Категорија: Интервју

ЧУДО ОД ДЕТЕ: Марија Спасовска со нов кавер на песната When I was your man од Bruno Mars

Во моментот Марија Спасовска бурно навива во Загреб, давајќи целосна поддршка на...

Кога ќе ги видите Жарко и Елисавета и вие ќе посакате да вежбате Crossfit

„Константна варијација на функционални движења извршени со висок интензитет“ – вака...

Првите месеци од мајчинството на водителката Милена Антовска Станковска

“Мајчинството е нешто во кое уживам секој ден и се радувам како првиот момент кога ја...

Нова платформа за недвосмислена и директна подршка на младите уметници

Интервју со Вон.проф. м-р  Загорка Поп-Антоска Андовска, драматург и драмски автор, која...

#365среќа Милена Антовска Станковска: Нема поголема среќа од помислата дека наскоро ќе станам мајка

Таа е заштитен знак на утринската емисија “Здраво Македонијо” веќе осум години. Голем...

#365среќа Ксенија Николова говори за успешното водење на брендот Две Шмизле и ексклузивно ни ја најави својата 4-та книга

Вниманието на јавноста го привлече уште пред многу години, појавувајќи се во драмското...

Погледнете како водителите на Утринска на Телма го прославија својот прв роденден … 

Насмеаните лица кои ве будат секое утро на Телма, во саботата  го прославија првиот...

Видео: Што правеа водителите Цеце и Марко во “Утринска на телма”?

И дефинитвно ќe прашаат и констатираат :” Дали може да се замисли еден нов живот полн со...

Сара Горди: Ја чувствувам драмата во музиката и го користам јазикот на телото за да раскажам приказна

На 21.10.2016 во Скопје свој соло-настап на малата сцена на МОБ имаше Сара Горди, млада жена од...

Видео: На врвот со Коста Петров

  Оваа недела по повод промоцијата на неговата нова книга, Кика разговараше со Коста...

 Кика Авеиро зборуваше со францускиот фудбалер Калил Ламбин кој моментално игра во Македонија

Калил Ламбин е француски фудбалер кој моментално игра за македонски фудбалски клуб. Има...

Љубовната приказна на Ештон Качер и Мила Кунис

Уште во далечната 1998г во мегапопуларната серија „That 70s show“ Ештон Качер во улогата на Келсо и...

Apple, Coca Cola & Startup Weekend Skopje – with Damian Damjanovski

Зборуваме со Дамиан за неговите искуства и научените лекции, а меѓу другото со нас сподели и...

Го мразите алармот што ве буди за на работа? Едвај го чекате крајот на работното време?

Го мразите алармот што ве буди за на работа? Едвај чекате да дојде викенд, пошто преку викенд...

Сладолед во корнет за Иван и пристоен живот ве молам …

Неодамна на телевизија и на социјалните медиуми го видовме малиот Иван чија приказна на...

Како до кариерата која ја посакувате? – Кафе муабет со Нина Николиќ

Оваа недела се дружиме со Кика и Нина, две девојки кои моментално го работат она што од...

Муабетиме за Стартапи дрога и секс со Ева Пиперевска 

Оваа недела можеме да испиеме едно кафе со Кика и со Ева кои ни зборуваат за моменталната...

Петар Ниновски: Никогаш нема да започнам бизнис без партнер!

Во Македонија има навистина голем број млади успешни луѓе кои прават нешто интересно во...

Кика Авеиро: Како јас станав среќен човек?

Кика Авеиро е дизајнерка на мултимедија од Скопје која неодамна започна свој Youtube канал на...

Интервју со Британскиот амбасадор Charles Garrett: Сакам да научам да правам ајвар

Charles Garrett е амбасадор на Обединетото Кралство во Република Македонија, кој активно го...