Категорија: Здравје

Оваа намирница ја користиме сите, а одговорна е за смртта на 500.000 луѓе годишно

Трансмасните киселини се типичен нуспроизвод на (делумно) стврднување (хидрогенизирање) на...

Комарците најмногу ги напаѓаат овие луѓе!

Некои луѓе се навистина примамливи за комарците. Науката сега има и логично објаснување...

Овие 10 намирници се здрави, а можете да уживате во нив без да добиете вишок килограми

Храната која нема калории не постои, но одредени нискокалорични намирници се состојат во...

Спречете го потењето со помош на овие 3 природни средства

Доколку антиперспирантите се премногу агресивни за вас, сигурно ќе ви се допаднат...

Верувале или не, овие 5 намирници ќе ви дадат повеќе енергија наутро од кафето!

Повеќето луѓе наутро кога ќе се разбудат најпрво посегнуваат по шолја кафе бидејќи им дава...

КАКО ДА СЕ ОСЛОБОДИТЕ ОД МОЗОЛЧИЊАТА СПОРЕД НИВНАТА МЕСТОПОЛОЖБА?

Се појавуваат како реакции на телото на пореметувањата во организмот, најчесто во...

Овие 4 сексуално преносливи болести немаат симптоми. Како да ги откриете?

Доколку сте сексуално активни, сексуално преносливите болести се потполно реална закана, а...

Подгответе се за летото: Помешајте ги овие состојки и ќе добиете напиток кој го топи салото!

Оваа комбинација од состојки претворена во магичен напиток го топи салото со неверојатна...

Не дозволувајте да ве измами совршениот облик: Како да разликуваме домашни од увезени јагоди?

Мај е месецот кога ова овошје е застапено на пазарите и во супермаркетите. Меѓутоа, кога ќе...

Стомакот не е препрека: Вежбањето во текот на бременоста ја спречува депресијата!

Редовното вежбање, освен што помага по породувањето, може да помогне и при зачнувањето, и та...

Додадете ги овие 2 состојки во кафето и гледајте како се топат килограмите!

Откако на социјалните мрежи кружеше рецепт за кафе со кокосово масло, кој е претставен како...

Мислевте дека сокот од брусница помага при уринарни инфекции? Оваа е правата вистина!

Сокот од брусница многу жени го користат кога имаат проблем со уринарните инфекции, а...

Во лекот за слаби коски откриен е и лек против ќелавост?

Постои можност луѓето кои имаат проблем со паѓањето на косата да поттикнат создавање и...

4 совети со кои за момент ќе се ослободите од анксиозноста

Независно од тоа дали сме пропуштиле некој рок на работа или факултет, дали имаме проблеми...

Овие 10 работи никако не смеете да ги правите на вашето интимно подрачје!

Луѓето се плашат да одат на лекар, бидејќи посетата најчесто ги асоцира на можноста од...

Минерал без кој организмот не може: Лечи главоболка, го чува срцето, ги смирува нервите!

Магнезиумот е еден од седумте основни макроелементи и е важен за нормалното функционирање...

(Рецепт) Со помош на сода бикарбона, откажете се од цигарите!

Повеќе производи на пазарот кои наводно ви помагаат да ја намалите зависноста од никотин,...

Ова е најбрзиот начин да ја вратите енергијата: Овошни сокови за добро здравје! (РЕЦЕПТ)

Брзиот начин на живот, храната богата со штетен холестерол, лошите животни навики, како и...

Од вчерашниот скопски маратон, ги издвојуваме најинтересните моменти! (ГАЛЕРИЈА)

Скопскиот маратон секоја година собира голем број на граѓани, професионалци и аматери и...

Како до мирен сон во текот на бременоста?

Телото на трудниците во текот на деветте месеци од бременоста поминува низ физичка, но и...