Категорија: Љубов и секс

5 работи кои треба да ги знаете за пилулите „ден потоа“

Доколку сте сексуално активни, тогаш сигурно сте слушнале за полово преносливите болести и...

На овие хороскопски знаци им е судено за бидат заедно

Не е тајна дека љубовта доаѓа одвнатре. Девојките кои го знаат тоа, секогаш ги привлекуваат...

Следете ги овие чекори и бидете фатална жена на која никој не може да и одолее!

Бидете една од оние жени која ги освојува сите на прв поглед. Да се биде фатална жена не значи...

Совети за луѓето кои патат од депресија: Како да ја пронајдат љубовта на својот живот?

Запознавањето со нова личност и излегувањето е особено тешко за луѓето кои се борат со...

Не верувајте на се што ќе прочитате: Овие совети се лоши за вашата врска!

Постојат многу лоши совети за врската, затоа најдобриот совет е… не верувајте на се што ќе...

Постојат два вида пениса: Која е разликата?!

Станува збор за тоа на кој начин „се зголемува“ пенисот кога мажот е возбуден. Дали некогаш...

Во што уживаат најмногу хороскопските знаци при водење љубов?

Бикот посебно ужива во оралниот секс, Близнаците сакаат да експериментираат со позите,...

Овој детал ги открива жените дали доживеале оргазам!

Многу жени поради суетата на партнерот честопати глумат оргазам, но некои детали на...

Реалноста во долгите врски за која никој не зборува прикажана преку интересни илустрации

Љубовта е во малите нешта, а Аманда Олеандер ги прикажува тие моменти во нејзините...

Бисексуалец зборува искрено за односите: Еве зошто повеќе сака мажи од жени!

Бисексуалец од Њујорк открива како изгледа неговиот љубовен живот, но и што преферира кај...

Ова се најдрагоцените љубовни лекции кои ќе ги прочитате

Никогаш не смеете да ги заборавите следните правила, без обзир на тоа дали сте во врска или...

Кога страстите ќе се разбудат… да го исклучите светлото или не?!

Една од најчестите дилеми кога станува збор за водење љубов е, секако е , дали светлината да е...

Името на мажот открива каков е во кревет: Пресметајте на овој начин!

Земете лист и пенкало и пресметајте. На секоја самогласка во името на мажот (А, Е, И, О, У)...

Дали сте подготвени да се обидете? Оваа нова секс поза ќе ве доведе до лудило!

Секс позата наречена „снежен ангел“ претставува вистински предизвик во креветот. Многу е...

Доколку се почитуваш себеси, не ги прави овие работи поради маж, без разлика колку го сакаш!

Љубовта е слепа – стара изрека, а во различните фази на вљубеност честопати светот го...

5 чекори со кои до крајот на денот ќе ја подобрите вашата врска

Исто како и во секоја област од вашиот живот, така треба секој ден да работите на врските. Но,...

Нов тренд на Инстаграм: Дали би сте го замениле вереничкиот прстен со ПИРСИНГ?

Ова е најновиот тренд на Инстаграм и изгледа како најболен досега, но во вистинска смисла на...

Скоро сите ги прават овие 3 работи пред СЕКС, а не знаат дека може да се ОПАСНИ

Иако велат дека спонтаниот секс е најдобар и дека не треба да се подготвувате за водење...

Ја запросувал 3 години, но морала да ја открие шифрата за да сфати.

Оваа девојка мислела дека преку љубовните писма кои и ги праќало нејзиното момче, само и ги...

5 интересни факти за клиторисот кои можеби не сте ги знаеле

Клиторис, женскиот орган на страста, на жените им предизвикува многу задоволство и забава. А...