Категорија: Кариера

Веб страници кои ќе ви помогнат да се надградите себеси

Денес, светот на знаењето и личниот или професионалниот развој се буквално пред вас....

Девојката на Омер плени и во приватниот живот

Романтичната комедија „Вљубениот ерген“ беше прогласена за најдобра романтична турска...

Кои грешки ги прават мажите кога се работи за модата?

Добриот стил и правилниот избор на облека не е баш лесна работа, посебно ако сакате да...

ФОТО: Се сеќавате на Азис? Погледнете како изгледа денеска

Кога се појави на музичката сцена во деведесеттите години, бугарскиот пејач Азис предизвика...

Оваа Македонка се дружи со Џорџ Клуни, Мет Дејмон и Софија Вергара- Теа го живее холивудскиот сон!

Теа Ендрус е Македонка која веќе со години работи во светот на забавата и гламурот. За нас...

ФОТО: Момчето на Џансу го видовте, а погледнете каков фраер има Хазал во приватноста!

Алина Боз, девојката која ја запознавме како Хазал во хит серијата „Парампарче“ исто како и...

ВИДЕО: Со што освојува Дефне од „Вљубениот ерген“?

Актерката Елцин Сангу која кај нас е позната како слатката Дефне од серијата „Вљубениот...

Најдобриот совет на Мишел Обама за сите девојки

Мишел Обама претставува идол за многу девојки како во САД, така и ширум светот. Причината за...

Во “Парампарче“ е сиромашна домаќинка но во приватниот живот Ѓулсарен е далеку од тоа

Турската актерката која за кратко време го освои срцето на телевизиската публика од целиот...

Компанија од САД плаќа 12 илјади долари за практиканти кои ќе шетаат и пијат пиво

Летото е периодот кој луѓето најчесто го користат за шетање, дружење и опуштање, а речиси и...

Хит понуда: Владата на Нов Зеланд ви нуди платен одмор со разговор за работа

Сè што треба да направите за да добиете работа, но и бесплатен одмор на Нов Зеланд, е да...

Оваа Македонка имаше 12 т.н. бракови, а мажите лудуваа по неа: И денес е вистинска УБАВИЦА! (фото)

Оваа пејачка има моќен глас и неверојатна енергија која трае веќе 46 години. Таа не се...

Се сеќавате на згодниот Смит Џерод од „Сексот и градот“? Денес има 45 години и изгледа вака

Џејсон Луис ги забрзуваше срцата на жените, кои со љубопитство ја следеа секоја нова...

Лененото семе и водата прават чуда за 12 дена: Кога ќе видите каква моќ има, секогаш ќе го користите!

Тајната е во лененото семе, кое со своите лековити својства допринесува за подобрување на...

9 Психолошки трикови кои ги користат самоуверените личности

Џеф Хаден е еден од највлијателните и најпопуларни личности на Linkedln, а освен тоа е автор на...

Во серијата е болно вљубен во Дилара, еве каква е неговата вистинска сопруга (ФОТО)

Турскиот актер Бариш Фалај од неодамна се појави како главен негативец во турската...

Во „Парампарче“ е „злобна змија“ а во приватниот живот секс бомба!

Македонската јавност ја знае како лошата Кериман во серијата „Парампарче“ , но во...

Најбрзиот виолинист на светот: Нема да верувате како тој ја свири мелодија која сите ја знаеме (видео)

Дејвид Гарет е германски виолинист кој го обожува целиот свет. Еден од најголемите музички...

Најдобрите модни комбинации на Дакота Џонсон

Ја знаеме како младата и симпатична Анастасија од мегахитот „50 Нијанси на сиво“, но тоа што...

Лудата Нериман од серијата на Сител е најзгодна тетка во Турција

Лудата Нериман од серијата која е хит на Сител, Вљубениот ерген, е најзгодната тетка во...