Категорија: Хуманост

Приказната која стои зад „ледениот предизвик“ ќе ве расплаче

„Ледениот предизвик“ со денови ги преполнува социјалните мрежи. Речиси и нема некој кој не...

Видео: Македонскиот порно актер Карло Бос се полеа со буре вода и ги предизвика Гордана Јанкуловска, Радмила Шеќеринска и Ермира Мехмети…

Предизвикот зема глобален замав. Овој пат и прочуениот Карло Бос се полеа со буре вода и ги...

Видео: Дека нели сите популарните низ светот, па и Фифи се полеа со вода!

Македонската пејачка односно пејач Фифи се вклучи во глобалната акција во која славните...

Видео: И Дејвид Бекам го прифати предизвикот, хуманитарното поливање со ледена вода

Хуманитарното поливање со ледена вода го зарази целиот свет и многу славни личности. За...

САРА МЕЈС – ГИ ПРЕДИЗВИКУВАМ ПРЕМИЕРОТ, ПАНЧЕВ И ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ ДА СЕ ПОЛЕАТ СО ЛЕДЕНА ВОДА

Поп-пејачката Сара Мејс ја подржа глобалната кампања во која познати личности се полеваат...

Видео: Многу пати во животот, луѓето кои најмалку имаат, даваат најмногу! Овој експеримент е најдобар доказ за тоа

Многу пати во животот, луѓето кои најмалку имаат, даваат најмногу. Овој експеримент е...

Видео: Нов светски тренд! Да истуриш кофа со ладна вода и мраз и потоа да предизвикаш 6 други луѓе, да го направат истото за 24часа или да донираат 100 долари во фондациите

Ако сте виделе деновиве, популарни личности како со кофа полна ладна вода и мраз се поливаат...

Видео: Ова момче доби приватен концерт од Тејлор Свифт, сосема заслужено!

Поп ѕвездата Тејлор Свифт му ги разубави деновите на ова момче кога се појавила во болницата...

Билборди трансформирани во креативни домови за бездомници

Иновативен архитектонски дизајнерски тим од Словачка излезе со брилијантна идеја како да...

Emma Watson е именувана за амбасадор на добрата волја на Жените на Обединетите Нации

Одделот на Обединетите нации кој се залага за родова еднаквост и еманципирање на жената ја...

Погледнете како заплака овој слон, кога беше ослободен после 50 години тортура!

Слон кој откако бил земен од дивината како бебе, бил во окови 50 години. Имал повеќе од 30...

Црвениот крст ќе додели пехар за младинците од општинските организации

Во рамките на Црвен крст на Република Македонија веќе 16 години функционира програмата...

Видео: Фудбалерот на Гана Sulley Muntari дава пари на сиромашните во Бразил

Контроверзното првенство во Бразил, заради трошењето на големи државни средства за...

Пеколот на скопските улици

Ова е многу повеќе од животна приказна, ова е секојдневна борба на многу луѓе. Свеста на...

Видео: Како Албанец спасува Македонка од давење…

  Порталот Алмакос објави видео со Сафет Бајрами од село Лока од Скопје, каде што после многу...

Втора финална работилница Црвен крст во акција-Промоција на хумани вредности

Од 23 до 25 мај во центарот Солферино во Струга се одржa втората ПХВ финална работилница во...

Сонот на 9 годишниот Кен е да ги згрижи сите улични животни

Остварувањето на соновите е навистина добро, но уште подобро е кога сонот е да помогнеш на...

Огромен број на солидарни граѓани донираа во Црвениот крст на РМ

Според Црвениот крст на РМ, во текот на вчерашниот ден се собрани голем број на донации од...

Како може да им помогнете на настраданите во Србија и Босна?!

Ова се пунктовите каде што утре (недела) можете да донирате за жителите од Србија и БиХ кои...

Споделете за да му помогнеме на Зоран Маркович да го пронајдат спасувачите