Категорија: Животен стил

Доколку родите на оваа возраст, вашето дете ќе биде многу интелигентно

Научниците долго време трагале по одговорот на прашањето – Како возраста на мајката...

Блејк Лајвли е горда на својот напредок на физички план

Холивудската актерка Блејк Лајвли со фотографија објави дека ослабела 27 килограми кои ги...

Јадете ги овие работи ако цело време сте изморени

Постојаната работа под притисок и стрес, ладното време се причина број еден зошто многумина...

Во Дубаи е отворен највисокиот хотел во светот

Дубаи, кој посотојано руши рекорди во градбите, сега го доби највисокиот хотел во светот....

Погледнете во внатрешноста на оваа неодолива уникатна куќа широка само 2.3 метри

Во многу држави ширум светот, цените на недвижнините се многу високи, поради што многу луѓе...

Oвие работи треба да ги знаете за вашето тело

Многу девојки постојано размилсуваат за нивното тело, за нивните килограми, како и за многу...

Недела на масленица со највкусните палачинки

Масленица е древен руски празник со бројни обичаи, кои се одржале низ вековите. Се слави во...

Со овој трик веднаш ќе се ослободите од нервозата

Нервозата е нормална човечка емоција која секој ја доживува повремено. Многу луѓе се...

Заспивате со шминка на лицето? Погледнете на какви инфекции се изложувате

Акни, брчки, паѓање на трепки и алергии се само дел од последиците на оваа штетна навика....

Рецепт за купка за детоксикација на телото

Се што ви треба за оваа купка се ѓумбир и горчлива сол. Откако ќе се избањате со оваа купка ќе...

Погледнете ги фотографиите од најитимните моменти на паровите

Рокси Ерве е 27 годишна фотографка од Париз која обожава да фотографира необични моменти,...

Погледнете како изгледаат улиците ширум светот

Секоја земја има убавини кои ќе ви го одземат здивот, поради кои навистина треба да ги...

Ова е најновата атракција во Дубаи од која секој ќе сака да направи селфи фотографии (ВИДЕО)

На 1 јануари, 2018 година Дубаи ја претстави својата нова туристичка атракција. Станува збор за...

Ова е прекрасна опуштена оаза достапна само за жени

На сите оние жени на кои им е потребен одмор од мажите, тогаш островот SuperShe е вистинското...

Oва е најслободниот град во светот

Насекаде низ светот се појавуваат комуни, заедници и еко-населби кои имаат за цел да го...

Родители, овие фотографии од своето дете не треба да ги објавувате на Фејсбук!

Во одреден момент можеби ви изгледа дека одредена фотографија од вашето дете е слатка и...

Секс играчките од филмот “Fifty Shades Freed” гарантираат подобар сексуален живот

За сите оние кои сакаат да ги играат улогите на Кристијан и Анастасија Греј, нивната желба...

Ова се раните симптоми на дијабетес кои не треба да ги игнорирате

Дијабетесот е хронично заболување кое се карактеризира со зголемени вредности на шеќер...

Прекрасни фотографии од Париз покриен со снег

Романтичен, град на светлината, град на љубовта се само неколку од придавките  кои го красат...

Загадениот воздух влијае врз здравјето, но и врз интелигенцијата?

Загадениот воздух е штетен како за околината така и за сите организми кои живеат во неа. Може...