Категорија: Новости и настани

Вино Скоп по 11-ти пат во Скопје- Да ја дочекаме есента заедно!

Од 20-24 септември во Скопје ќе се одржи 11-тото издание на  реномираниот фестивал кој го слави...

ЗА МНОГУ ГОДИНИ: Денес се празнува Голема Богородица- заштитничка на бремените жени,децата и семејството

Денес се празнува Пресвета Богородица. Имено таа била почитувана не само од христијаните...

ЛЕГЕНДАРНИТЕ ТОТО ДОАЃААТ ВО СКОПЈЕ

Еден од најголемите американски бендови на сите времиња- ТОТО, за прв пат доаѓа во Скопје, со...

Место кое нуди совршено уживање за целото семејство

Лоциран во мирното соседство во скопската населба Тафталиџе, се наоѓа “Astera Lounge Bar & Kids...

Како се подготвува Саша Ковавевиќ за вечерашниот настап во Скопје?

Балканската мега ѕвезда, моментално најбукираниот пеач од Балканот – Саша Ковачевиќ...

„Shhh… Гола сум!“ Изложба на фотографии на Марина Трајковска

Под мотото Види ТИШИНА. Слушни ТЕЛО. Купи СЛИКА. Марина Трајковска ќе ни ја раскаже...

ЗАВРШИ ПИВОЛЕНД- СКОПЈЕ СЕДУМ ДЕНА УЖИВАШЕ ВО ПИВО И ДОБРА МУЗИКА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вчеравечер со настапот на Игор Џамбазов заврши десетиот јубилеен Пиволенд 2017. Фестивалот...

Каде беа најгласни навивачите на Супер Куп 2017?

Скопје вчеравечер беше домаќин на големиот фудбалски спектакл, натпреварот помеѓу...

Да навиваме за Манчестер Јунајтед во Кафе Сидро

Фудбалската треска е сè поприсутна како помеѓу граѓаните на Скопје, така и низ целиот...

Незаборавни два дена на Ohrid Calling 2017: Хардвел ја спушти публиката буквално на земја (ФОТО+ВИДЕО)

Hardwell и Afrojack направија Охрид во минатите два дена да звучи светски.  Спектакуларно издание на...

Пиволенд ретроспектива: Оваа година на едно место металците, раперите, трансерите, рокерите и во еден глас со него ги пееа неговите најголеми хитови… (ВИДЕО)

Фестивалот кој стана препознатлив скопски бренд, својата приказна ја започна во 2008 година....

Бјело Дугме на 4-ти август во Охрид – Горан Бреговиќ со порака до македонската публика (ВИДЕО)

Горан Бреговиќ со видео порака ги кани сите фанови на BIJELO DUGME, да бидат дел од претстојниот...

САФ, Ван Гог, Неверне Бебе, Сарс, Негатив на јубилејниот Пиволенд 2017

Десеттиот јубилеен роденден на Пиволенд, традционално ќе се одржи на Скопското Кале, од 7-ми...

Која е новата приказна која “плови” низ течението на Вардар?

Да создадеш нешто различно е секогаш предизвик, излегување од рамките на она што го нуди...

“Леден” тепих на премиерата на новата сезона на “Game of Thrones”

‘Зимата е тука!’ е слоганот на новата претпоследна 7-ма сезона на феноменот “Игра на...

Виз Ер со три нови дестинации од скопскиот аеродром

Малта, Рим и Ваксјо во Шведска се трите нови дестинации кон кои ќе се воспостави директна...

Ова лето ќе се одржи јубилејното 10 годишно издание на Пиволенд

Првиот Гурмански викенд со пиво – Пиволенд се одржа во 2008-ма година и за вкупно четири дена...

ЗА МНОГУ ГОДИНИ: Денес се празнуваат Светите апостоли Петар и Павле – Петровден

Денес ги славиме двата големи апостоли, кои целиот свој живот му го посветија на бога. Тоа се...

Денеска е Петровден: Еве зошто вечерва треба да се помолите

Апостолот рекол: „Секогаш радувајте се. Молете се постојано. За сѐ благодарете“. Меѓутоа, ...

Познатиот американски бренд за спортска опрема пристигна и во Скопје…

Сигурно ја знаете фразата „dress to success“, покрај другите аспекти во животот, тоа не е помалку...