Категорија: Секојдневие

Љубовта помеѓу Мишел и Барак Обама низ 15 фотографии

Заврши и вториот мандат на претседателот на САД, Барак Обама кој во историјата е запишан...

Преубаво видео: Снежната покривка во населбата Аеродром снимена од дрон 

Ако пред извесно време имавме објавено видео „Ноќен лет над Скопје“ , овој пат ви го...

Оваа мајка го доби најубавото изненадување за Божиќ од нејзината ќерка

Новата година и Божиќните празници се краток период, исполнет со љубов и среќа кои се...

Најдобрите модни комбинации на Ема Ватсон

Ема Ватсон е млада девојка која со своите 26 години веќе има наредено низа успеси. Најпозната...

Русите се капеа во ледените води за Богојавление

Речиси два милиона Руси традиционално ноќеска по полноќ се капеа во замрзнатите реки и...

„Бијело Дугме“ најавуваат спектакуларен и гламурозен концерт во Скопје

Еден од најпознатите бендови на Балканот, рок-групата „Бјело дугме“ на 8 април ќе одржи...

Петар Рупески го фати крстот во студените охридски езерски води

Најсреќен во четврток во водите на Охридското Езеро беше 27 годишниот Петар Рупески од...

НЕМАТЕ ПАРИ ЗА ГРЕЕЊЕ? ЕВЕ КАКО БЕСПЛАТНО ДА СЕ ГРЕЕТЕ ЦЕЛА ЗИМА! (ВИДЕО)

Се жалите на слабото греење во вашиот дом и немате пари да плаќате превисоки сметки, тогаш...

МАЖИТЕ ПАЃААТ НА ОВИЕ ПЕТ ЖЕНСКИ НЕСОВРШЕНОСТИ

Иако повеќето жени се опседнати со својот совршен изглед, машките секојдневно се вљубуваат...

Петар Рупески четврти пат го извади крстот од осветените води на Охридското Езеро

Дваесет и седумгодишниот Петар Рупески од населбата Варош беше најсреќен меѓу неколкуте...

Верувања и обичаи: Вечерва треба да останете будни до полноќ и да го сторите ова за да ви се случи прекрасна работа

Ако Во Богојавленската ноќ на полноќ го отворите прозорецот и погледнете во небо,...

ВИДЕО.Заради оваа убавица цел свет следи временска прогноза

Милиони ширум светот секојдневно пратат временска прогноза, а на Мексиканците тоа им е...

Последната желба на оваа девојка која е на смртна постела ќе ви предизвика солзи во очите

Нардја Милер е 25-годишна шминкерка од Бризбејн, Австралија. Таа боледува од цистична фиброза...

Доколку чувате миленик, ова сигурно го правите! (ВИДЕО)

Доколку имате миленик во домот, сигурно си правите муабет со него, некој повеќе некој...

Манасков стана бербер: Столе со нова фризура ќе ја нападне Шпанија! (ВИДЕО)

Во македонскиот табор владее одлична атмосфера воочи мечот со Шпанија вечерва во Мец. По...

Денес е зимски Крстовден – Денес радувајте сe, еве зошто е тоа важно!

Осумнаесетиот ден од Јануари, православниот народ го слави Крстовден. Денеска е зимскиот...

Публиката и Лила во шок – погледнете што се случи во „Се или нешто”

Уште една возбудлива епизода на мега-популарниот квиз „Се или нешто”, имаа можност да...

ЗНАЕТЕ ЛИ ШТО ТОЧНО ЗНАЧИ СЕКОЈА ЅВЕЗДИЧКА НА ХОТЕЛИТЕ?

Дали некогаш сте размислувале за тоа што значат ѕвездичките кои се наоѓаат покрај името на...

Денес е Богојавленска ноќ: Ако останете будни ќе ви се случи нешто прекрасно

Православните верници во јануари го прославуваат Богојавление како еден од 15-те најголеми...

Задолжително! Зошто купената облека секогаш морате да ја исперете пред носење?!

Експертите предупредуваат дека облеката на патот од фабриката до продавницата поминува низ...