Категорија: Животен стил

Родители, овие фотографии од своето дете не треба да ги објавувате на Фејсбук!

Во одреден момент можеби ви изгледа дека одредена фотографија од вашето дете е слатка и...

Секс играчките од филмот “Fifty Shades Freed” гарантираат подобар сексуален живот

За сите оние кои сакаат да ги играат улогите на Кристијан и Анастасија Греј, нивната желба...

Ова се раните симптоми на дијабетес кои не треба да ги игнорирате

Дијабетесот е хронично заболување кое се карактеризира со зголемени вредности на шеќер...

Прекрасни фотографии од Париз покриен со снег

Романтичен, град на светлината, град на љубовта се само неколку од придавките  кои го красат...

Загадениот воздух влијае врз здравјето, но и врз интелигенцијата?

Загадениот воздух е штетен како за околината така и за сите организми кои живеат во неа. Може...

Како да заштедите пари и да патувате по светот?

Еден од најубавите моменти на многу луѓе е моментот на планирање на следното патување. Но, за...

Најдолгиот стаклен мост е привлечен за најхрабрите авантуристи (ВИДЕО)

Во провинцијата Хонгјанг во Хебеј е отворен висечкиот стаклен мост. Oвој мост е вистинско...

Колку често треба да ги перете фармерките?

Колку често треба да ги перете фармерките е често дискутирана тема, а за која ќе наидете на...

#365Среќа Сања Маркоска: Хроно исхрана – диета или начин на живот?

Поради намалената физичка активност и празничното полнење со калории и масти во зимскиот...

Прополис – чудо на природата. Убива вируси, бактерии и подмладува

Чудесниот производ од пчелите има повеќе од 300 научно потврдени лековити супстанци. Не им...

Ова се пилатес вежби за почетници (ВИДЕО)

Колку време помина откако последен пат сте вежбале во фитнес сала или теретатана? Дали...

Ова се здрави начини за засладување на кафето

Многу студии покажале дека пиење на неколку шолји кафе има многу здравствени придобивки....

Ова магично катче во Париз ќе ви овозможи да избегате од реалноста

Во Париз, на брегот на реката Темза, постои едно мало магично место, идеално за сите љубите на...

Ова е семејството со најдолгите коси во светот (ВИДЕО)

Оваа жена веќе со години победува на изборите за најдолга плетенка. На најдолгиот дел...

Отровно: 4 намирници кои не смеете да ги ставите во микробранова печка

Некои ја сакаат, некои ја мрзат: Старата добра микробранова печка. Мора да признаеме дека од...

Oвие изуми ќе ни ја олеснат иднината

Мора да признаеме дека со развојот на новата технологија животот навистина ни е олеснет....

6 видови главоболки: Делот од главата што ве боли ја открива причината

Не е секоја главоболка еднаква, овие 6 видови на главоболки се најчести и погаѓаат голем дел...

Овде се наоѓа царството на чоколадото и сирењето

Цирих, главниот град на Швајцарија е микс на историја, традиција, млад и романтичен град....

Додадете го ова во утринското кафе и ќе бидете полни со енергија цел ден

Освен тоа што ќе имате повеќе енергија во текот на денот, ќе ви се намали и апетитот и нема да...

Какво е влијанието на темната чоколада на тренингот?

Чоколадото не се препорачува да се јаде поради млечните масти во комбинација со шеќерите...