Категорија: Патувања

Неверојатен редок цветен тепих во пустинскиот предел на Јута

На неколку години, во неколку минливи денови, кога условите се совршени, на ова инаку суво,...

Фото: Најмалите држави во светот

Овие мали држави може да се прошетаат за само неколку часа, но убавината со која пленат –...

Бело-сината магија на Санторини

Санторини е еден од најромантичните, најволшебните и најтрадиционалните острови во Грција....

Неверојатен подводен музеј во Канкун

Канкун подводен музеј – Серија на скулптури од Џејсон  Тејлор ставени под вода во близина...

Новак и Јелена се ладат во Полихроно

Јелена и Новак Ѓоковиќ првиот дел од медениот месец ќе го поминат во Полихроно, Грција....

Фото: Погледнете го како седи овој „ПАЦИЕНТ“ во еден од градските автобуси на ЈСП!!!

Вистински хит станаа новите градски автобуси на ЈСП. Само овој пат малку поинаква слика!...

Странските туристи лани се „препиле“ пиво во Македонија!

Туристите кои лани ги посетиле угостителските објекти во земјава, потрошиле 5,5 милиони евра...

10 туристички дестинации ако сте „сингл“

Заедничкoто доживување на прекрасни моменти и стекнување на заеднички спомени од...

Фото: Само 999 скали треба да искачите за да го видите рајот!

Tianmen Shan – или рајска порта е место во кинеската провинција Хунан. Тоа е исклучително ретко...

ФОТО: Дали ова е најчистиот океан во светот? Сепак погледнете подобро!

Кристалната лагуна во ресортот Сан Алфонсо дел Мар, кој се наоѓа во Чиле, е дом на...

Фото: Кавадаречка направија!? Одмор на Кавадаречки начин, сред лозје …

Време е малку и да се насмееме. Браво за оваа девојка сликана во тиквешието во сред лозје...

Фото: Среќен пат! 120 денари патарина Скопје-Велес, нови цени на патарините низ Македонија!

Согласно Одлуката на Владата на Р.Македонија, објавена на 10.07.2014 год. во Службен весник, која...

ФОТО: 11 неверојатни езера

Летото ги брои своите денови со полна пареа, а бидејќи знаеме дека меѓу вас има многу...

Зошто треба да го посетите Крушево што побргу?

Посетете го Крушево и избегнете ги летните горештини. Еве неколку причини зашто!...

Чудо на природата: Планината Рораима во Венецуела

Ова е една од најнеобичните природни геолошки формации, неверојатната планина Рораима, чиј...

Фото: Среќа е … кога во Грција се зборува МАКЕДОНСКИ!!! Погледнете …

Сопственик на таверна во Грција истакнал дека изборува руски, бугарски, српскохрватски и...

Фото: Во живо од Охрид, Нес кафе за само 150 денари! Погледнете…

Еден наш пријател само што ја сликал својата фискална сметка на плажата Горица 3 во Охрид....

Видео: Погледнете ја најстрашната и најскапата скриена камера до сега!? Лажна авионска несреќа!!!

Главна мета на оваа скриена камера е познатата аргетинска манекенка Химена Камписи. Наместо...

Видео: Таткото ја пее омилената песна на својата ќерка!

Погледнете како изгледа кога таткото ги знае сите зборови од омилената песна на својата...

Видео: За бесплатна пијачка, имала орален секс со 20 мажи!

Шпанија и Велика Британија се потресени од скандал поради една снимка на млада Британка...