Категорија: Кариера

Во “Парампарче“ е сиромашна домаќинка но во приватниот живот Ѓулсарен е далеку од тоа

Турската актерката која за кратко време го освои срцето на телевизиската публика од целиот...

Компанија од САД плаќа 12 илјади долари за практиканти кои ќе шетаат и пијат пиво

Летото е периодот кој луѓето најчесто го користат за шетање, дружење и опуштање, а речиси и...

Хит понуда: Владата на Нов Зеланд ви нуди платен одмор со разговор за работа

Сè што треба да направите за да добиете работа, но и бесплатен одмор на Нов Зеланд, е да...

Оваа Македонка имаше 12 т.н. бракови, а мажите лудуваа по неа: И денес е вистинска УБАВИЦА! (фото)

Оваа пејачка има моќен глас и неверојатна енергија која трае веќе 46 години. Таа не се...

Се сеќавате на згодниот Смит Џерод од „Сексот и градот“? Денес има 45 години и изгледа вака

Џејсон Луис ги забрзуваше срцата на жените, кои со љубопитство ја следеа секоја нова...

Лененото семе и водата прават чуда за 12 дена: Кога ќе видите каква моќ има, секогаш ќе го користите!

Тајната е во лененото семе, кое со своите лековити својства допринесува за подобрување на...

9 Психолошки трикови кои ги користат самоуверените личности

Џеф Хаден е еден од највлијателните и најпопуларни личности на Linkedln, а освен тоа е автор на...

Во серијата е болно вљубен во Дилара, еве каква е неговата вистинска сопруга (ФОТО)

Турскиот актер Бариш Фалај од неодамна се појави како главен негативец во турската...

Во „Парампарче“ е „злобна змија“ а во приватниот живот секс бомба!

Македонската јавност ја знае како лошата Кериман во серијата „Парампарче“ , но во...

Најбрзиот виолинист на светот: Нема да верувате како тој ја свири мелодија која сите ја знаеме (видео)

Дејвид Гарет е германски виолинист кој го обожува целиот свет. Еден од најголемите музички...

Најдобрите модни комбинации на Дакота Џонсон

Ја знаеме како младата и симпатична Анастасија од мегахитот „50 Нијанси на сиво“, но тоа што...

Лудата Нериман од серијата на Сител е најзгодна тетка во Турција

Лудата Нериман од серијата која е хит на Сител, Вљубениот ерген, е најзгодната тетка во...

Децата на познатите кои се копија од нивните родители

Генетиката е  многу чудна, но најчесто таа е многу интересна за надбљудување и проучување....

Злобната актерка од “Вљубениот ерген” ја гледавме и претходно

Доколку ја гледавте серијата „Мирниот Сокак” на Сител Тв, тогаш сигурно сте ја виделе и...

Убавина и стил: Погледнете ја најзгодната метео водителка во Македонија

Валентина Граорковска важи за една од најпознатите водителки во Македонија која работи...

Можеби ќе се разочарате – Еве како изгледа вистинската девојка на „Вљубениот ерген“ (ФОТО)

Најдобрата турска романтична комедија за 2016 година без сомнеж уште на старот од...

Вистинска заводничка: Погледнете како изгледа во приватноста огнената Дефне од „Вљубениот ерген“

Убавата турска актерка Елцин Сангу уште од самиот старт ги освои гледачите на новата...

„Ѕвездите на Гранд“ : Ова е македонецот што го воодушеви жирито и публиката

Македонскиот кандидат Бобан Цаневски од Скопје покажа како се пее во српското шоу...

Даниел од култниот филм „Такси“ денес изгледа сосема поинаку (фото)

Поминаа дури 18 години од првото прикажување на еден од најпопуларните француски филмови во...

Антониа со песна од Тоше го остави без зборови и македонското жири

Уште еден победнички настап за Антониа со “Казна моја си ти” Познатата македонска...