Категорија: Секојдневие

Луксузот во кој ќе порасне синот на Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер

Воопшто не е тешко да му завидувате на овој луксуз… Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ се...

Безвременска мудрост од една вдовица (81) која секоја жена треба да ја прочита!

Марион Бетон (81) е една од деветте милиони британци кои ги чувствуваат последиците на...

Секси и неодолив модел: Момчето на Бритни Спирс ги полуде жените (ФОТО)

Девојките ѝ завидуваат на изборот и на социјалните мрежи коментираат дека Сем е совршен маж....

Дали го знаете она чувство кога ќе направите 50 селфи фотки, но ниту една не е доволно добра за Instagram?

ОТКРИТИЕ НА ГОДИНАТА-Научниците открија зошто на некои селфи фотки изгледате ужасно! Дали...

Почина најпознатиот теоретски физичар и космолог Стивен Хокинг

Астронаути, научници, славни личности и обожаватели на трудот на Стивен Хокинг на...

Ким и Кание се разведуваат: Крај на уште еден брак во светот на познатите?

Светските медиуми наведуваат дека Ким повеќе не може да излезе на крај со својот „сопруг од...

Се крстите кога поминувате покрај црква? Помодарство или христијански чин?

Додека едни сметаат дека се работи за механичка навика, која нема никаква врска со верата и...

Овој кит убиец научил да зборува: Орка од Франција почнала да го присвојува човечкиот говор (ВИДЕО)

Китот убиец Вики од францускиот морски парк научил да говори. Оваа орка, инаку најголемиот...

Слатко ќе се насмеете: Се сеќавате ли на рекламата за „Застава 101“ од 70-тите? (ВИДЕО)

Ретко кој од поранешната Југославија не го возел популарниот и еден од најдолговечните...

Генијално: На што сè се спремни родителите за да го нахранат своето дете (ВИДЕО)

Секој родител се нашол во ситуација, да не може да го натера своето бебе да ја изеде здравата...

Ставил кафез на глава: Клучот го има само неговата жена, а причината е зачудувачка!

Кога страствените пушачи ќе одлучат да се откажат од пушење, се соочуваат со голем проблем...

Неверојатно! Оваа мачка не само што не сака да ја изеде птицата, туку и нежно ја гали. (ВИДЕО)

За домашните мачки, омилена закуска се птиците кога ќе успеат да ги зграпчат. Општо е познато...

Неверојатна библиотека стара 300 години во Даблин, со ходник долг 65 метри исполнет со илјадници книги

Вистински рај за љубителите на книгата е Long Room, неверојатна библиотека долга речиси 65 метри...

Бабичка паѓа во скопски автобус: „Глупава една, неспособна, имаш ли очи?“

Го гледам пред очите овој маж што за љубов не знае, што за почит не знае… Толку некултурен,...

Неговото убиство привлече огромно внимание и ја шокираше јавноста: Кој беше убиецот на Џани Версаче?

Андреј Кунанан, 27-годишен сериски убиец е човекот одговорен за убиството на повеќе мажи,...

Запознајте ја оваа крзнена шик дама, која го освојува модниот свет

Голем дел од нашето изразување е врзано со начинот на кој се облекуваме. Многумина повеќе го...

Погледнете како изгледа внукот на кралот на рокенролот Елвис Присли

Елвис Присли одамна замина од овој свет – на 16 август 1977 година. Покрај песните што траат со...

Конференциска сала која ги исполнува сите услови

Во изминатиот век, се чини дека се случија огромни промени во однос на водењето на бизнисот....

КИМ ПОЗИРАШЕ ГОЛА, НО НИКОЈ НЕ ГЛЕДАШЕ ВО НЕЈЗИНИТЕ ГРАДИ: ОВАА ФОТОГРАФИЈА ГО ЗБУНИ ЦЕЛИОТ СВЕТ!

Ким Кардашиан објави нова фотографија од Јапонија, а нејзините следбеници беа целосно...

Викторија Бекам се пофали со тетоважата на својот син (18), еве и зошто!

Не се сите родители пресреќни кога нивното дете ќе одлучи да стави тетоважа, всушност...