Категорија: Здравје

Приказната која стои зад „ледениот предизвик“ ќе ве расплаче

„Ледениот предизвик“ со денови ги преполнува социјалните мрежи. Речиси и нема некој кој не...

Фото: Летото се уште не завршило! Ова е дефинитивно најдобриот македонски задник … Погодете чив е???

Се е јасно кога станува збор за најдобриот фитнес и бикини модел Марија Нацева … Марија...

Фото: Што гледаат дебелите девојки кога ќе се погледнат во огледало!?

Претставничките на понежниот пол тагуваат најмногу за вишокот килограми, додека љубовните...

Видео: Три опасни зборови кои му ги кажувате на вашиот син

Децата, од најрана возраст ја разбираат средината и се што се случува околу нив го впиваат во...

Видео: Нов светски тренд! Да истуриш кофа со ладна вода и мраз и потоа да предизвикаш 6 други луѓе, да го направат истото за 24часа или да донираат 100 долари во фондациите

Ако сте виделе деновиве, популарни личности како со кофа полна ладна вода и мраз се поливаат...

Што треба да јадете за да имате здрави нокти и коса

Чекањето да ви пораснат ноктите и косата понекогаш може да биде навистина фрустрирачко, но...

10 грешки кои ги прават мажите при ракување со кондоми …

Американските експерти анализирале какви грешки прават мажите при ракување со кондоми. ...

Најмоќното оружје против стареење: Дознајте кои се придобивките од калинката

Ова овошје ја има таа моќ да ја регенерира кожата и да уништи знаците на стареење. Како...

Дознајте какви сѐ придобивки ви нуди Витаминот Ц

Витаминот Ц, познат уште како „апсорбирачка киселина“, можете да го најдете во најразлични...

Видео: На цела теретана оваа девојка им го крева адреналинот! Погледнете како таа стенка додека вежба …

Ова е една од поинтересните скриени камери. Во една теретана полна со спортисти оваа девојка...

На трибина секогаш ривали, но никогаш душмани издржи Турчин Битола е со тебе !!!

На трибините секогаш ривали, но никогаш душмани. Издржи, Битола е со тебе“ вака навивачите...

Видео: Епа не е најјак! Погледнете го Рич Фронинг, четирикратниот шампион во Крос Фит

Веќе четири години 27-годишниот Рич Фронинг доминира на сите Крос Фит натпревари и заслужено...

Сте се прашале ли некогаш „Зошто треба да се спие во мрак?“

Сте се запрашале ли никогаш, зошто спиеме во мрак и дали тоа влијае на квалитетот на нашиот...

Видео: Бразилецот Нејмар се расплака на првото обраќање во јавноста по повредата!

Бразилецот Нејмар го имаше првото обраќање во јавноста по повредата поради која го пропушти...

Инспиративна приказна: После борбата со ракот, повторно го сакам своето тело!

Патси е вистински борец! Таа се изборила со ракот, но лузинте останале. После дијагозната,...

Зеленчук за убава кожа

Сите сме свесни за придонесите од зеленчукот и овошјето. Неверојатно е што може да направи...

Како изгледаат 200 калории во една чинија

Дали сте свесни храната која ја внесувате дневно колку калории содржи? Малите бомбони ви...

Што е фактор за заштита од сонце (SPF) и како да го одберете вистинскиот за вас?

Една од поголемите дилеми при подготовката за летен одмор е правилниот избор на заштитна...

Тајната на Cindy Crawford за младешкиот изглед

Cindy Crawford има скоро 50 години, а изгледа одлично. Знаеме дека една од нејзините тајни за...

Чудо од мелем кој гарантирано ќе го намали вашиот струк

Благодарение на овој рецепт, многу жени намалувале по 1 см од обемот на струкот на ден. Овој...