѓу успешните и неуспешните луѓе. Така, успешните...

КОГА СТУДИРАЛ НЕМАЛ ПАРИ НИ ЗА РАНЕЦ, СЕГА Е ШЕФ ВО ГУГЛ

Основачите на “Google”, Лери Пејџ и Сергеј Брин приредија изненадување и најавија радикално...

Како изгледа еден работен ден во Амазон?

Поглед одблизу во работните центри на Амазон, каде што се вработени неколку десетици илјади...

ПОКАЖЕТЕ МУ ГО ОВА НА ШЕФОТ: КОЛКУ ГОДИШЕН ОДМОР ВИ Е ПОТРЕБЕН ЗА ДА БИДЕТЕ ПРОДУКТИВНИ НА РАБОТА?

Годишниот одмор влијае како на личниот, така и на професионалниот живот и продуктивноста на...