Чек дис аут
Search


Категорија: Љубов и секс

Идеални брачни партнери: Со овие астро знаци ве очекува долг и среќен живот!

За разлика од Шкорпијата и Близнаците кои се родени авантуристи, следниве четири...

Орален секс: 5 митови во кои веруваме, а не се вистинити

Порно филмовите од седумдесеттите, како и понатамошниот развој на порно индустријата...

Илустрации кои ја прикажуваат разликата помеѓу очекувањата и реалноста во секоја врска

Високобуџетните холивудски филмови и нереалните објави на Инстаграм, оддаваат впечаток...

Каква порака да и испратите на личноста која ви се допаѓа?

Денес многу често врските започнуваат со запознавање преку социјалните мрежи. Се чини дека...

Како да го изберете вистинскиот партнер за брак? (ВИДЕО)

Погледнете го ова интересно видео кое зборува за изборот на партнерот кога станува збор за...

Зошто се вљубуваме? Ова се четирите главни причини

Секоја приказна е индивидуална, но експертите велат дека постојат четири општи...

Хуморот може да ја подобри, но и да ја уништи вашата врска. Еве како…

Експертите тврдат дека хуморот може буквално да ја зацврсти и подобри љубовната врска, но и...

Секс во вода: Што треба да знаете?

Секс во вода можеби звучи забавно и авантуристички, но овој секси потфат доаѓа во пакет со...

Овие 5 работи ја убиваат страста во креветот

Ако живеете заедно со вашиот партнер тогаш спалната соба треба да ви биде најинтимната соба...

Колку долго треба да трае сексуалниот чин според жените, а колку според мажите?

Дали повторно истражувањата велат дека жените се преамбициозни? Неодамнешно истражување...

Постојат 7 видови на љубов, а само ретките ја доживуваат совршената

Што е љубов? Филозофите и научниците се обидуваат да дадат одговор на ова прашање со години....

Имате 5 секунди: Она што прво ќе го забележите на сликата кажува многу за вашиот љубовен живот!

Оваа слика потполно ќе ве збуни. Не постои еден, туку два одговори, а она што ќе го одговорите...

Со сексот против настинки и грип?

Една американска студија покажа дека сексот го зголемува нивото на имуноглобулинот-...

Повеќе од 1000 испитани парови одлучиле: Кој е најважниот фактор во врската?

Познат психолог откако испитал повеќе од 1000 љубовни парови, донел заклучок кој е најважниот...

Пријателство со поранешните партнери? Еве што велат психолозите!

Сите имавме барем еден прекин со партнерот во животот, а само ретките ја пронајдоа...

Жените го обожуваат ова за време на сексот

Мажите честопати се во дилема, бидејќи не знаат што најмногу ѝ годи на нивната партнерка, а...

Дали сте во Јо – Јо врска? 4 показатели дека вашиот однос не води никаде!

Постојат врски кои се обидуваме да ги „оживееме“, но едноставно не функционира. Тоа се...

Нема да погодите: Која им е омилена поза на жените?

  Ако сте се прашувале која поза им е омилена на жените, во продолжение прочитајте го...

Ова се најчестите сексуални фантазии- откријте зошто ги имаме

Секој има сексуална фантазија, но ретко кога зборува за истата со пријателите, од страв дека...

Научете како да кажете „НЕ“ без страв и каење

Дали секогаш ги исполнувате желбите на другите луѓе и не знаете како да им кажете „НЕ“?...