Категорија: Здравје

Хит фотографии: Хирург со цртани филмови смирува 2-годишно девојче пред операција на срцето

Хирург од Кина заслужено доби аплаузи и комплименти од илјадници родители низ светот,...

7 ФАКТИ ЗА КЛИТОРИСОТ ШТО МОЖЕБИ НЕ ГИ ЗНАЕТЕ

Клиторис – мало место кое причинува големо задоволство меѓу женските нозе. Всушност,...

Готвењето на плин е штетно колку и пушењето

Не пушите, спортувате и внимавате на исхраната и сметате дека сте направиле сé на полето на...

103 годишен лекар ја откри тајната за долг и здрав живот

Најстариот јапонски доктор  Шигеаки Хинохара верува дека неговите правила за начинот на...

ЗОШТО И ПОКРАЈ ТОА ШТО СПИЕТЕ МНОГУ, СÈ УШТЕ СЕ ЧУВСТВУВАТЕ УМОРНО?

Иако сте се наспале повеќе од 9 часа, сепак едвај издржувате до крајот на работното време, а...

70 килограми помалку: Наместо среќа ја видела мрачната страна

Уметницата Јулија Козерски беше актуелна пред 3 години, кога изгуби 70 килограми за период од...

ПРОБЛЕМИ СО МЕСЕЧНИОТ ЦИКЛУС КОИ НЕ ТРЕБА ДА ГИ ИГНОРИРАТЕ

И покрај тоа што воопшто не би ви пречело ако месечниот циклус отиде некаде далеку и не се...

Шејк за целото семејство

Започнете го денот со вкусен шејк, кој е совршен за мајките и татковците кои сакаат брз и...

Подмладете се: Пиво и лимон за природен фејслифтинг

На вашата кожа ѝ е потребна посебна нега за да изгледа младолико и свежо. Сепак, многумина...

Ако оваа девојка не ве инспирира да вежбате, нема друго!

Ако изговор да вежбате јога ви е дека имате малку повеќе килограми, тогаш веќе нема да можете...

Овошни сокови без овошје, рибини стапчиња без риба, колбаси без месо…што јадеме

Во Хрватска на храна се троши нешто повеќе од една третина од домашниот буџет, што е многу...

Проголтал 35 таблети вијагра, еве што му се случило!

Даниел Медoрт проголтал 35 таблети вијагра, а последиците – петдневна ерекција. Даниел (36) ја...

Никој не ѝ верува дека има 62 години: Води фитнес студио и изгледа неверојатно

 „Еден ден му објавив на своето семејство дека давам отказ и дека ќе отворам фитнес студио....

Билка која го уништува ракот за помалку од еден ден!

Сладок пелин е билката за која научниците тврдат дека ги убива канцерогените клетки за 16...

И пушачите може да живеат над сто години! Еве како!

Ако сте пушач поголем дел од својот живот и сепак доживеете длабока старост, веројатно...

Се подготвува првото пресадување на глава

Италијанско – кинески тим планира да ја изведе првата трансплантација на глава во Кина....

Вака изгледала пред три месеци, а потоа една таблета и го уништи животот!

Ејми Томсон има 16 години, штотуку почнала да ужива во животот, но веќе направила грешка која...

4 неочекувани последици од диетата за кои се молчи!

Губењето на килограми може одлично да делува на вашето здравје, но и на самодовербата. Но,...

Видео: Белење на забите за само три минути!

Дали сте знаеле дека зсабите можете ефективно да ги избелите во домашни услови за само три...

Видео: Двегодишно девојче со Даунов синдром, стана модел заради неоддоливата насмевка

Кони Роуз Сиборн е двегодишно девојче од Велика Британија со Даунов синдром, но отсекогаш ги...