Категорија: Здравје

Пиел 4 литри леден чај на ден. Еве што му се случило!

Докторите успешно ја решиле здравствената мистерија кај еден 56 годишен пациент. Деталните...

Повеќе бакнежи за побели заби

Да расчистиме една работа – снежно бели заби како на холивудските ѕвезди не се постигнуваат...

НЕПРОЦЕНЛИВО: Дедо со букет во рака ја чека својата сакана во болница (Фото)

Љубовта нема правила, нема граници ниту години. Кога веќе еднаш ќе се случи таа останува...

ГУБЕЊЕ НА КИЛОГРАМИТЕ НАСПРОТИ ГУБЕЊЕ НА МАСНИТЕ НАСЛАГИ

Постои огромна разлика помеѓу намалување на килограмите и елиминирање на масните наслаги....

Дали навистина правилно ги миете забите?

Поголемиот дел од луѓето не ја одржуваат хигиената во усната празнина на ист начин, и...

Недостигот на сон резултира со зголемен притсок, дебелеење и шизофренија

На повеќето возрасни им е потребно меѓу шест и девет часови ноќен сон за да бидат во најдобра...

Вагинална иритација

Еден од најчестите проблеми кај жените несомнено e иритацијата на интимните делови. Во...

Видео: Ова девојченце кое и пее на својата болна мајка ќе ви го стопи срцето

Ова е 4 годишната Мекена која и ја пееше песната “I’m Gonna Love You Through It” од Мартина Мекбрајд на...

Вазектомија кај мажите

За оваа процедура се одлучуваат оние мажи кои што веќе не планираат да имаат деца, односно не...

Зошто е штетно да се отстрануваат срамните влакна?

Иако денес денес депилираната бикини зона стана прашање на хигиена, американската докторка...

Вистината за бременоста по 40-тата – ова треба да го прочита секоја жена

Многу светски познати ѕвезди како Хали Бери, Џина Дејвис и Сузан Сарандон останаа бремени по...

ЗАБЕЛЕЖЕТЕ НА ВРЕМЕ: ЕВЕ КАКО ЌЕ ГИ ПРЕПОЗНАЕТЕ ОПАСНИТЕ БЕНКИ!

Со настапувањето на големите горештини, кога сме најмногу изложени на сонце, промените на...

Доби куп негативни коментари за момчето, а еве што им одговори!

Шармантната Ешли Стивенс (21) фатила бидермаер на една свадба, па ја споделила фотографијата...

Плишаните играчки се легло на бактерии

Стручњаците ги советуваат родителите редовно да ги перат играчките, посебно после...

Што открива телото за вашето здравје?

Човечкото здравје може да се предвиди од изгледот на нашето тело. Некои промени на телото...

Овој чај прави чуда за нашето здравје

Добриот стар чај од шипка крие големи благодети за вашето здравје. Еден од највкусните чаеви...

Ослободете се од чирот на препони и задник

Чировите се обично најчестата инфекција на кожата. Тие прво се појавуваат во масните жлезди...

Ги користите секојдневно, а се голем извор на зарази

Доколку не ги чуваме на соодветно место и не ги користиме правилно големи се шансите,...

Калинката е многу моќно и ценето овошје, симбол на здравје, плодност и долговечност

Калинката е многу моќно и ценето овошје, одлично за срцето и крвните садови, а се верува дека...

Зголемување на стапалата во бременоста

Освен што во бременоста се зголемуваат и килограмите, растат градите, паѓа косата, се...