Категорија: Кариера

(18+) Зошто треба да има повеќе женски хакери?

    [tube]http://www.youtube.com/watch?v=UrsJHB8C36Q#t=47[/tube]

Досадата во канцеларија може да биде интересна

Двајца вработени сакале да го променат расположението во канцеларија и си направиле проект...

Во секоја жена се крие грчка божица… Видете која сте вие!

Има теорија дека во секоја жена живее старогрчка божица. А во некои дури по неколку! Тие се...

Фото: Како до идеален маж

Просто и едноставно фотографијата кажува се. :) Т.С.Т.

Видео: Тинејџери кои преку сопствени идеи станаа милионери

Обично сме навикнати да гледаме разгалени деца на богати и славни кои наследуваат милиони и...

Бијонсе во Скопје!?

„Девојките“ на Бијонсе ќе пеат во Скопје „Сингл лејдис“, единствениот светски бенд кој...

Како да се ослободите од лошата судбина?

Доколку сметате дека имате лоша судбина и сакате нешто да промените во врска со тоа –...

Видео: 7 годишниот Сергеј растури на Украина има талент!

Ова не е само талент ова е нешто повеќе … Погледнете што направи 7 годишниот Сергеј на...

Почина омилениот глумец на многу генерации, извонредниот 63 годишниот Робин Вилијамс!

63-годишниот холивудски актер и оскаровец, Робин Вилијамс е пронајден мртов во својот дом...

Дали ви е потребен одмор од работа? 12 симптоми кои укажуваат на тоа

Работењето кога сте психички и физички исцрпени не е продуктивно и во такви ситуации би било...

Видео: Ја познавате ли најголемата ѕвезда од Струга Емин Брачед?

Највредниот собирач на старо железо од Струга, од селото, од сите села, од сите градови…...

Фото: Еве како навиваше Rihanna на ова светско првентсво…

Rihanna loves it!

Видео: Бразилецот Нејмар се расплака на првото обраќање во јавноста по повредата!

Бразилецот Нејмар го имаше првото обраќање во јавноста по повредата поради која го пропушти...

Фото: Ако на оваа слика гледате краставица, тогаш не сте во право. Погледнете уште еднаш!!!

Добро погледнете ги овие слики од овошје и зеленчук. Мислите дека сте сигурни во она што го...

Видео: Постигнал кош од 91метар висина и го соборил светскиот рекорд …

Kyle и неговите другари одлучиле да го соборат светскиот рекорд во постигнат кош од најголема...

10 нешта за кои што сигурно ќе зажалите во иднина

Најголемо животно исполнување е да погледнеш во минатото и да знаеш дека си ги направил...

Видео: Конечно нова песна и нов спот на незаменливиот Слаткар заедно со Тајзи и Ферус! Погледнете го новиот летен хит …

Како и секогаш интересна песна, интересен спот на Слаткар заедно со Тајзи и Ферус. Спотот е...

Фото: Среќа е … кога ќе ги видиш заедно чекирани Зоран Заев и Никола Груевски :)

Зоран Заев се чекираше на неговата фан страница со премиерот Груевски во Клубот на...

Животна приказна: Момче за сè

Невработен дечко аплицирал за работа како “момче за сè” во многу голема компанија....

5 карактеристики кои му недостасуваат на современиот маж

Во последните неколку децении општеството еволуира со исклучително брзо темпо. И додека тоа...