Категорија: Новости и настани

Подгответе се, доаѓа Ким!

Ким Кардашијан ја доби својата втора „Вог“ корица, овој пат од австралиското издание на...

Почнува најскандалозното, најскапото и најсилното Светско првенство

Ова првенство скандалозно го прават неколку одлуки на Светската ракометна федерација (ИХФ)....

Видео: Најуспешните маски на Вевчанскиот карневал

Денес заврши карневалот во Вевчани. Вевчанци, како и секогаш, направија маски инспирирани...

Видео: Синот на Роналдо истрча кон Меси. Реакцијата која следеше ќе ве изненади

Одличен момент во Цирих кој ретко која камера успеа да го улови, а дефинитивно е нешто што...

ШОКИРАНИ КАМИЛИ И ПРЕСРЕЌНИ ДЕЦА: Падна снег среде пустина во Саудиска Арабија

Да падне снег во Саудиска Арабија, среде пустина и не е светско чудо, но е далеку од нормално....

Џенифер Лопез зборува за тајната на својата убавина

Славната пејачка и актерка овие денови го промовира филмот „Тhe Boy Next Door“, а на промоцијата...

Евн Главна тема на Вевчанскиот Карневал

  Архаичност, саркастичност, солзи, смеа, хумор и сатира. Тоа е сликата на денешниот...

Видео: Ова се тројките со кои Перо Антиќ им покажа на „волшебниците“ од Вашингтон!

Јануари дефинитивно е месец на македонскиот кошаркарски интернационалец Перо Антиќ, кој по...

НЕ Е СКРИЕНА КАМЕРА: Вака се чистат улиците во Битола!

Со трактор и импровизиран дрвен чистач се решаваат проблемите на битолчани со снегот....

НОВО: Младоженците имаат нов екстра трошок за свадбената прослава

Покрај огромните трошоци за свадбената прослава, младоженците сега имаат и нов екстра...

ЗАТОА СЕ ВО ЕУ: Хрватите избраа секс бомба за претседател

Колинда Грабар Китаровиќ штотуку стана претседателка на Хрватска, а мажите токму поради неа...

Катарците со селотејп го покрија БЈРМ!

Кратко траеше драмата на аеродромот во Доха, бидејќи организаторот на СП веднаш ја покри...

Фото: Нема да ви се верува кое е новото момче на Ријана!

Изгледа дека контроверзната пејачка Ријана конечно го најде мажот кој во потполност може...

МАКЕДОНИЈА ТРГНА КОН КАТАР

Дестинација Нант – Париз – Доха!!! Нека ни е среќен патот и успешно првенството…Македонија...

Фото: Катарците брендираа автобус со името Македонија

Ракометната репрезентација на Македонија веќе го доби автобусот со кој ќе се превезува за...

Македонија во Топ 10 дестинации кои треба да се посетат според „Њујорк Тајмс“

Интернет порталот на весникот „Њујорк Тајмс“ направи листа од 52 места во светот кои треба...

VIP и ОNE и официјално се споија: Ова е новото име на компанијата

ВИП и ОНЕ ќе се спојат во новоосновано друштво со ограничена одговорност со назив one.VIP,...

Anonymous им објавија војна на џихадистите: Ќе ве избришеме од интернет

Хакерската група „Anonymous“ им објави војна на џихадистите, во знак на одмазда за масакрот во...

Објавено видео на летот во кој загина претседателот Трајковски

Ова е графичка симулација на летот кој беше кобен за претседателот Борис Трајковски и...

„Глупавоста нема да победи“: наредниот број на Шарли ебдо ќе биде испечатен во 1 милион примероци

Наредниот број на францускиот сатиричен весник Шарли ебдо ќе излезе в среда, како и обично,...