Категорија: Секојдневие

Слатко ќе се насмеете: Се сеќавате ли на рекламата за „Застава 101“ од 70-тите? (ВИДЕО)

Ретко кој од поранешната Југославија не го возел популарниот и еден од најдолговечните...

Генијално: На што сè се спремни родителите за да го нахранат своето дете (ВИДЕО)

Секој родител се нашол во ситуација, да не може да го натера своето бебе да ја изеде здравата...

Ставил кафез на глава: Клучот го има само неговата жена, а причината е зачудувачка!

Кога страствените пушачи ќе одлучат да се откажат од пушење, се соочуваат со голем проблем...

Неверојатно! Оваа мачка не само што не сака да ја изеде птицата, туку и нежно ја гали. (ВИДЕО)

За домашните мачки, омилена закуска се птиците кога ќе успеат да ги зграпчат. Општо е познато...

Неверојатна библиотека стара 300 години во Даблин, со ходник долг 65 метри исполнет со илјадници книги

Вистински рај за љубителите на книгата е Long Room, неверојатна библиотека долга речиси 65 метри...

Бабичка паѓа во скопски автобус: „Глупава една, неспособна, имаш ли очи?“

Го гледам пред очите овој маж што за љубов не знае, што за почит не знае… Толку некултурен,...

Неговото убиство привлече огромно внимание и ја шокираше јавноста: Кој беше убиецот на Џани Версаче?

Андреј Кунанан, 27-годишен сериски убиец е човекот одговорен за убиството на повеќе мажи,...

Запознајте ја оваа крзнена шик дама, која го освојува модниот свет

Голем дел од нашето изразување е врзано со начинот на кој се облекуваме. Многумина повеќе го...

Погледнете како изгледа внукот на кралот на рокенролот Елвис Присли

Елвис Присли одамна замина од овој свет – на 16 август 1977 година. Покрај песните што траат со...

Конференциска сала која ги исполнува сите услови

Во изминатиот век, се чини дека се случија огромни промени во однос на водењето на бизнисот....

КИМ ПОЗИРАШЕ ГОЛА, НО НИКОЈ НЕ ГЛЕДАШЕ ВО НЕЈЗИНИТЕ ГРАДИ: ОВАА ФОТОГРАФИЈА ГО ЗБУНИ ЦЕЛИОТ СВЕТ!

Ким Кардашиан објави нова фотографија од Јапонија, а нејзините следбеници беа целосно...

Викторија Бекам се пофали со тетоважата на својот син (18), еве и зошто!

Не се сите родители пресреќни кога нивното дете ќе одлучи да стави тетоважа, всушност...

Бебето му се јавува на таткото на телефон: Нејзиниот разговор ќе ве насмее до солзи! (ВИДЕО)

Сите ќе се сложиме дека не постои ништо послатко од ситуацијата кога бебињата зборуваат, а...

Најново истражување потврдува: Жените се најсреќни во 40-тите години

Жените во своите 40-ти години од животот, всушност се најсреќни, тврди едно ново истражување...

Сакала да провери колку и е дечкото верен, му наместила згодна плавуша и настанал хаос! (ВИДЕО)

Оваа девојка се посомневала во верноста на својот дечко и одлучила да ја тестира неговата...

Кајли Џенер се пофали со подарокот по повод породувањето, вреден 1.4 милиони долари

Бидејќи чинот на раѓање дете е навистина тежок, 19 годишната релити ѕвездата и мејкап гигант...

BRYAN FERRY ВО МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА- 9-ти СЕПТЕМВРИ 2018

Човекот наречен „King of the cool“- BRYAN FERRY доаѓа во Скопје да испорача уште една незаборавна вечер...

10 видови на кучиња кои најлесно се прилагодуваат на живот во стан

Некогаш не е лесно да го изберете вистинкото милениче. Колку и да ви се допаѓа некое куче,...

Омилениот парфем го открива вашиот карактер

Изборот на омилениот парфем може многу да открие за нашата личност. Цветен, ориентален,...

Доналд Трамп конечно проговори за секс скандалот: Животот на Меланија не е ни малку лесен

Веќе некое време трае хаосот околу секс аферата од минатото на претседателот Доналд Трамп и...