Категорија: Љубов и секс

Која секс поза најмногу ја сакате вие, а која вашиот партнер? Тоа многу открива за вашиот карактер!

Важна ви е страста или блискоста? Контакт со очи или допир на мека кожа? Сите ваши афинитети...

Мажите откриваат: Какво е чувството да спиете со девица?

Првиот секс е чувствителна тема, како за мажите така и за жените. Честопати се споменуваат...

6 причини зошто мажите се вљубуваат во жените

Мажите се вљубуваат кога ќе почувствуваат дека партнерката ги разбира, ги прифаќа и ги...

5 пози во сексот кои ги зближуваат партнерите – физички и ментално

Сексот е голем дел од љубовната врска. Иако се смета дека тоа е само дополнување на...

8 најголеми заблуди за сексот

Ова се осумте најголеми заблуди за сексот: 1. Што поголем – тоа подобро Големината на...

Интимните љубовни моменти на паровите прикажани преку илустрации

Најинтимните и најубавите моменти на паровите со случуваат позади затворени врати....

Која е идеалната разлика во годините помеѓу партнерите?

Дали врската со помлад маж е клучна за добар љубовен живот, или можеби со постар? Еве го...

Водич низ неговиот ум: 4 допири кои тотално ќе го излудат

Навикнати сте да читате совети од женска гледна точка, меѓутоа овој пат ви подготвивме...

5 работи кои треба да ги знаете за пилулите „ден потоа“

Доколку сте сексуално активни, тогаш сигурно сте слушнале за полово преносливите болести и...

На овие хороскопски знаци им е судено за бидат заедно

Не е тајна дека љубовта доаѓа одвнатре. Девојките кои го знаат тоа, секогаш ги привлекуваат...

Следете ги овие чекори и бидете фатална жена на која никој не може да и одолее!

Бидете една од оние жени која ги освојува сите на прв поглед. Да се биде фатална жена не значи...

Совети за луѓето кои патат од депресија: Како да ја пронајдат љубовта на својот живот?

Запознавањето со нова личност и излегувањето е особено тешко за луѓето кои се борат со...

Не верувајте на се што ќе прочитате: Овие совети се лоши за вашата врска!

Постојат многу лоши совети за врската, затоа најдобриот совет е… не верувајте на се што ќе...

Постојат два вида пениса: Која е разликата?!

Станува збор за тоа на кој начин „се зголемува“ пенисот кога мажот е возбуден. Дали некогаш...

Во што уживаат најмногу хороскопските знаци при водење љубов?

Бикот посебно ужива во оралниот секс, Близнаците сакаат да експериментираат со позите,...

Овој детал ги открива жените дали доживеале оргазам!

Многу жени поради суетата на партнерот честопати глумат оргазам, но некои детали на...

Реалноста во долгите врски за која никој не зборува прикажана преку интересни илустрации

Љубовта е во малите нешта, а Аманда Олеандер ги прикажува тие моменти во нејзините...

Бисексуалец зборува искрено за односите: Еве зошто повеќе сака мажи од жени!

Бисексуалец од Њујорк открива како изгледа неговиот љубовен живот, но и што преферира кај...

Ова се најдрагоцените љубовни лекции кои ќе ги прочитате

Никогаш не смеете да ги заборавите следните правила, без обзир на тоа дали сте во врска или...

Кога страстите ќе се разбудат… да го исклучите светлото или не?!

Една од најчестите дилеми кога станува збор за водење љубов е, секако е , дали светлината да е...