Категорија: Новости и настани

Лансиран е NextGen Центарот наменет за тренинзи од областа на дигиталниот маркетинг

NextGen Центарот го најавува курсот за вовед во дигитален маркетинг за сите кои сакаат да...

Искористи го летото и започни нова кариера!

По успешното лансирање на двата проекти – Академијата за маркетинг и ПР и Академијата за...

Саемот на книгата оваа година во ВИП Арена „Борис Трајковски“ од 3-9 мај

За сите љубители на пишаниот збор, наскоро започнува една од најзначајните културни...

За Македонската филхармонија се пишува и во списанието на ИАМА

Во списанието на престижната Меѓународна асоцијација на менаџери од областа на уметноста...

Целовечерен џез-хепенинг со „Today it’s all about jazz“ на 30 Април

Второто издание на манифестацијата „Today it’s all about jazz“ или „Денес сѐ е џез“ во организација...

Авангардата на Њујорк се сели во Скопје

По длабоките талкања во лавиринтите на себеси Крсте Анастас Глигоријадис го приложува...

Ѕвоната на најголемата црква во Холандија ѕвонат во ритамот на хитовите на Авичи (ВИДЕО)

ДЈ-от Авичи почина во петокот во Оман каде што беше да одмор со своите пријатели. Причините...

Хуманитарна изложба на Христина Тарабунова- Собраните средства наменети за дечињата од онкологија

На 29-ти април- „Интернационалниот ден на желбата“, во кафе бар „Излет“, ќе се одржи втората...

Скопје или Амстердам: Девојка слободно пуши марихуана на сред бел ден во Скопје (ВИДЕО)

Видео објавено пред само неколку часа го сруши Интернетот за момент. Имено станува збор за...

Промоција на првото издание „ИМПУЛС“ НА FUNK SHUI во Станица 26

Промоцијата на првото издание на FUNK SHUI со наслов „Импулс“, која ќе се одржи на 25-ти април, во...

Виктор Давидовски и ‘PSS Racing Team’ се прв македонски тим на Европскиот TCR шампионат

Овој викенд во Тренд Гастро Бар со свечена промоција на PSS Racing Team, Виктор Давидовски и новото...

Прекрасната атмосферата на Коачела фестивалот доловена преку фотографии

Изминатиот викенд, првиот дел од Коачела 2018 фестивалот се одржа во Индио, Калифорнија....

Тајзи промовира нова песна и спот во стрип техника за првпат кај нас!

На својот „Јутујуб“ канал, Тајзи го промовираше новиот спот за песната „Мој Живот, моја...

Актерот Висар Вишка ќе го отвори 11. ИТФ „ЛИЦА БЕЗ МАСКИ“

Во име на театарските работници и почитувачи на фестивалот, утре вечер во ДОМ НА АРМ, пред...

На 19-ти мај се одржува третиот Меѓународен Стрит Воркаут натпревар организиран од Стрит Воркаут Клубот Бар Гладијаторс

На 19-ти мај, со почеток во 10 часот, во Куманово за прв пат на Градскиот Плоштад ќе се одржи...

ВЛАДО ЈАНЕВСКИ СО ДОСЕГА НАЈГОЛЕМ КОНЦЕРТ ВО СВОЈАТА КАРИЕРА- 01 ЈУНИ 2018-та АРМ СТАДИОН, OPEN AIR!

Големо задоволство ни е да ви најавиме дека Авалон Продукција и Владо Јаневски ја обновија...

Солвео со младите визионери до подобро Скопје!

Концептот на Smart Cities е еден од трендовите на иднината кој претставува спој на продукти и...

FAITHLESS DJ SET ВТОРИ ХЕДЛАЈНЕРИ ВО ПРВИОТ ВИКЕНД НА SKOPJE CALLING FESTIVAL!

ALAN WALKER е ултимативниот хедлајнер во првиот викенд на фестивалот SKOPJE CALLING, на 02-ри јуни 2018....

Стоби флипс 40 години насекаде

Стоби флипс слави 40 години, брендот којшто во 1978 година за првпат беше произведен во...

Хуманитарна акција- СТОПЛИ СРЦЕ, ВЕЛИГДЕНСКА ТРПЕЗА ЗА СИТЕ!

Група на хумани граѓани, традиционално пред Велигден собира донации за најзагрозените...