Категорија: Животен стил

По повод Светскиот ден на дијабетесот, Баланс МК одржа настан под мотото „Добра контрола на дијабетесот = Среќно семејство“

Асоцијацијата на детски дијабетес на Македонија – Баланс МК, во саботата на 10. ноември, во...

Колку се навистина штетни енергетските пијалаци?

Енергетските пијалоци се популарни, дури и кај помладите генерации и покрај сите...

Викендов ќе се одржат протести за чист воздух во Скопје и Куманово

Протестот „Време е за чист воздух“, ќе се одржи во сабота, 17 ноември од 12 часот пред бараките...

Кога е време да дадете отказ?

Многу е тешко да се напушти работното место од повеќе причини: редовни парични придобивки,...

Како да го изберете вистинскиот партнер за брак? (ВИДЕО)

Погледнете го ова интересно видео кое зборува за изборот на партнерот кога станува збор за...

Едноставно и ефикасно! Трикови за блескава кујна

Што е вашата прва асоцијација на кујна? Храна? Тоа сепак, не е само местото каде што ја...

5 научно докажани придобивки од вежбањето пилатес кои ќе ви го променат животот

Секојдневно се соочуваме со стресови и хаотични ситуации. Секој од нас е во потрага по мир и...

Колку време ќе ви треба да научите некој од најпопуларните јазици во Европа?

Дали некогаш сте се запрашале кој е најтешкиот јазик за учење? Иако е различно за секого,...

Руски пратеник ќе се обиде да го помине месецот со 10.000 денари. Резултатите од експериментот ќе ги објави на социјалните мрежи

Петар Кирилов е пратеник од Астраханската област, кој реши преку експеримент да ја подигне...

Ова се најдобрите светски дестинации за сите љубители на пиво

Доколку сте голем љубител на пиво, ова се неколку дестинации кои не смеете да ги избегнете....

7 ноќни закуски кои имаат малку калории и не го нарушуваат сонот

Дали ви се случува доцна во ноќта да почувствувате глад, иако знаете дека не треба да јадете...

25 креативни начини за подготвување јајца (ВИДЕО)

Во ова интересно видео научете како на 25 креативни начини да подготвите јајца.

Зошто се вљубуваме? Ова се четирите главни причини

Секоја приказна е индивидуална, но експертите велат дека постојат четири општи...

Забранет влез за мажи: Овој хотел е само за дами!

На Мајорка се отвора нов хотел, а мажите нема да можат да влезат во него. Станува збор за...

Во сезоната на слави, подгответе посна чоко баклава (РЕЦЕПТ)

Со овој рецепт, познатиот десерт, ќе добие сосема поинаков вкус на кој нема да може да му...

Лебот задолжително треба да биде дел од вашето дневно мени. Прочитајте зошто!

Лебот е основна намирница која е вклучена во секојдневната исхрана и речиси во секој оброк....

Најдобар избор на закуски за подобра концентрација

Брзата храна, благи, солени и масни закуски, како и енергетските пијалаци, во никој случај не...

Јаболков оцет за губење на тежината: Колку точно треба да пиете за да ги стопите мастите?

Јаболков оцет е многу здрав, но колку често треба да го пиете за да ги видите неговите ефекти?...

Хуморот може да ја подобри, но и да ја уништи вашата врска. Еве како…

Експертите тврдат дека хуморот може буквално да ја зацврсти и подобри љубовната врска, но и...

Со еден клик до омиленото јадење: Доставата на посакуваниот оброк никогаш не била поедноставна!

Немате идеја што да зготвите за денешниот ручек? Време е за пауза на работното место, но веќе...