Категорија: Новости и настани

Ни претстои фестивалот за љубителите на виното „Вино Скоп 2014“

Во среда, на 24ти септември ќе започне овогодиншениот вински фестивал „Вино Скоп“, на кој...

Се е подготвено за одржување на „ Неготинскиот панаѓур-2014 “

„Општина Неготино во соработка со локалното комунално претпријатие и други институции...

Колку чини да купите Lamborghini Veneno Roadster преку оглас?

Кога производството на некој суперавтомобил е ограничено на само неколку примероци, дури и...

Колку човечки животи чини еден iPhone?

Компанијата Apple веќе ги истражува фабриките кои се задолжени за производство на делови за...

Марјан Ѓорѓиевски не добил хонорар за филмот “До Балчак”- Да ти e*ам улогата ако не си достоен да добиеш хонорар за неа

Познатиот Битолски  Stand Up комичар и глумец Марјан Ѓорѓиевски, не добил хонорар за филмот...

Правила за влез во Скопска дискотека! Прочитајте …

Правила за влез во Скопска дискотека: 1. Прво може да се каже дека имаат предност децата на...

„Ништо не е црно и бело… ВИСТИНАТА Е ВО СРЕДИНАТА“

Под мотото „Вистината е во средината“, во петок на 12 септември, во Универзална сала-Скопје,...

Официјално е потврдено: Кралската двојка го очекува своето второ дете

Кејт Мидлтон е повторно бремена! Вчера, во јавноста стигнаа официјални вести дека принцот...

Видео: Пак се појави! Кико-рингла со нов хит пуштен во етер … “Д Рингла Сонг”!

Христијан Тодороски – Кико, младиот пејач кој со „легендарната“ изјава дека обожува секс...

11 претстави на 7. Издание на ИТФ “ЛИЦА БЕЗ МАСКИ”

Мултимедијалната претстава „Плацебо“, на режисерката и корегорафка Ана Пампулова од...

Социјална мрежа само за жени!

Новата социјална мрежа “Women” има идеја на дамите да им понуди простор каде ќе можат...

Седмото издание на Интернационалниот театарски фестивал “Лица без маски”

Независната продукција „ТЕАТАР 007“ и Ј.У. ЦОП „Универзална сала“-Скопје, со гордост Ви го...

Новата опција на Фејсбук ќе ви го направи животот пекол

Најпопуларната социјална мрежа ја тестира својата нова опција за мобилната апликација,...

Ова е временската прогноза за неделава. Воглавно, облачно и дожд.

Понеделник, 01.09.2014  Македонија Во Скопје во понеделник претпладне ќе биде претежно сончево...

Ќе одите ли на штипската „Пастрмајлијада 2014“?

Богата програма и многу гости на штипската „Пастрмајлијада 2014“ Организаторот на штипската...

Фото: Ова е моментално најбараниот музичар во Македонија

Кога станува збор за пребукираност со настапи, и многубројна поублика на секој од нив. Тогаш...

Погледнете како беа облечени познатите на MTV Video Music Awards 2014

Вчера, на едно место се собраа најголемите музучки имиња по повод одржувањето на...

Фото : Скипи иде “Алл Ин”

Горјан Јовановски најпознат како Скипи, деновиве даде се од себе, или како што кажува он...

ВИДЕО: Боки 13 го прифати предизвикот со кофа студена вода, Цеца меѓу номинираните

Боки 13 го прифати предизвикот ALS Ice Bucket Challenge, од Владимир Стојковиќ и се поли со студена вода....

Бијонсе во Скопје!?

„Девојките“ на Бијонсе ќе пеат во Скопје „Сингл лејдис“, единствениот светски бенд кој...