Категорија: Новости и настани

Фустан како од бајките: Се омажи наследничката на империјата Swarovski

Викторија Сваровски, богатата наследничка на империјата Swarovski го кажа судбоносното...

Ова е новиот специјален гостин на вечерашниот SKOPJE CALLING 2017

Замена за Jax Jones кој го откажа својот настап е младата ѕвезда во подем, JUSTIN MYLO, кој вечерва за...

Театарски фестивал „Иван се враќа дома”: Претстави кои несмеете да ги пропуштите во режија на Иван Поповски

Еден од најреномираните московски театри „Мастерскаја П. Фоменко”, од 16 до 23 септември, на...

Викендов се отвора нов базен во Скопје

Високи летни температури, секојдневни обврски, а летниот одмор е премногу краток во...

Познати првите ЅВЕЗДИ кои ќе настапат на “ПИВО ФЕСТ” ова година

Познати се првите звучни имиња кои оваа година ќе ги забавуваат прилепчани на 15-тото издание...

Еуфорично и разиграно отворање на Skopje Calling 2017 со Thievery Corporation

Со своите уникатни звуци Thievery Corporation ја разиграа македонската публика и на одличен начин го...

Две Шмизле доаѓаат во Палма Мол

Брендот за рачно изработен накит Две Шмизле со потекло од Белград, кој од минатата година е...

Утре започнува Баскерфест 2017- Десет дена позитивни вибрации во градот

Градскиот плоштад  „Македонија“ во Скопје, во наредните 10 дена традиционално ќе се...

Музички спектакли со THIEVERY CORPORATION и MARTIN GARRIX за одличен почеток на летото

Жежок почеток на летната сезона со спектакуларни настапи на  американскиот електро-трипхоп...

Сите изгледи од црвениот тепих на наградите Tony 2017

Њујорк синоќа беше домаќин на 71-вото издание на престижните награди во чест на најголемите...

Премиера на „Омилена“ на Тајзи на фудбалскиот натпреварот Македонија – Шпанија (ВИДЕО)

Новата песна на Тајзи, ја имаше својата интернет премиера во вчера, но официјално беше...

Денес и утре се одржуаат 54-тите Рациновите средби во Велес

Денес и утре по 54-ти пат,  во Велес,  се одржуваат Рациновите средби. И оваа година ИП Култура...

Ова лето ќе се одржи Калабалак – електронски музички фестивал во Радовиш

Во Радовиш на 29-ти јули ќе се одржи третото издание на Калабалак фестивал, организирано од...

Традицијата продолжува…„Осветли го Скопје“

Вечерна прошетка на полна месечина, рекреативен настан со добра цел кој ќе го разбуди вашиот...

Овој петок започнува Скопје Стрит Фестивал по петти пат во Градски Парк

Фестивал кој остава урбан печат во градот – Скопје Стрит Фестивал се одржува овој викенд...

Вака изгледа новоотворениот елегантен и уникатен ресторан Аликас (Фото+Видео)

Двајца вљубени, многу блиски, роднини и пријатели, завет за вечна љубов и почит, целовечерно...

Ексклузивни снимки од авионот со кој пристигнаа ракометарите од РК Вардар

После големата победа на нашите ракометари од РК Вардар и освојувањето на престижниот...

Баскерфест 2017- Атракции, спектакл, детско катче и пивска градина на плоштад Македонија

  Уште 11 дена не делат од почетокот на најпозитивниот македонски фестивал- Баскерфест. Во...

Видео: Погледнете како се слави победата на Вардар на плоштадот во Скопје

Илјадници граѓани се собраа вечерва на плоштадот „Македонија“ за да ја прослават победата...

Викендов се отвора најубавиот ресторан за свадби и прослави во Скопје

Наскоро.. #аликас #romantic #style #elegance #design #fairytale #wedding #romantic #love #скопје #skopje #macedonia #restaurant #happiness #marriage...