Категорија: Секојдневие

Првата фотографија од малата наследничка на Џорџ Клуни: На кого личи?

Мислењата се поделени кога се работи за изгледот на ќерката на Амал и Џорџ Клуни. Некогаш...

Ја паметите Ана Бебиќ од „Операција Триумф“ – вака изгледа во нејзината прва бременост! (ФОТО)

Сигурно се сеќавате на убавата девојка Ана Бебиќ од познатото музичко шоу „Операција...

Ова се 7 градови во светот каде што сè е дозволено!

Сите нас не привлекуваат забранетите работи, тоа е во природата на човекот. Велат животот е...

#365среќа Коста Петров: „Сите ние сме создадени за големи работи. Дозволете си да ви се случат“

Инспиративна личност, кого многумина го запознаа преку неговите книги, па поради пристапот...

5 работи кои треба да ги знаете за пилулите „ден потоа“

Доколку сте сексуално активни, тогаш сигурно сте слушнале за полово преносливите болести и...

10 холивудски ѕвезди чиј изглед тотално се промени со пластична хирургија

Многумина, особено во Холивд, се решаваат да направат некаква естетска корекција. Се е тоа во...

Зошто социјалното претприемништво е повеќе од бизнис?

Социјалното претприемништво како појава од исклучителна важност во секојдневието се...

На овие хороскопски знаци им е судено за бидат заедно

Не е тајна дека љубовта доаѓа одвнатре. Девојките кои го знаат тоа, секогаш ги привлекуваат...

5 места во кујната кои имаат повеќе бактерии од тоалетот

Бактериолошките тестови откриле кои се петте највалкани места во кујните. За да го спречите...

Скршено срце? 10 реченици кои ќе ви помогнат да се чувствувате подобро

Овие десет реченици морате да ги изговорите на својата пријателка или пријател во периодот...

Овие 3 знаци се најголемите „трачари“ во друштвото

Внимавајте кога им се доверувате на овие пријатели, бидејќи најверојатно таа информација ќе...

Следете ги овие чекори и бидете фатална жена на која никој не може да и одолее!

Бидете една од оние жени која ги освојува сите на прв поглед. Да се биде фатална жена не значи...

3 грешки кои ги правиме кога носиме градник поради кои градите не изгледаат убаво (ВИДЕО)

За да изгледаат градите совршено во градникот, потребно е да внимавате како го перете,...

Целовечерен џез-хепенинг со „Today it’s all about jazz“ на 30 Април

Второто издание на манифестацијата „Today it’s all about jazz“ или „Денес сѐ е џез“ во организација...

Авангардата на Њујорк се сели во Скопје

По длабоките талкања во лавиринтите на себеси Крсте Анастас Глигоријадис го приложува...

Ова е скриениот талент на преубавата Блејк Лајвли

Ние никогаш не сме се сомневале дека Блејк Лајвли е исклучително талентирана. Освен тоа што...

Преживеал напад од мечка, ајкула и змија: Ова момче има неверојатна среќа

20 годишниот Дилан Вилијамс од Колорадо, имал неверојатна среќа и тоа дури три пати. Тој...

Тешкиот живот на Кајли Миног: Ми требаше време да се помирам со помислата дека никогаш нема да бидам мајка!

Австралиската пејачка Кајли Миног отсекогаш говорела искрено за себе, за плановите кога...

Се породи Кејт Мидлтон: Ова е полот на нејзиното бебе!

Кејт Мидлтон се породи денес во Лондон, во една приватна болница во која ги роди и другите...

Предупредувачки знаци кои укажуваат дека сте ментално и емоционално исцрпени

Возењето на лудата железница наречена живот, понекогаш знае да биде навистина напорно. Кога...