Категорија: Патувања

Среќа е … да пиете кафе тука! Исто како во светот на бајките, кафе – бар кој плови (Видео)

Овој необичен кафе-бар кој плови во тиркизните води на Фиџи се вика Cloud 9, и веќе ви е јасно од...

НОВИ АВАНТУРИ: Девојката која го води за рака својот сакан низ светот со нови фотографии

Осман заедно со својата девојка Натали Захарова во 2011 година го започна популарниот...

Видео: Мечка со нејзините мали мечиња бркаа туристи во мериканскиот парк Јелоустоун

Посетителите на американскиот парк Јелоустоун вообичаено сакаат од далеку да го следат...

ГОСТИ ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ: Отворен првиот „Канабис хотел“ во Колорадо

Мотелите „Bud & Breakfast“  работат врз т.н. принцип „420 канабис култура“, кој ја означува...

30 неверојатни места кои изгледаат како да се од друга планета

Понекогаш може да се случи егзотични и прекрасни локации да ви се наоѓаат веднаш пред носот,...

Вевчани како и секоја година е атрактивна туристичка дестинација поебно за првомајскте празници

Вевчани како и секоја година е атрактивна туристичка дестинација поебно за првомајскте...

Со велосипед од Манчестер до Охрид

Младата Англичанка од Манчестер, Сара, во Охрид допатува со велосипед. Планирала да не се...

Ако решите да се преселите на овој остров, ќе добивате по 50.000 денари месечно, но тоа не е сè!

Ако имате желба да ја напуштите Македонија и да заминете некаде далеку, уште и ако ви се...

Видео: За 600 дена со 5 мотори помина 202,690 километри, и направи селфи видеа во 36 земји …

Младиот Алекс дефинитивно е најголемиот љубител на патувања. Тој со својот мотор има...

Маж и жена потрошиле 20 години градејќи го островот на кој живеат

Оваа пловна тврдина која е изградена така што ќе се одржува сама, е изградена покрај брегот...

ВЕДНАШ ЌЕ ПОСАКАТЕ ДА СТЕ ТАМУ: Погледнете како изгледа Семафор забава во Шпанија … (ВИДЕО)

Големото искуство искажано преку најдобрите водичи и одличната организација е...

Видео: Кога ќе пројдете од тука, ќе стигнете до рајот на земјата …

Одамна не сте виделе видео што делува толку смирувачки. Изгледа дека рајот на Земјата...

Фото: Што се случува со Крива Паланка!?

Во последните години, локалните власти во Крива Паланка сѐ повеќе вложуваат во туризмот...

Прашал дали некој може да му го стави прстот на врвот на Ајфелова кула. Еве што се случило…

Sid Frisjes е холандски блогер, кој додека бил во Париз се сликал пред Ајфеловата кула. Пробал да...

РАБОТА ОД СОНИШТАТА: Таа е платена за да шета низ светот, да спие по луксузни хотели, да јаде и пие по елитни ресторани…

Австралијанката Ријанон Тејлор (29) патува ширум светот, се сместува во најдобрите хотели и...

ПАТУВААТ И СЕ СЛИКААТ: Запознајте ја љубовта која патува низ светот (ФОТО)

Русокосите Самуел и Хилдегун се авантуристички пар чија приказна започнала пред неколку...

Фото: Кој сака да се сонча со оваа девојка во центарот на Скопје!?

Ако мислевте дека во месец aприл е сè уште рано да се одбере летната дестинација каде што...

Фото: Прекрасното Италијанско крајбрежје Амалфи

Крајбрежјето Амалфи е едно од најубавите места во магичната Италија.  Се наоѓа во јужниот...

СЕЛФИ: Се сликале во вода, а потоа им се појавил неочекуван гостин!

Ова селфи било поставено на еден Твитер профил, а фотографијата била направена на Филипини и...

Викни ме да играме сони. Ќе ме сканташ, ама па шо има везе! Викни ме да возиме точак, викни ме во парк…

Викни ме да играме серва. Или баскет еден на еден, сеедно. Викни ме да ти го држам стравот на...