Категорија: Животен стил

КОЈ Е ТАТКОТО: Имала секс со 25 мажи на една забава, па сега е бремена…

Една девојка од Британија останала бремена откако на една забава имала секс со 25 мажи. Таа...

Излезете надвор: Пролетното сонце го зајакнува имунитетот

Долгите пролетни денови и сонцето му годат на нашиот организам, но некои други промени како...

Четири тегли Нутела кои и го промениле животот

Германката Мелани речиси што не се онесвестила пред фрижидерот кога во него здогледала само...

18+Видео: Маца Дискреција имаше секс во тоалетот…

Маца Дискреција и Гастоз дефинитивно станаа најинтересните станари во реалното шоу...

ВИДЕО: Реакцијата на мајка на 6 момчиња кога ќе дознае дека ќе добие ќерка

Шер е мајка на шест момчиња. Кога дојде време да го дознае полот на своето седмо дете, таа...

Оваа жена три години носела иста гардероба на работа – Еве поради која причина

Матилда Кал секој ден носела иста облека на работа цели три години. Нејзините колеги почнале...

Во љубовта најопасно нешто се отсуствата

15 остроумни мисли за љубовта. Сите започнуваат со „Во љубовта…“ 1. Во љубовта сите се...

Креативно запросување на скопјанец со „киндер јајце“

Ваков креативен начин на запросување сеуште не сме виделе. Секоја чест за идејата… И со...

ФОТО: Ова е најопасниот базен во светот

Најопасниот базен во светот – Ѓаволскиот базен е сместен во Замбија кај Викториините...

Видео: Преслатко и пресмешно бебенце и огледало

Погледнете го ова смешно и преслатко бебенце и реакцијата на рефлексијата во огледалото!...

Џастин Тимберлејк и Џесика Бил добија син

Џастин Тимберлејк и Џесика Бил станаа родители. 33-годишната актерка родила момче кое го...

Јас ја пробав велигденската диета на Бијонсе. Еве што се случи…

Новинарката и блогерка Мишел Персад која пишува за Huffington Post се обиде да се угледа на...

МАЈКА НА 65 ГОДИНИ: Има 13 деца, баба е на 7 внуци, а моментално е бремена и носи четворка

Германска наставничка летово ќе стане најстарата мајка на свет која родила четворка. Оваа...

Во вагината ставаат сè и сешто: Како мажите ја замислуваат мастурбацијата на жените!?

Мажите обожаваат да ги замислуваат жените како мастурбираат врз основа на сцените што ги...

Безусловна љубов: Тетката на ова бебе му го спасила животот

  Кога 24-годишната Џејд Ридерс од Велика Британија дознала дека животот на нејзнината...

Нема абортуси за Велигден за да „не го вознемират Господ“

Околу 30 гинеколози во Романија одлучиле да ги откажат сите абортуси во неделата на Велигден...

Моќен експеримент на Dove: Дали сте убава или просечна?

 Ова видео е дел од кампањата #ChooseBeautiful од „Dove“ чија цел била да ги поттикне жените да...

Најважниот витамин за жената за кој речиси никој не слушнал

Недостатокот на витаминот K2 во организмот има за последица крути, нееластични артерии и...

Остров што се појавува само напролет (ФОТО)

Малото островче што секоја пролет се појавува на површината на реката Муодаоки во...

Никој не знае кој го направил овој остров, ниту зошто го напуштил

Иако правилната структура и урнатините на островот Пор-Бажин наведуваат на заклучок дека...