Категорија: Патувања

РАБОТА ОД СОНИШТАТА: Таа е платена за да шета низ светот, да спие по луксузни хотели, да јаде и пие по елитни ресторани…

Австралијанката Ријанон Тејлор (29) патува ширум светот, се сместува во најдобрите хотели и...

ПАТУВААТ И СЕ СЛИКААТ: Запознајте ја љубовта која патува низ светот (ФОТО)

Русокосите Самуел и Хилдегун се авантуристички пар чија приказна започнала пред неколку...

Фото: Кој сака да се сонча со оваа девојка во центарот на Скопје!?

Ако мислевте дека во месец aприл е сè уште рано да се одбере летната дестинација каде што...

Фото: Прекрасното Италијанско крајбрежје Амалфи

Крајбрежјето Амалфи е едно од најубавите места во магичната Италија.  Се наоѓа во јужниот...

СЕЛФИ: Се сликале во вода, а потоа им се појавил неочекуван гостин!

Ова селфи било поставено на еден Твитер профил, а фотографијата била направена на Филипини и...

Викни ме да играме сони. Ќе ме сканташ, ама па шо има везе! Викни ме да возиме точак, викни ме во парк…

Викни ме да играме серва. Или баскет еден на еден, сеедно. Викни ме да ти го држам стравот на...

Видео: 10 интересни факти за Македонија

Едно момче истражува интересни факти за одредени земји и од тоа прави супер видеа. Еве 10...

Taa посети 37 земји, за да докаже дека женската убавина постои насекаде во светот

Михаела Норос има 29-години и се занимава со фотографирање. Таа направи возбудливо патување...

Султанката Хурем ја освојува Македонија, се сели во Скопје

Познатата турска актерка Мерјем Узерли(31) која се прослави по улогата на Хурем Султан во...

ФОТО: Десетте најубави плажи на светот

Погледнете кои се десетте најуникатни плажи, според “Tripadvsor“ кои мора да ги посетите за да...

ФОТО: Ова е најопасниот базен во светот

Најопасниот базен во светот – Ѓаволскиот базен е сместен во Замбија кај Викториините...

Остров што се појавува само напролет (ФОТО)

Малото островче што секоја пролет се појавува на површината на реката Муодаоки во...

Никој не знае кој го направил овој остров, ниту зошто го напуштил

Иако правилната структура и урнатините на островот Пор-Бажин наведуваат на заклучок дека...

ФОТО: Ирина Шајк во минијатурни бикини на одмор во Мексико

Ирина Шајк беше фотографирана за време на одмор во Канкун, Мексико. Папараците ја уловија...

Instagram vs. реалноста: Како навистина изгледаат патувањата?

Луѓето сакаат да објавуваат фотографии на социјалните мрежи, особено омилени им се...

Видео: Кој не би сакал со својот партнер да шета околу светот и да живее од љубов и романтика?

Џеј Алварез и Алексис Рене се млад љубовен пар кој го има поминато речиси цел свет , а секое...

Видео: Во Амстердам ако се возите со автобус можете да се најдете и на брод …

Amsterdam’da bulunan bu turist otobüsüne binerseniz, kendinizi bir anda Amsterdam’ın ünlü kanallarında bulabilirsiniz. Wingo’nun sayfasını takip edip...

Неверојатни фотографии со Ајфеловата кула и месечината

 

Цветните улици на Ивор – најубавото село во Франција

  Удобно сместено меѓу Рона-Алпите и Женевското Езеро, селцето Ивор често се нарекува и...

ФОТО: Џесика Алба со ќеркичките се забавува на плажа на Кариби

Џесика Алба ја продолжи тропската авантура под карипското сонце. Атрактивната актерка беше...