Категорија: Животен стил

Овие лалиња ќе ве натераат веднаш да сакате да ја посетите Холандија (ГАЛЕРИЈА)

Холандија е прекрасна земја која вреди да ја посетите во било кој период од годината но, за...

Работа од соништата? – Нетфликс ќе ви плати за да ги гледате нивните серии!

Популарна услуга за стриминг Netflix објави понуда за работа во која бараат редакциски...

49 години во брак: Поради оваа промена повторно се заљубиле еден во друг! (Видео)

Џо и Кевин Тајлер се сретнаа кога имаа 14 и 16 години. И двајцата биле во тинејџерски години и...

Минерал без кој организмот не може: Лечи главоболка, го чува срцето, ги смирува нервите!

Магнезиумот е еден од седумте основни макроелементи и е важен за нормалното функционирање...

(Рецепт) Со помош на сода бикарбона, откажете се од цигарите!

Повеќе производи на пазарот кои наводно ви помагаат да ја намалите зависноста од никотин,...

Ова е најбрзиот начин да ја вратите енергијата: Овошни сокови за добро здравје! (РЕЦЕПТ)

Брзиот начин на живот, храната богата со штетен холестерол, лошите животни навики, како и...

Водич за сингл девојки: Како да се забавувате доколку сте сами?

Кој вели дека ви е потребен партнер за да се забавувате? Ви претставуваме 4 начини како да...

Од вчерашниот скопски маратон, ги издвојуваме најинтересните моменти! (ГАЛЕРИЈА)

Скопскиот маратон секоја година собира голем број на граѓани, професионалци и аматери и...

Како до мирен сон во текот на бременоста?

Телото на трудниците во текот на деветте месеци од бременоста поминува низ физичка, но и...

Како да го намалите ризикот од мозочен удар до 60%: Неверојатно откритие!

Истражувањето беше спроведено на 1.628 мажи и жени на возраст од 53-74 години.  Го прателе...

Рецепт: Еспресо колач по рецептот на Џејми Оливер!

Одлична мешавина на чоколадо и кафе! Рецепт на најдобриот Џејми Оливер… Состојки: 200 гр...

Емотивни први фотографии на малиот Принц Луј: Преслатко бебе! (Фото)

Малиот принц Луј Артур Чарлс е роден пред помалку од две недели, а Кејт Мидлтон ја напушти...

4 знаци дека се уште не ја преболел својата поранешна девојка!

Ниту една жена не сака да биде во сенка на поранешните девојки на нејзиното момче. Дали ја...

Ќе се осудите ли да ја пробате позата 77?

Добро позната поза 69 доби сериозна конкуренција! Дали се осмелувате да ја пробате позата 77?...

Сакате да ви успее секоја билка? Употребете го овој трик!

Некогаш филтерите за кафе се користеле исклучиво при варење кафе, а денес ги користат се...

Вели дека е задоволен, а всушност вашиот партнер ги посакува овие 3 сексуални фантазии!

Доколку мислевте дека мажите се потполно искрени кога се работи за сексот, се лажете. И тие...

5 совети за како да се подготвите за трчање маратон

Во пресрет на Скопски Маратон што ќе се случи во недела, за тие подотвените што решиле да го...

„Симпласт“ – компанија лидер во производството на ПВЦ прозорци и врати по мерка!

„Симпласт“ е компанија со долгогодишно искуство која произведува ПВЦ прозорци и врати по...

„Cherry Orchard“ е ресторан со сосема поинаков концепт кој ќе ве освои на прв поглед!

Со зголемувањето на температурите, се зголемува и раздвиженоста во градот, расте...

Зошто се појавуваат влакненца околу папокот и како да ги отстраните

Појавување на несакани влакненца, не е некој голем проблем, но ако е тоа во преголема мера би...