Категорија: Животен стил

Што претставува алергијата?

Што претставува алергијата? Сè поголем број на луѓе насекаде во светот страдаат од алергии....

РАБОТА ВО КАТАР И ДУБАИ

Агенцијата “ПРИОРИТИ СОЛУЦИИ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ” ( PRIORITY EMPLOYMENT SOLUTIONS ) е лиценцирана агенција...

МАЖ ВО ВИСТИНСКА СМИСЛА НА ЗБОРОТ

Ја губиш пријателе, ја губиш, слеп да беше ќе сфатеше до сега.  Каде ти се очите, каде гледаш...

Фото: Заљубените се во Лондон!

Ирина Шајк и Бредли Купер се новиот холивудски пар кој веќе не ја крие својата врска....

Печени млади компири со рузмарин

Состојки: 1 кг млади компири 1 гранче рузмарин 1 дл маслиново масло крупна морска сол свежо...

Што нè научија „секс-експертите“?

Од 1957 г. до 1992 г. Вилијам Мастерс и Вирџинија Џонсон не правеле ништо друго освен што...

Среќа е … да пиете кафе тука! Исто како во светот на бајките, кафе – бар кој плови (Видео)

Овој необичен кафе-бар кој плови во тиркизните води на Фиџи се вика Cloud 9, и веќе ви е јасно од...

НОВИ АВАНТУРИ: Девојката која го води за рака својот сакан низ светот со нови фотографии

Осман заедно со својата девојка Натали Захарова во 2011 година го започна популарниот...

Зошто постојано ве чеша задникот?

Сигурно сите ве има чешано задникот досега, а не сте ја знаеле вистинската причина за тоа и...

Видео: Мечка со нејзините мали мечиња бркаа туристи во мериканскиот парк Јелоустоун

Посетителите на американскиот парк Јелоустоун вообичаено сакаат од далеку да го следат...

Зошто е потребно да пиете вода со лимон?

Ако сакате да ја промените својата навика за пиење на обична вода, а истовремено да го...

Смешни разлики во воспитувањето на децата помеѓу мајките и татковците

Растењето и воспитувањето на децата е една од најубавите, но истовремено и една од...

Тетоважа – моќно оружје против менталните лузни од ракот на дојка

Мастектомијата – хируршко отстранување на целата или дел од градата, често значи и втора...

ГОСТИ ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ: Отворен првиот „Канабис хотел“ во Колорадо

Мотелите „Bud & Breakfast“  работат врз т.н. принцип „420 канабис култура“, кој ја означува...

Некои работи не се менуваат ни по 50 години… Или се менуваат?

Случајно наидовме на оваа фотографија која ни ги стопли срцата, а веруваме  исто и вас. Сите...

Мажите се од Марс, а жените од Венера!

Мажите се од Марс, жените – од Венера. Двата пола се толку различни,што тешко може да се...

Излегле на вечера, а потоа без збор ја напуштил… Причината ќе ве остави без зборови

Некои луѓе го прават тоа на традиционалниот начин, а некои одат до бескрај со својата...

Видео: #МедоГотви полнети тиквички и засечен леб

Време е за сериозно готвење :) #МедоГотви полнети тиквички и засечен леб :) Погледнете ги...

Видео: Погледнете како изгледа истовремено кивнување на овие слатки близначиња

На ова видео ќе видите две синхронизирани близначиња, кои покрај тоа што истовремено мрдаат...

30 неверојатни места кои изгледаат како да се од друга планета

Понекогаш може да се случи егзотични и прекрасни локации да ви се наоѓаат веднаш пред носот,...