Категорија: Здравје

Со овој појадок се слабее 10 килограми

Појадокот е најважниот оброк во денот. Тој мора да се консумира доколку сакате да постигнете...

Што ќе му се случи на вашето тело доколку јадете по 2 банани секој ден во месецот?

Бананите се егзотични плодови кои се полни со хранливи материи и претставуваат комплетна...

Oвие работи можете да ги направите ако нозете ви се постојано смрзнати

Многу луѓе страдаат од смрзнати стапала. Тоа е навистина непријатен проблем. Посебно до...

Овие намирници нутриционистите никогаш не ги јадат

Сите знаеме дека храната обезбедува хранливи и заштитни материи непоходни за раст и развој,...

Овие предмети во вашиот дом се сериозни преносители на бактерии

Во домот поминуваме најголем дел од нашето време, па затоа е важно да се внимава на скриените...

Во кој дел од денот е најубаво да јадете јаболко?

Јаболкото е едно од најздравите овошја, но и едно од најомилените на многу луѓе. Јаболкото...

Oваа програма со мачиња им помага на пациентите кои боледуваат од деменција да ги ублажат симптомите на оваа болест

Старите пациенти во Аризона кои боледуваат од деменција се дел од програмата за враќање на...

Кои се придобивките од сокот од портокол?

Сокот од портокал е еден од соковите кој е најмногу консумиран. Покрај тоа што има совршен...

Во првата аптека „Нема ништо на рецепта“, викаат. Се вознемири мама дека ќе остане без лекови, ѝ велам „Не грижи се, и во други ќе побараме“

Реков денот со мама да го поминам, ќе ѝ правам друштво до аптека, лековите да си ги купи. Си...

Овој едноставен напиток ќе ве спаси од мигрена

Овој едноставен напиток ќе ви помогне да се ослободите од болките во главата за околу 30...

Зошто треба да го консумираме авокадото?

Можеби звучи малку чудно, но плодот авокадо се смета за овошје. Карактеристично за ова...

Пиењето две чаши вино или пиво навечер ќе ви помогне да доживеете 90 години

Пиењето две чаши вино или пиво навечер ја зголемува тежината, но во исто време претставува и...

Доењето во комбинација со јогата може да биде забавна авантура (ВИДЕО)

Доењето е прекрасно искуство, средство со кое мајката му го предава најдоброто и...

Изгубил 45 килoграми само затоа што во кафето додал состојка која сите ја имаме во фрижидерот

Покрај тоа што потикнува будност на организмот, доколку додадете една состојка во кафето е...

Совети кои ќе ви помогнат да престанете да пушите

Откажувањето од цигарите е една од најтешките и фрустрирачки процеси. Кај повеќето луѓе...

Ова е најстариот скијач на светот

Запознајте го пензионерот Џорџ. Иако има 98 години, тој има млад дух и е подготвен за...

Правете ги овие 3 активности секој ден и ќе се чувствувате посреќни и поубави

Постојаниот умор и незадоволството ни го уништуваат расположението, ни ги расипуваат...

Оваа храна го зголемува ризикот од добивање на дијабетес

Дебелината, пушењето, алкохолот и неактивноста го зголемуваат нивото на шеќери во крвта, но...

6 неочекувани фактори кои не знаете дека ви го покачуваат притисокот

Доколку досега не сте имале никакви проблеми со срцето, тогаш веројатно никогаш не сте ни...

Блејк Лајвли е горда на својот напредок на физички план

Холивудската актерка Блејк Лајвли со фотографија објави дека ослабела 27 килограми кои ги...