Категорија: Новости и настани

НЕ Е СКРИЕНА КАМЕРА: Вака се чистат улиците во Битола!

Со трактор и импровизиран дрвен чистач се решаваат проблемите на битолчани со снегот....

НОВО: Младоженците имаат нов екстра трошок за свадбената прослава

Покрај огромните трошоци за свадбената прослава, младоженците сега имаат и нов екстра...

ЗАТОА СЕ ВО ЕУ: Хрватите избраа секс бомба за претседател

Колинда Грабар Китаровиќ штотуку стана претседателка на Хрватска, а мажите токму поради неа...

Катарците со селотејп го покрија БЈРМ!

Кратко траеше драмата на аеродромот во Доха, бидејќи организаторот на СП веднаш ја покри...

Фото: Нема да ви се верува кое е новото момче на Ријана!

Изгледа дека контроверзната пејачка Ријана конечно го најде мажот кој во потполност може...

МАКЕДОНИЈА ТРГНА КОН КАТАР

Дестинација Нант – Париз – Доха!!! Нека ни е среќен патот и успешно првенството…Македонија...

Фото: Катарците брендираа автобус со името Македонија

Ракометната репрезентација на Македонија веќе го доби автобусот со кој ќе се превезува за...

Македонија во Топ 10 дестинации кои треба да се посетат според „Њујорк Тајмс“

Интернет порталот на весникот „Њујорк Тајмс“ направи листа од 52 места во светот кои треба...

VIP и ОNE и официјално се споија: Ова е новото име на компанијата

ВИП и ОНЕ ќе се спојат во новоосновано друштво со ограничена одговорност со назив one.VIP,...

Anonymous им објавија војна на џихадистите: Ќе ве избришеме од интернет

Хакерската група „Anonymous“ им објави војна на џихадистите, во знак на одмазда за масакрот во...

Објавено видео на летот во кој загина претседателот Трајковски

Ова е графичка симулација на летот кој беше кобен за претседателот Борис Трајковски и...

„Глупавоста нема да победи“: наредниот број на Шарли ебдо ќе биде испечатен во 1 милион примероци

Наредниот број на францускиот сатиричен весник Шарли ебдо ќе излезе в среда, како и обично,...

Џастин Бибер порасна – сега е модел за Келвин Клајн

Гласините дека Џастин Бибер ќе биде новото лице на Келвин Клајн кампањата за долна облека се...

Ова е Мерцедесот кој вози сам

Иднината е веќе тука. Најавувано како невозможен сон, автомобилите кои возат сами без...

Фото: Илијадници оддаваат почит на жртвите во терористичкиот напад во Париз

Илијадници луѓе денес излеглегоа на улиците низ Париз и другите француски градови оддаваат...

ВИДЕО: СВЕТСКИТЕ РАКОМЕТНИ ЅВЕЗДИ, МЕЃУ КОИ И КИРЕ ЛАЗАРОВ, ВЕ ПОВИКУВААТ ВО КАТАР

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=gRkM2eS1wN8[/tube]

ЛЕГЕНДАТА ЕФТО ПУПИНОСКИ ВЕ ПОЗДРАВУВА СО УШТЕ ЕДЕН НОВ БОЖИКЕН ХИТ

 Откако во етер ја пушти прекрасната балада „Петра“, легендата Ефто Пупиноски промовираше...

ЛУДА РАБОТА: Професор снимал ученички во соблекувална во Делчево

Професор од средното училиште „Методија Митевски Брицо“ во Делчево е осомничен за...

Фото: Магичен зимски ден во Скопје

Фото: Dzole

Вечерва нов снежен бран – Утре Македонија повторно ќе ја зафати сибирски студ

Времето во Македонија ќе биде студено и со врнежи од снег. Ќе има услови за засилен северен...