Категорија: Здравје

Слабејте здраво со есенска диета

Од есенските зеленчуци и овошја може да се направи мени кое обезбедува доволно хранливи...

Мазна вагина-голема опасност

Отстранувањето на влакната од интимните делови всушност е многу опасно. Со целосната...

МОЌТА НА КРУШАТА

Крушите се преполни со хранливи вредности. Исто така, тие се одличен извор на влакна, ги...

Како да слабеете во зима?

За некој месец ќе почнат муабетите „ќе почнам да слабеам после Нова година“, но слабеењето...

СЗО потврди: Преработеното месо може да предизвика рак

Месните преработки, како сланината, колбасите и шунката навистина можат да доведат до...

Сопругот на починатата родилка зборува во Здраво Македонијо

Сопругот на починатата родилка од Гевгелија зборува во “Здраво Македонијо” – Би го...

ОВАА ДЕВОЈКА СНИМАЛА ПО ЕДНО ВИДЕО НА ДЕН: ТОА ШТО ЌЕ ГО ОТКРИЕ, ЌЕ ВИ ГО СКРШИ СРЦЕТО

Девојка во светла кошула ја мести нејзината веб-камера и нè поздравува со насмевка. Таа е...

Мандарини: Многу повеќе од само вкусни овошки

Мандарините се вкусни и сочни плодови кои ги обожуваме и со кои се насладуваме во студените...

Се менува сметањето на времето, но се менува и состојбата во организмот

Со враќањето на часовникот на еден час наназад, за зимско сметање на времето, организмот се...

Пиел 4 литри леден чај на ден. Еве што му се случило!

Докторите успешно ја решиле здравствената мистерија кај еден 56 годишен пациент. Деталните...

Повеќе бакнежи за побели заби

Да расчистиме една работа – снежно бели заби како на холивудските ѕвезди не се постигнуваат...

НЕПРОЦЕНЛИВО: Дедо со букет во рака ја чека својата сакана во болница (Фото)

Љубовта нема правила, нема граници ниту години. Кога веќе еднаш ќе се случи таа останува...

ГУБЕЊЕ НА КИЛОГРАМИТЕ НАСПРОТИ ГУБЕЊЕ НА МАСНИТЕ НАСЛАГИ

Постои огромна разлика помеѓу намалување на килограмите и елиминирање на масните наслаги....

Дали навистина правилно ги миете забите?

Поголемиот дел од луѓето не ја одржуваат хигиената во усната празнина на ист начин, и...

Недостигот на сон резултира со зголемен притсок, дебелеење и шизофренија

На повеќето возрасни им е потребно меѓу шест и девет часови ноќен сон за да бидат во најдобра...

Вагинална иритација

Еден од најчестите проблеми кај жените несомнено e иритацијата на интимните делови. Во...

Видео: Ова девојченце кое и пее на својата болна мајка ќе ви го стопи срцето

Ова е 4 годишната Мекена која и ја пееше песната “I’m Gonna Love You Through It” од Мартина Мекбрајд на...

Вазектомија кај мажите

За оваа процедура се одлучуваат оние мажи кои што веќе не планираат да имаат деца, односно не...

Зошто е штетно да се отстрануваат срамните влакна?

Иако денес денес депилираната бикини зона стана прашање на хигиена, американската докторка...

Вистината за бременоста по 40-тата – ова треба да го прочита секоја жена

Многу светски познати ѕвезди како Хали Бери, Џина Дејвис и Сузан Сарандон останаа бремени по...