Категорија: Патувања

ФОТО: Најубавите карипски плажи

Доколку сакате да посетите некоја егзотична дестинација, а сѐ уште не сте одлучиле каде ќе...

Фото: Би уживале ли во најопасниот базен во светот?

Викториините водопади во Замбија се дом на најопасниот природен базен во светот. Природно...

5 убави причини да ја посетите Македонија според магазинот „Ел“

Природа од која застанува здивот, бисери и скапоцени камења, здрава храна и богато културно...

Фото: Чекорете по виножито

Што има на крајот од виножитото? Знаете дека можете да одите по виножито? Не буквално, но...

Сакате за малку пари на одмор? Одете во Бугарија, ама заборавете на Италија

Според неодамнешните испитувања, доколку сакате евтин одмор, треба да одите во Бугарија, а...

Шарена покривка од стотици чадори во Португалија

Секој Јули, како дел од уметничкиот фестивал Ágitagueda, стотици чадори се закачуваат над...

Слики од џамии кои ќе ве воодушеват со својата убавина

Мохамад Демири е талентиран фотограф за архитектура, кој ги направил овие воодушевувачки...

Фото: Машките им љубоморат, а девојките лудуваат по нив … Ова се двајцата најпопуларни момци во светот!

 Ден Билзеријан познатата интернет ѕвезда и Витали познат по скриените камери деновиве се...

Видео: Полицијата запре црно Ламборџини – не им се веруваше кој излезе од него

Полицајците застанаа едно црно Ламборџини. Останаа шокорани кога видоа кој излезе од него....

Фото: Тоа е тоа!!! Скопјани, ако сакате Wi-Fi во Охрид, еве што Ве чека…

Сакајќи да се приклучи на Wi-Fi во Охрид еве што му се појавило на еден наш пријател …        ...

Видео: Сакале да направат Селфи, но погледнете што се случи…

Погледнете што се случи додека Луис Горалез шетал со својата девојка на плажата Јал-Ку …...

Што ако хотелот што сте го резервирале не е како на сликите?

За време на летната сезона, во медиумите и на Фејсбук често може да се прочитаат текстови или...

Неверојатен редок цветен тепих во пустинскиот предел на Јута

На неколку години, во неколку минливи денови, кога условите се совршени, на ова инаку суво,...

Фото: Најмалите држави во светот

Овие мали држави може да се прошетаат за само неколку часа, но убавината со која пленат –...

Бело-сината магија на Санторини

Санторини е еден од најромантичните, најволшебните и најтрадиционалните острови во Грција....

Неверојатен подводен музеј во Канкун

Канкун подводен музеј – Серија на скулптури од Џејсон  Тејлор ставени под вода во близина...

Новак и Јелена се ладат во Полихроно

Јелена и Новак Ѓоковиќ првиот дел од медениот месец ќе го поминат во Полихроно, Грција....

Фото: Погледнете го како седи овој „ПАЦИЕНТ“ во еден од градските автобуси на ЈСП!!!

Вистински хит станаа новите градски автобуси на ЈСП. Само овој пат малку поинаква слика!...

Странските туристи лани се „препиле“ пиво во Македонија!

Туристите кои лани ги посетиле угостителските објекти во земјава, потрошиле 5,5 милиони евра...

10 туристички дестинации ако сте „сингл“

Заедничкoто доживување на прекрасни моменти и стекнување на заеднички спомени од...