Категорија: Љубов и секс

Како настанал бакнежот?

Бакнувањето е првата и најдобрата активност која што луѓето можат да ја прават со усните. Не...

Oвие игри со бакнување ќе ве вратат во детството и ќе ви ја разгорат врската

Бакнежот е многу важен дел од секоја врска. Преку него се поврзувате со партнерот, а колку...

Погледнете ги фотографиите од најитимните моменти на паровите

Рокси Ерве е 27 годишна фотографка од Париз која обожава да фотографира необични моменти,...

Секс играчките од филмот “Fifty Shades Freed” гарантираат подобар сексуален живот

За сите оние кои сакаат да ги играат улогите на Кристијан и Анастасија Греј, нивната желба...

Ова се малите трикови на големите заводнички кои секогаш палат

За многу девојки заведувањето знае да биде навистина тешко. Некои од нив се срамежливи и се...

Што треба да направите за да го спасите бракот?

Постојат повеќе работи кои може да ги практикува секој пар за да одржи здрав и среќен брак....

Исповед на повеќе жени: Ги изневерувавме мажите поради овие причини

Недостатокот на емоции, оддалеченост и страв од осаменост во иднина, се чести причини поради...

Како заљубените парови спијат заедно? (ВИДЕО)

Сите ние имаме различни навики за спиење. Понекогаш е навистина тешко да ја најдеме...

За овие жени мажите велат дека се лоши во креветот

Објаснувањето не е така едноставно како што можеби изгледа. Не се работи само за техниките,...

Не ве привлекуваат згодни момци? Можеби сте сапиосексуалка

„Висок, црн и згоден“ – се зборовите со кои жените многу често го опишуваат мажот од...

Анџелина Џоли во врска со режисер од Камбоџа?

Актерката го запознала ПраЧа Лиа преку познаник, а режисерот е фасциниран од страста на...

Одлично решение за гушкање со партнерот во кревет

Гушкањето со партнерот во кревет е навистина прекрасно. Но, истовремено, знае да биде и...

Зошто доењето е поврзано со бакнувањето? Факти кои досега не сте ги знаеле за бакнежот

Прочитајте повеќе за уникатниот бакнеж помеѓу две личности и како тој чин предизвикува да...

5 причини зашто не доживувате оргазам и што да направите

Темата за која ретко се зборува е оразмот, зошто некои жени не го доживуваат и го глумат?...

Направиле свадбени фотографии во 11 различни држави, создавајќи уникатен свадбен албум

Фотографот Keow Wee Loong и неговата сопруга патувале во 11 држави за да го создадат најуникатниот...

Како изгледа љубовта позади затворените врати?

Љубовта зад затворените врати е многу поинаква од онаа која ја покажуваме во реалноста, но...

Инспирирајте се од овие совршени и необични зимски невестински бидермаери

Зимскиот период е одличен период за свадби, снежната прекривка, романтичните светла и...

11 најчести женски изговори за избегнување на секс

„Главата ќе ми експлодира“, „Жешко ми е“, „Смрзнав“, „Децата спијат, ќе ги разбудиме“,...

ШТО КОГА ТОЈ САКА ДА НАПРАВИТЕ ПАУЗА ВО ВРСКАТА?

Една од речениците со кои лесно можете да си ја расипете врската е: „Ајде да направиме...

Како се однесува вљубен маж кога ќе ја пронајде жената на својот живот

Колку и да ви се чини дека понекогаш мажите се себични и бесчувствителни, љубовта е магија...