Категорија: Новости и настани

Како до билет за Health, Fitness & Wellness Expo кое ќе се одржи овој викенд?

Ситно броиме до третото издание на Health, Fitness & Wellness Expo, кој ќе се одржува овој викенд, 23-24ти...

OKTOBERFEST 2017 во Нови Сад: Обезбедете си влезници на време!

Новосадскиот „Oktoberfest” годинава ќе се одржи на 20 и 21 октомври во „Мастер центарот“ на...

Повелете да ги вкусите пчелните производи добиени од природата на Малешевски и Осоговски планини

На 21,22,23 И 24 септември 2017 се одржува манифестацијата ДЕНОВИ НА МАКЕДОНСКИОТ МЕД во Скопје, ул....

Книга на неделата: Бестселерот на Ејлин Гоуџ кој мора да го прочитате „Жена во црно“

Писателка со интересен стил, раскажува животни судбини и се инспирира од животот на луѓето...

Ајде да учиме англиски, италијански, шпански, германски …

Студио Примма, Вашето ново јазично катче. Совладајте го својот омилен странски јазик без...

По што ќе се памети ова лето?

Летото секогаш инспирира и поттикнува создавање на најубави песни кои се паметат долго во...

Кој ќе биде специјалниот гостин на Стинг во Скопје?

На претстојниот концерт во ВИП арената „Борис Трајковски“ во Скопје, легендата на...

Што ќе се случува и зошто да го посетите третото издание на Health, Fitness & Wellness Expo?

Овој септември, фокусот го насочуваме кон здравиот начин на живот. На 23-24 септември...

Што се крие во „Големата зоолошка градина на Кина“?

Авантуристичка, возбудлива приказна на Метју Рајли, за тоа што се крие во големата зоолошка...

Куку леле, Ај Кју, Нина, Министарке: Целосната програма за претстојниот Вино Скоп 2017

Фестивалот кој го слави пијалокот на боговите- Вино Скоп 2017 и оваа година, покрај доброто...

Трето издание на Health, Fitness & Wellness Expo – најголемиот интерактивен настан за здрав животен стил во Скопје

Септември е месецот со кој започнува сезоната на нови почетоци, прифаќање на нови здрави...

Вино Скоп 2017: Покрај вечерната програма, збогатен и со „After work” забави и викенд матине

Овогодинешниот Вино Скоп ќе се одржи од 20-ти до 24-ти септември, а за посетителите...

Интересни пораки во Градскиот парк им порачаа на скопјани “Не дреми! Скокни до целта!”

Викендов некој со интересни пораки ги потсети скопјани дека време е за спорт и физичка...

„ЕДНА ЉУБОВ“ и во Скопје овој септември со RnB & Hip-Hop спектакл

Веќе ни е позната идејата за обединување на македонските и бугарските музичари во една...

Спектакуларен концерт на Дејвид Гарет кој не смеете да го пропуштите

Овој виртуоз на виолина, кој успева да го спои неспоивото од Моцарт до Металика, важи за еден...

Нешто ТОЛКУ ДОБРО се отвори во центарот на градот

Низ скопскиот воздух овие денови се чувствува симбиоза од најразлични мириси кои водат до...

Вино Скоп по 11-ти пат во Скопје- Да ја дочекаме есента заедно!

Од 20-24 септември во Скопје ќе се одржи 11-тото издание на  реномираниот фестивал кој го слави...

ЗА МНОГУ ГОДИНИ: Денес се празнува Голема Богородица- заштитничка на бремените жени,децата и семејството

Денес се празнува Пресвета Богородица. Имено таа била почитувана не само од христијаните...

ЛЕГЕНДАРНИТЕ ТОТО ДОАЃААТ ВО СКОПЈЕ

Еден од најголемите американски бендови на сите времиња- ТОТО, за прв пат доаѓа во Скопје, со...

Место кое нуди совршено уживање за целото семејство

Лоциран во мирното соседство во скопската населба Тафталиџе, се наоѓа “Astera Lounge Bar & Kids...