Категорија: Животен стил

Памукале – Белиот рај во Турција

Место како од рајот. Снежно бели базени, но со топла високоминерализирана вода. Памукале е...

Која е најчеста причина за развод?

Сведоци сме на се поголем број на разводи, за разлика од седумдесетите, бројката денес е...

Симпатично Кока Кола запросување

Станува збор за Дони МекГилвреј кој сакал на интересен начин да ја запроси својата девојка...

Разубавете си го денот со подготовка на Манчмелоу

Потребни состојки: За кора: 6 жолчки 300 гр. шеќер 150 гр. зејтин 200 мл.млеко 300 гр. брашно 3 лаж....

Видео: Оваа мајка никако неможе да ги заспие овие две слатки близначиња од Норвешка!

Мајката на овие две близначиња Хенриет Џонасен од Норвешка направила видео во кое се гледа...

Во животот секогаш ќе има време за две пива

На час по психологија, професорот застанал пред катедрата на која имало многу предмети и...

Дали ви е потребен одмор од работа? 12 симптоми кои укажуваат на тоа

Работењето кога сте психички и физички исцрпени не е продуктивно и во такви ситуации би било...

Фото: Се продава куќата со поглед на пола Македонија се до Солун …

Таа е таа куќа со поглед на пола Македонија. Погледнете како Себастијан ја рекламира...

ФОТО: Најубавите карипски плажи

Доколку сакате да посетите некоја егзотична дестинација, а сѐ уште не сте одлучиле каде ќе...

Видео: На цела теретана оваа девојка им го крева адреналинот! Погледнете како таа стенка додека вежба …

Ова е една од поинтересните скриени камери. Во една теретана полна со спортисти оваа девојка...

На трибина секогаш ривали, но никогаш душмани издржи Турчин Битола е со тебе !!!

На трибините секогаш ривали, но никогаш душмани. Издржи, Битола е со тебе“ вака навивачите...

5 работи кај мажите на кои се „палат“ жените

1. Мирисот Жените го обожаваат мирисот на мажот, не парфемите и дезедорансите, туку телесниот...

Вкусен викенд предлог: Гибаница со кисело млеко

Овој викенд акцент ставаме на традиционалните јадења. Сигурно вашата баба или мајка ви...

Видео: Ја познавате ли најголемата ѕвезда од Струга Емин Брачед?

Највредниот собирач на старо железо од Струга, од селото, од сите села, од сите градови…...

Нека ни е честит и славен големиот христијански празник Свети Илија, најголем свет ден за сите Македонци.

 Големиот македонски празник Илинден кој во свеста на македонскиот човек асоцира на...

Вкусен викенд предлог: Чоколадни палачинки

Потребни состојки: 2 јајца 150 грама брашно 300 мл млеко 30 грама путер 40 грама темно чоколадо (со...

Фото: Би уживале ли во најопасниот базен во светот?

Викториините водопади во Замбија се дом на најопасниот природен базен во светот. Природно...

Се земале и сфатиле дека првата средба им била всушност пред 11 години на плажа…

Тие не живеeле во истата област. Вилер живеел во Кент, додека Маиден израснала во Корнвол. Во...

5 убави причини да ја посетите Македонија според магазинот „Ел“

Природа од која застанува здивот, бисери и скапоцени камења, здрава храна и богато културно...

Видео: Епа не е најјак! Погледнете го Рич Фронинг, четирикратниот шампион во Крос Фит

Веќе четири години 27-годишниот Рич Фронинг доминира на сите Крос Фит натпревари и заслужено...