Категорија: Секојдневие

Џорџ Клуни, покрај татко, месецов стана и милијардер

Лесно им е на милионерите, но како им е на милијардерите? Тоа ќе треба да го прашаме Џорџ...

Не сакате ова да ви се случи на плажа… (ВИДЕО)

Неколку луѓе без изложени на екстра шампон, а тоа беше по вина на овој јутубер кој сака да...

Улично куче и носи подарок на жената која го храни (ВИДЕО)

Секој ден, гранка, лист, хартија…ова куче и носи подарок на жената која го храни. Видеото...

Познати првите ЅВЕЗДИ кои ќе настапат на “ПИВО ФЕСТ” ова година

Познати се првите звучни имиња кои оваа година ќе ги забавуваат прилепчани на 15-тото издание...

Денес е првиот ден од лето 2017: Направете ги овие две работи и ќе бидете среќни цела година!

Денес денот е најдолг, а ноќта најкратка. Летото ќе трае до 22 септември, кога ќе почне есента....

5 уреди кои трошат струја дури и кога се исклучени

Дали сте знаеле дека не сите исклучени електрични уреди всушност престануваат да црпат...

20 најколоритни градови во светот

Инсбрук, Австрија Илулисат, Гренланд Коб, Каунти Корк, Ирска Бурано, Италија  Манарола,...

Папагал го чека сопственикот да се врати дома – Морате да ја погледнете неговата реакција кога го здогледал (видео)

Убаво е чувството кога ќе се вратите дома од работа, а вашата сопруга или сопруг ве чекаат,...

Дали и вашиот миленик прави вака? (ВИДЕО)

Кучињата и мачињата се познати по нивната љубов да се пикаат во плакари, торби, куфери,...

Поглед одблиску на суштествата од океанските длабочини

Alexander Semenov  е морски биолог и тој е одговорниот за овие фотографии одблиску на суштествата...

Еуфорично и разиграно отворање на Skopje Calling 2017 со Thievery Corporation

Со своите уникатни звуци Thievery Corporation ја разиграа македонската публика и на одличен начин го...

Што значат најпознатите битолски прекари

Секој град, па дури и секое маало има свои херои, кои никој не ги знае по име, зашто сите ги...

Група тинејџерки создале соларен шатор за да им помогнат на бездомниците

Зголемениот број на бездомници во јужна Калифорнија ги натерало овие тинејџерки да...

Направете интересни дизајни на старите апостолки (ВИДЕО)

Старите апостолки и сандали украсете ги сами за да уникатен и креативен изглед ова лето.  Не...

Експертите предупредуваат: Задолжително исклучете го WI-FI -то навечер!

Сите ние понекогаш се прашуваме дали треба да ги исклучуваме Wi-Fi, Bluetooth и другите безжични...

Кога треба да го извадите вереничкиот прстен?

Го обожавате веренички прстен, кој ви го подари вашето момче и не сакате да го тргнете од...

Видео: Кога Италијани ќе ја слушнат Деспасито во автомобил се случува ова … 

Светски популарниот хит “Деспасито” ги урива сите рекорди на слушаност не само во...

(ВИДЕО) Семејството се прошири: Два нови животи пристигнаа во домот на Калиопи!

Секојдневието на поп-дивата Калиопи ова лето се менува со дополнителна доза позитивна...

Романтични фризури кои прилегаат на секоја девојка

Нема кој не ги обожава романтичните опуштени фризури кои изгледаат како да сте поминале...

БАНКАРОТ СТАПИСАН : Лила стана како Баба Ванѓа – го погоди милионот во „Се или нешто!

Иако речиси никогаш не ја користи својата интуиција, овој пат познатата водителка Лила...