Категорија: Здравје

Како да го истренирате вашиот ум да ги цени малите нешта во животот

Алармот ѕвони и тоа значи дека е време да станете и да скокнете во акција, да ја направите...

Научете да ја совладувате напнатоста и победете го стресот во 3 чекори

Нервозите се неизбежен дел од нашиот живот, а познато е дека можат да предизвикаат серозни...

4 нешта кои сите ги правиме, а се штетни за нашите очи

Некогаш не сме свесни колку она што ни станало навика всушност може да има негативна...

Познатиот светски атлетичар ги открива своите секојдневни навики кои ќе му послужат на секој трчач

Дали некогаш сте се запрашале како изгледа денот на еден познат атлетичар? Повеќе од јасно е...

Лицето е огледало на здравјето: Што откриваат подочниците, црвенилото, испуканата уста?

На лицето се гледа се: дали имаме проблем со органите за варење, дали е преоптеретен црниот...

BOOST YOUR HEALTH: Кампања за подобро здравје на Polleo Sport

Никогаш не е доцна да ги замениш лошите навики со здрав начин на живот! Кампањата #BOOST YOUR HEALTH...

Соочете се со своите стравови и победете ги успешно со помош на овие совети!

Процесот при соочување со стравовите се нарекува изложеност. Изложеноста подразбира...

Оваа жена е вистински пример за неверојатната трансформација која му се случува на телото по 3 годишно вежбање

„Решив да почнам да се грижам за својот живот и да направам промена и по многубројните...

Без оглед на големината на куќата, осаменоста е иста

Стив Џобс, основачот на Епл, почина на 56-годишна возраст од рак на панкреас и меѓу другото ова...

Дали внесувате доволно течности? Знаци кои покажуваат дека сте дехидрирале

Жедта не е единствениот доказ дека не внесувате доволно вода и течности, показател е на...

Како да останете позитивни и кога животот не ви го дозволува тоа?

Кога ќе се соочите со загуба на работата, непосакувана болест, развод или прекин на врска...

Здравствени причини кои можат да предизвикаат опаѓање на коса

Косата е еден од клучните аспекти во изгледот на луѓето, па од таа причина таа е често...

Неколку начини кои ќе ви помогнат да го промените вашиот живот на подобро

Некогаш се наоѓаме на одредена точка во животот кога ни е доста од она што сме го правеле или...

Се чувствувате изгубено во животот? Не сте единствени, ова се најчестите причини

Мали парчиња од нашата душа се обидуваат да ни побегнат со тоа што сė повеќе ги игнорираме...

Куркумата го поттикнува слабеењето, го чува срцето, ги намалува болките… Погледнете зошто треба да ја консумирате!

Куркумата е концентриран извор на фитонутриентот куркумин, кој има својства кои ги...

Ова е најлесниот начин за слабеење: За 7 денови изгубете 3 килограми

Нема да почувствувате голем физички замор, но ќе ја добиете линијата што ја посакувате...

Заборавањето е знак за повисока интелигенција?

Дали му љубоморевте во школо на детето кое можеше се да запомни и тестовите му беа многу...

Жените кои сакаат да забременат треба да јадат повеќе црвено месо

Витаминот Б6 и селенот се важни хранливи состојки кои влијаат врз плодноста. Жените кои...

Која е вашата омилена положба за спиење? Еве што кажуваат стручњаците за тоа!

Постојат позиции при спиење кои се добри или лоши за вашето здравје. По некои истражувања,...

Направете го овој напиток и отстранете ги масните наслаги околу стомакот

Во летниот период, кога се подготвувате за својот годишен одмор, ќе се воодушевите од овој...