Категорија: Животен стил

7 интересни факти за лубениците кои најверојатно не сте ги знаеле

Лубеницата во поголемиот дел од светот е симбол за лето, таа е слатка и вкусна, се конзумира...

Видео: 7 годишниот Сергеј растури на Украина има талент!

Ова не е само талент ова е нешто повеќе … Погледнете што направи 7 годишниот Сергеј на...

Видео: Македонац у Београду!!!

Немаштија голема, пари нема, продава сирење, вози Порше, школо не учел… па сеа видете ние...

Фото: Ова се првите фотографии на финалниот, спакуван iPhone 6

IPhone 6  е спакуван и се дистрибуира низ светот. Ова се првите фотографии на новиот Ајфон, од...

Почина омилениот глумец на многу генерации, извонредниот 63 годишниот Робин Вилијамс!

63-годишниот холивудски актер и оскаровец, Робин Вилијамс е пронајден мртов во својот дом...

25 мајки и нивните слатки мини-копии

Да го облечеш долгиот фустан на мама. Да ги носиш нејзините високи потпетици. Да си правиш...

Најслатките гости на свадба

Децата се оние кои носат посебна магија на секоја свадба. Нивните неодоливи насмевки и...

Дознајте какви сѐ придобивки ви нуди Витаминот Ц

Витаминот Ц, познат уште како „апсорбирачка киселина“, можете да го најдете во најразлични...

Памукале – Белиот рај во Турција

Место како од рајот. Снежно бели базени, но со топла високоминерализирана вода. Памукале е...

Која е најчеста причина за развод?

Сведоци сме на се поголем број на разводи, за разлика од седумдесетите, бројката денес е...

Симпатично Кока Кола запросување

Станува збор за Дони МекГилвреј кој сакал на интересен начин да ја запроси својата девојка...

Разубавете си го денот со подготовка на Манчмелоу

Потребни состојки: За кора: 6 жолчки 300 гр. шеќер 150 гр. зејтин 200 мл.млеко 300 гр. брашно 3 лаж....

Видео: Оваа мајка никако неможе да ги заспие овие две слатки близначиња од Норвешка!

Мајката на овие две близначиња Хенриет Џонасен од Норвешка направила видео во кое се гледа...

Во животот секогаш ќе има време за две пива

На час по психологија, професорот застанал пред катедрата на која имало многу предмети и...

Дали ви е потребен одмор од работа? 12 симптоми кои укажуваат на тоа

Работењето кога сте психички и физички исцрпени не е продуктивно и во такви ситуации би било...

Фото: Се продава куќата со поглед на пола Македонија се до Солун …

Таа е таа куќа со поглед на пола Македонија. Погледнете како Себастијан ја рекламира...

ФОТО: Најубавите карипски плажи

Доколку сакате да посетите некоја егзотична дестинација, а сѐ уште не сте одлучиле каде ќе...

Видео: На цела теретана оваа девојка им го крева адреналинот! Погледнете како таа стенка додека вежба …

Ова е една од поинтересните скриени камери. Во една теретана полна со спортисти оваа девојка...

На трибина секогаш ривали, но никогаш душмани издржи Турчин Битола е со тебе !!!

На трибините секогаш ривали, но никогаш душмани. Издржи, Битола е со тебе“ вака навивачите...

5 работи кај мажите на кои се „палат“ жените

1. Мирисот Жените го обожаваат мирисот на мажот, не парфемите и дезедорансите, туку телесниот...