Категорија: Кариера

5 одлични утрински навики на успешните жени

Доколку се запрашувате како некои жени постигнуваат да ги завршат сите обврски во денот, и...

ФОТО: Имала 140 килограми, а денеска изгледа вака!

Тајна Пачеко Барбоса го прославила своето полнолетство како девојка со неверојатни 140...

5 заеднички особини на успешните луѓе

Ние веруваме дека сите ние можеме да постигнеме нешто ако веруваме во себе, а успешните луѓе...

Сакате да ја добиете работата? Еве како да оставите добар впечаток!

Понекогаш може да биде тешко да дојдете до работата која ја посакувате, а неретко е тешко да...

Животниот пат на Карла Бруни: Од супермодел до првата дама на Франција

Некогашната прва дама сакала да биде архитектка, но во меѓувреме се вљубила во...

Истетовиран од глава до пети! Работи како професор, а децата го обожаваат.

Силван е неверојатно необичен просветен работник и тоа не само во Франција. Најпрво бил...

Црвениот кармин е фантастичен за деловни разговори

Не е лесно да се спротивставите на трендовите, љубопитноста и дегустацијата на разни...

1.200 милионери и милијардери откриваат што ги учат своите деца за парите и богатството

Постојат одредени причини зошто некои луѓе се богати. Тоа не се случува ненадејно. Доколку...

7 начини за да се ослободите од професионалниот стрес

Секој втор вработен страда од професионален стрес, а повеќе од 70 проценти сметаат дека тоа...

Конференциска сала која ги исполнува сите услови

Во изминатиот век, се чини дека се случија огромни промени во однос на водењето на бизнисот....

Како му успеа на еден Македонец да започне сексуална револуција во една голема земја?

Веќе речиси три години Македонецот Блаже Аризанов (29) и неговиот ко-основач Санчит Сети,...

Џек Ма, основач на Алибаба: Во следниот живот сакам да бидам жена

„Сакам да бидам жена во следниот живот“, изјави основачот на Алибаба, Џек Ма на Глобалната...

Доколку работите некоја од следниве професии, никогаш нема да ви недостасуваат пари за патување

На многу луѓе, животна желба им е да го прошетаат светот, да посетат различни земји и да...

(ФОТО) Еда од „Мојот син“ е секси во серијата, но уште пожешка е приватно во црно боди и далабоко деколте!

Фунда Еригит, или сексапилната и бунтовна црнокоса која ја запознавме како Еда во турската...

Овие 3 навики ве оддалечуваат од успехот. Променете ги и бидете успешни!

Многу познати психолоз и стручњаци се сложуваат дека луѓето кои не ги прават овие 3 работи се...

Пијанистичкиот виртуоз Даниел Харитонов настапува со Македонската филхармонија

„Лауреати“ е насловот на првиот концерт на Македонската филхармонија во новата 2018 година,...

Кои три јазици децата треба да ги научат?

Според истражувањето направено од Центарот за економско и бизнис истражување се открило...

Овој модел ја открива моќта на зголемувањето на телесната тежина

Половина чаша овес со бобинки. 115 грама пилешко со три стебла на аспарагус. Не многу сол на...

Исланд е првата држава која со закон ја изедначи платата на мажите и жените

На први јануари 2018 година Исланд  стана првата земја во светот која ги изедначи платите на...

Седумте сегменти на бизнис планот – Market Analysis

Во продолжение на низата за ,,скелетот” на бизнис планот, анализата на пазарот е вториот...