Категорија: Здравје

Пијте го овој напиток пред појадок и мастите од телото ќе исчезнат

Овој напиток прави чуда, а се подготвува за само 10 минути, ефикасен е во борбата против...

Вкусен рецепт : Зелено рижото од грашок

Зеленото рижото е едно од оние јадења кои ако не сте ги пробале, мора да ги запишете на вашата...

Матичен млеч – најдобриот природен лек кој секој треба да го има во својот дом

Матицата која се храни само со млеч, живее 5 години па и повеќе, додека пчелите работнички кои...

Прв случај во регионот: Во „Аџибадем Систина“ спасен е животот на трудница со дисекција на аорта, бебето e во стабилна состојба

Кардиохируршкиот, гинеколошкиот и педијатрискиот тим на „Аџибадем Систина“ го спасиja...

Еве зошто не треба да го местите креветот наутро, причината ќе ве изненади!

Уште од мали, нашите родители не учат на некои правила кои во иднина прераснуваат во наши...

Здрав напиток против пролетниот замор

Брзо заморување, намалена концентрација, зевање и константна потреба за спиење се симптоми...

Интересни факти за вашето здравје: Да имате голем задник, има свои предности

Пред да почнете да се радувате, имајте на ум дека едно се облини, а друго е прекумерно...

Природен напиток за долговечност: Направете го ова златно млеко и ќе бидете воодушевени

„Златно млеко“ е волшебен напиток кој помага при подмладување, го нормализира...

Инсталирајте ги овие апликации за намалување на стресот, подобар сон и мотивација

Секојдневниот живот е преполн со стресни ситуации и луѓето често немаат доволно време за...

Топ 6 митови за срамните влакна на меѓуножјето

Срамните влакна заштитуваат од сексуално преносливи болести Всушност е спротивно –...

Направете го овој напиток наутро и бидете полни со енергија цел ден

За да бидете полни со енергија за секојдневните обврски, направете го овој напиток и ќе се...

Звукот кој што го испуштаат е лековит. Дознајте зошто е здраво да чувате мачка.

Се знае дека мачките предат кога се среќни и задоволни. Тој звук кој што го испуштаат додека...

Ослабете јадејќи сладолед, само не ја правете оваа грешка!

Сладоледот не е непријател на вашето дете. Но, важно е внимателно да ги изберете состојките и...

Лек стар 3.500 години: Рецепт за чај кој лечи од преку 14 болести

Иако денес, од дрвото на маслинката најпопуларен е плодот, многумина не знаат дека на...

Лекот ни е пред нос: Убиецот на канцерогените клетки расте во секоја градина?

Силен борец во тешката борба против туморот може да биде познатиот жолт цвет кој се користи...

5 причини зошто медот е добар за срцето

Сигурно досега во повеќе наврати сте слушнале дека медот е добар за срцето. Комплексниот...

Масажата со етерични цветни масла ќе ве потсети дека доаѓа пролет

Кожата претставува магично огледало, во кое е рефлектиран целиот внатрешен свет на...

Рецепт: Направете зелен сок за алкализација на телото и забрзување на варењето

Постојат низа причини поради кои секој ден треба да се пијат зелени сокови, а една од...

6 најважни хранливи материи кои секоја жена мора да ги внесува во бременоста

За здрав и правилен развој на бебето во стомакот потребно е да се внесуваат правилните...

Ова е листата на проверено најдобрите намирници за слабеење

Свесни сте дека некои намирници едноставно морате да ги пречкртате од дневното мени доколку...