Категорија: Здравје

Видео: Епа не е најјак! Погледнете го Рич Фронинг, четирикратниот шампион во Крос Фит

Веќе четири години 27-годишниот Рич Фронинг доминира на сите Крос Фит натпревари и заслужено...

Сте се прашале ли некогаш „Зошто треба да се спие во мрак?“

Сте се запрашале ли никогаш, зошто спиеме во мрак и дали тоа влијае на квалитетот на нашиот...

Видео: Бразилецот Нејмар се расплака на првото обраќање во јавноста по повредата!

Бразилецот Нејмар го имаше првото обраќање во јавноста по повредата поради која го пропушти...

Инспиративна приказна: После борбата со ракот, повторно го сакам своето тело!

Патси е вистински борец! Таа се изборила со ракот, но лузинте останале. После дијагозната,...

Зеленчук за убава кожа

Сите сме свесни за придонесите од зеленчукот и овошјето. Неверојатно е што може да направи...

Како изгледаат 200 калории во една чинија

Дали сте свесни храната која ја внесувате дневно колку калории содржи? Малите бомбони ви...

Што е фактор за заштита од сонце (SPF) и како да го одберете вистинскиот за вас?

Една од поголемите дилеми при подготовката за летен одмор е правилниот избор на заштитна...

Тајната на Cindy Crawford за младешкиот изглед

Cindy Crawford има скоро 50 години, а изгледа одлично. Знаеме дека една од нејзините тајни за...

Чудо од мелем кој гарантирано ќе го намали вашиот струк

Благодарение на овој рецепт, многу жени намалувале по 1 см од обемот на струкот на ден. Овој...

Анастасија: Не морате да бидете професионален танчер за да танцувате зумба!

Зумба е танцувачка фитнес програма која ја измислил колумбискиот танчер Алберто Перез во...

3 природни начини за заштита од комарци

Комарците се можеби најлошата страна на летото, ако не научиме како да се справуваме со нив....

Рани симптоми кои можеби значат карцином

Фрапирачка е бројката на луѓе кои заболуваат од некаков вид на рак, а борбата со него е тешка....

Вистина или Мит: дали се слабее од зелен чај, јаболков оцет и кокосово масло?

Луѓето секогаш бараат некој нов начин како да ги намалат килограмите, а тука се многу...

Видео: Експеримент – колку газираните сокови се штетни за вас?!

Ја занемарувате водата и денот го поминувате пиејќи вештачки сокови? Ова е видеото за вас!...

Експертите предупредуваат: Апостолките се опасни по здравјето

Ве болат стапалата кога носите апостолки? Не можете да пешачите долго во нив? Значи јасно ви...

10 причини зошто да јадете цреши

Доколку ви се потребни причини зошто да јадете цреши, можеме да ви кажеме дека покрај тоа што...

Еве и доказ зошто не смеете да спиете со мобилниот телефон до вас

Пет ученички од данско училиште одлучиле да направат интересен експеримент, а фотографиите...

Природни намирници за справување со Кандида

Габите, научно познати како кандида се дел од секое тело, но проблемите се јавуваат кога ќе...

Дефинирајте го задникот во 5 чекори

Топлите денови полека доаѓаат, а вие сѐ уште не сте почнале со вежбите за затегнување на...

Храна и пијалаци кои ќе ви помогнат да се справите со ПМС

Сите жени ги имаат „оние денови“ во месецот, но, понекогаш, тие денови знаат да бидат...