Чек дис аут
Search


Категорија: Кариера

Ја тужи компанијата бидејќи го плаќаат, а не работи ништо

Инженер кој работи во француската железница (СНЦФ) сака да ја тужи својата компанија бидејќи...

Ова се десетте најмлади милијардери на светот

Сé почесто слушаме за популарни млади бизнисмени, кои пред да наполнат 35 години успеале да...

Како би изгледало интервјуто за работа доколку на прашањата одговараме искрено?

Како да се облечете – професионално или неформално? Да се дојде порано или точно на време? Да...

НАЈЗГОДНИОТ ГИНЕКОЛОГ ВО СВЕТОТ: За преглед жените чекаат во редови!

За преглед кај Мануел Рико од Чиле жените чекаат во редови, но не затоа што ја има усовршено...

Како успешните луѓе ги поминуваат викендите?

Стручните лица велат дека е многу важно она што го правите за време на викендот за да се...

РАБОТА ВО КАТАР И ДУБАИ

Агенцијата “ПРИОРИТИ СОЛУЦИИ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ” ( PRIORITY EMPLOYMENT SOLUTIONS ) е лиценцирана агенција...

Гејша – искуството да бидеш жена

Прекрасни, таинствени, незаборавни… Паметни, елегантни, сексапилни… Тоа се само мал...

Заработува по 250 долари од пост на Инстаграм, а има само една година!

Мили-Бел Дајмонд носи дизајнерски облеки, кои и се подароци од познати модни куќи....

Оваа жена три години носела иста гардероба на работа – Еве поради која причина

Матилда Кал секој ден носела иста облека на работа цели три години. Нејзините колеги почнале...

Моќен експеримент на Dove: Дали сте убава или просечна?

 Ова видео е дел од кампањата #ChooseBeautiful од „Dove“ чија цел била да ги поттикне жените да...

СИТЕ СЕ ГОЛИ: Е вака се работи колегијално (Фото)

Бизнис психологот Дејвид Тејлор им предложи на вработените во една маркетинг агенција да...

Фото: Прошетка низ напуштената вила на поранешниот светски боксерски првак…

 Луксузната вила во американскиот Саутингтон, Охајо во која своевремено живееше...

Бонус од 8.600 евра за вработените од Porsche

Германскиот производител за постигнатите рекордни резултати своите вработени ќе ги...

3 брзи начини како да го решите стресот на работа

Покрај сите рокови и одговорности, сосема е нормално да чувствувате голем стрес. Дали знаете...

Среќа е кога работиш како авантурист а за тоа и ти плаќаат

Скоро пет години откако Мет Хејн започнал да работи како економист во една лондонска...

ВИДЕО: Прекрасно изненадување за учителка со големо срце која згрижи две деца

Соња Ромеро е инспиративна учителка, која секојдневно им ги подобрува и разубавува животите...

Не се родивме само да плаќаме сметки и да умреме, нели?

Не сме филозофи, ама често знаеме да си се прашаме себеси која е смислата на нашето постоење....

И супермајка и суперсекси: На неа буквално сè и оди од рака!(фото)

Џенифер Лопез имаше специјални придружници на премиерата на филмот „Home“. На виолетовиот...

Жан Клод Ван Дам се разведува од истата жена по втор пат!

Херојот на акционите филмови Жан Клод ван Дам се разведува по втор пат од истата жена. Според...

Најслатката работа на светот – јаде по 130 чоколади неделно!

Алекс Емерсон Вајт е 27 годишна девојка која работи за компанијата Marks&Spencer и нејзина...