Категорија: Љубов и секс

Научниците откриваат: Колку време е потребно за жената да доживее оргазам?

Не постои маж кој никогаш не се загрижил дека не може да ја задоволи својата партнерка....

Како ги уништуваат своите врски хороскопските знаци?

Секој има негативни особини, но зависи од контролата и ситуацијата, или пак од изборот на...

Доколку ги правите овие 4 работи, вашиот брак ќе биде среќен и долготраен

Во бракот нема гаранција, а бидејќи во денешно време секој трет брак завршува со развод,...

3 хороскопски знаци кои најмногу ги изневеруваат своите партнери

Некои хороскопски знаци се неверојатно верни и моногамни, а изневерувањето никогаш не би им...

Доколку стапите во брак на овие години, големи се шансите да дојде до развод!

Во денешно време луѓето се венчаваат покасно отколку во минатото. И додека порано било...

Се сомневате дека ве изневерува? На овие места мажите најчесто извршуваат неверство!

Некои места се како создадени за пронаоѓање на партнер за една ноќ. Доколку вашиот партнер...

3 причини зошто тој престанува да ви се јавува

Нема да ве изненадиме доколку ви кажеме дека момците многу често престануваат да се...

Овие два хороскопски знаци се создадени да бидат заедно!

Одредени хороскопски знаци се привлекуваат на прв поглед, но меѓу овие два навистина постои...

Полудете го во кревет: Женски трикови на кои не може да им одолее ниеден маж

Секој маж сака кога ќе го повлечете за рака и ќе му покажете што сакате. Некои едноставни...

Овие 4 сексуално преносливи болести немаат симптоми. Како да ги откриете?

Доколку сте сексуално активни, сексуално преносливите болести се потполно реална закана, а...

Најромантичните фотографии од моментот кога кажале „ДА“! (ФОТО)

Можеби свадбата и церемонијата која следи со неа е еден од најважните датуми во животот на...

3 секс пози кои мажите не ги сакаат

Да се ​​разбееме, тие уживаат во секоја ситуација, но, да речеме, така, ако сексот може да...

Секој хороскопски знак зрачи со сексапил – погледнете кој е вашиот адут!

Секој хороскопски знак има свои специфичности, а всушност токму тие го прават попривлечен....

Колку време треба да издржи мажот во сексот за и двете страни да бидат задоволни?

Половина час? 10 минути? Колку би требало сексот да трае, поточно колку мажот би требало да...

Мажите искрено признаваат: Поради овие причини изгубив интерес за неа!

Ви ги откриваме причините кои доведуваат мажите да изгубат интерес кон својата партнерка....

8 причини заради кои мажите го обожаваат женскиот оргазам

Највисокиот момент на женската страст е сложен настан – за кој е потребна комбинација на...

Зошто чаша вода е задолжителна по сексот?

Имено, кога се зборува за дехидрација, ретко се спомнуваат сексуалните активности и губење...

8 начини да дознаете дали тој ве сака безусловно!

Кога се работи за мажите, потребно е многу поголема храброст за да ги покажат своите...

4 знаци дека се уште не ја преболел својата поранешна девојка!

Ниту една жена не сака да биде во сенка на поранешните девојки на нејзиното момче. Дали ја...

Ќе се осудите ли да ја пробате позата 77?

Добро позната поза 69 доби сериозна конкуренција! Дали се осмелувате да ја пробате позата 77?...