Категорија: Љубов и секс

Љубов или страст? Како да знаете што чувствувате…

Се мачите со анализирање на Вашите чувства и не сте сигурни дали се работи за љубов или...

12 типови на мажи со кои долгорочната среќа е невозможна

Несигурните мажи како и фриковите кои сакаат се` да контролираат, не се способни да остварат...

Како вашето тело ви покажува дека сте го пронашле вистинскиот?

Колкупати сте се запрашале дали сте го пронашле вистинскиот? Целата ваша љубовна историја е...

Летото е одлична можност за зближување: Пет трикови за повеќе романтика во вашата врска

Доколку цела година сте биле зафатени со многу работни обврски, летото е идеален период за...

Совети за мажи: Срамежлив сте – еве како да флертувате!

Мажите да бидеме реални, честопати не знаат да флертувате. Понекогаш се премногу  нападни,...

Со овој допир ќе ја доведете девојката до лудило!

Познато е дека ерогените зони кај мажите и жените се места на телото кои се погодни за...

Се сомневате дека жената ве изневерува – еве каде да проверите

Заборавите на колегите, пријателите и познаниците од фејсбук.Ако се сомневате дека...

10 работи кои ви се случуваат откако ќе раскинете

Раскинавте со дечкото? Повеќе од сигурно е дека во моментов ви се случува некоја од овие 10...

Неверен маж ѝ пишува на омажена жена, а нејзиниот неочекуван одговор стана вирален обиколувајќи го светот

Вистинска љубов постои – а оваа жена го докажа тоа. Таа добила приватна порака од некој...

Вљубеноста на организмот делува како дрога

Психолозита од Нортистерн универзитетот од Чикаго докажаа дека луѓето интезивното чувство...

„Биди силна колку што си убава“

Се гледам во огледало дур по лицето ми се тркалаат солзи и си велам: „Погледни се убавице....

Хит љубовна приказна: Се запознале во градинка, тој ѝ рекол дека ќе се омажи за неа, 20 години подоцна стапиле во брак

Љубовта има чудни патишта, а ова е љубовна приказна на брачен пар ги освои срцата на интернет...

Зошто кажуваме лаги?

Лагите зборуваат сè. Најновите истражувања покажуваат дека секој од нас знае да излаже од 2-3...

Изненадувачки, 1 од 4 пара го прават ова во спалната

Луѓето од праисториски времиња спиеле заедно, тогаш за топлина и за да се заштитат од...

Учителка започна да чита книга, а не очекуваше дека ќе ја запросат

Отвори да чита книга, а не очекуваше дека таа книга ќе и го промени животот.  Melanie Goldsmith е...

Што може да научиме од караниците во врската?

Некои кавги се добри, а некои лоши – каде е границата? Доколку сте во врска, нормално е да...

Зошто во секоја врска е потребен личен простор?

Во секоја врска треба да постои балансиран однос каде што секој од партнерите ќе има личен...

На 82 години оваа жена ја ставила првата тетоважа инспирирана од емотивна причина

Никогаш не е доцна за тетоважа, а оваа жена го докажа тоа ставајќи ја својата прва тетоважа...

5 возбудливи секс пози за интроверти и нивните партнери

Интровертите уживаат во сексот исто колку и другите, можеби дури и повеќе. И само затоа што...

Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет

На секоја жена барем еднаш во животот и` се случило да заврши во кревет со некој маж...