Категорија: Новости и настани

Безвременска убавица и силен хуманист – Анџелина Џоли на насловната на 150-тото јубилејно издание на Harper’s Bazaar

За својот јубилеен 150-ти број, магазинот Harper’s Bazaar ја повика кој ако не Анџелина Џоли. За...

„Лисца“ со новиот простор го освежува центарот на Скопје

Преселбата на салонот на „Лисца“ во скопскиот Градски трговски центар е причина за...

Концет кој не смеете да го пропуштите Ал Ди Меола во ноември доаѓа во Скопје

Еден од најголемите светски и најнаградувани гитаристи на сите времиња, после пауза од...

АМИГОС 2.0 е тука да ги разгали скопјани со поинаков концепт и префинети вкусови

Вчера, Скопје се збогати и разубави со новиот, сосема променет концепт на Mексикански...

Семејството на Олимпико се прошири за уште еден член

Во просториите на центарот за гуми Олимпико, денес се одржа прес конференција на која...

Бела ноќ утре во Скопје

Годинешново 13-то издание на манифестацијата БЕЛА НОЌ, што  ќе се одржи, утре /7 октомври,...

RAG`N`BONE MAN ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!!!

Една од најактуелните светски ѕвезди во моментов, еден од највозбудливите и најспецифични...

Среќа е да си хуман: Прочитај пријател, запознај книга!

Со огромна чест и задоволство, во соработка со професори од Економски, Правен, Филолошки и...

4 прашања со Петар Лазаров: Дали секој може да биде добар продавач?

Петар Лазаров е ко-сопственик на МАКЕДОНИЈА-ЕКСПОРТ, маркетинг и продажен консултант, автор...

Се одржа 25-тото Бизнис Кафе Македонија

Секогаш е добредојдено да се чујат животните приказни на личности кои се оствариле на...

ВИКЕНД ЗА УЖИВАЊЕ СО ЖИВАТА ЛЕГЕНДА РАДЕ ШЕРБЕЏИЈА ВО СКОПЈЕ!

Најголемиот шармер на овие простори, пејач, поет и актер со холивудска слава, живата легенда...

Добитникот на РОМАНИЈАДА за 2016 година, од денес во официјална продажба

Митко Апостолов со неговата „Некои бладања од војната“ е добитникот на РОМАНИЈАДА –...

Како до билет за Health, Fitness & Wellness Expo кое ќе се одржи овој викенд?

Ситно броиме до третото издание на Health, Fitness & Wellness Expo, кој ќе се одржува овој викенд, 23-24ти...

OKTOBERFEST 2017 во Нови Сад: Обезбедете си влезници на време!

Новосадскиот „Oktoberfest” годинава ќе се одржи на 20 и 21 октомври во „Мастер центарот“ на...

Повелете да ги вкусите пчелните производи добиени од природата на Малешевски и Осоговски планини

На 21,22,23 И 24 септември 2017 се одржува манифестацијата ДЕНОВИ НА МАКЕДОНСКИОТ МЕД во Скопје, ул....

Книга на неделата: Бестселерот на Ејлин Гоуџ кој мора да го прочитате „Жена во црно“

Писателка со интересен стил, раскажува животни судбини и се инспирира од животот на луѓето...

Ајде да учиме англиски, италијански, шпански, германски …

Студио Примма, Вашето ново јазично катче. Совладајте го својот омилен странски јазик без...

По што ќе се памети ова лето?

Летото секогаш инспирира и поттикнува создавање на најубави песни кои се паметат долго во...

Кој ќе биде специјалниот гостин на Стинг во Скопје?

На претстојниот концерт во ВИП арената „Борис Трајковски“ во Скопје, легендата на...

Што ќе се случува и зошто да го посетите третото издание на Health, Fitness & Wellness Expo?

Овој септември, фокусот го насочуваме кон здравиот начин на живот. На 23-24 септември...