Категорија: Секојдневие

„Флеш моб“ на младите волонтери на Црвен крст низ плоштадите во Македонија

Во рамките на Националната програма на Црвен крст на Р.Македонија,  Црвен крст во...

Преслатко видео од доење на мајмунче во Скопската Зоолошка

Jürgen и Mikе се авантуристи од Германија и САД, кои започнале еден интересен подвиг во нивниот...

Видео: Овој татко им соошти на синовите важна вест: ,,Станавме милионери”- Погледнете ја нивната реакција!

Овој Данец им соопштува на своите синови дека дал отказ од работа, што на неговите синови не...

Фото: Овој човек пробува да го копира Ден Билзеријан!

Оваа интернет ѕвезда и Instagram феномен денес е меѓу најпопуларните плејбои кои се стекнаа со...

Рецепт за највкусни меки палачинки!

Подготовката на смеса за палачинки треба да е еден од наједноставните зафати во кујната, но...

ФОТО: Среќа е … кога ќе падне првиот снег на Попова Шапка!

Нестабилното време и ниските температури што го зафатија регионот придонесоа во Македонија...

Видео: Вака звучи „Брала мома капини“ во изведба на весели Јапонци!

Момците од јапонската група Пирамидос, направија одлична преработка на македонската...

Ни претстои фестивалот за љубителите на виното „Вино Скоп 2014“

Во среда, на 24ти септември ќе започне овогодиншениот вински фестивал „Вино Скоп“, на кој...

Фото: Не сакате да палите цигари со оваа запалка од погребална опрема …

Дали е во прашање да се крене свеста кај пушачите или пак станува збор за реклама проценете...

Видео: ТВ Репортерка даде отказ во живо!

На крај на прилогот за канабис клуб од Аљаска, репортерката призна дека таа е сопстевник на...

Еротскиот предизвик „пчела“ – нов хит на социјалните мрежи (18+)

Краткиот опис на ова ново интернет лудило кое ги зафати девојките кои не се стеснуваат да...

Бракот нè прави среќни исто колку и платата!

Дека бракот нè прави среќни исто колку и добрата плата се покажало во последната фаза на...

Видео: Само плавуша може вака да полни бензин!

 

На светот има само два типа на луѓе… Кој тип сте вие?

Повеќе сакате кучиња или мачиња? Пиете повеќе кафе или чај? Зомато направи интересна...

ВИДЕО: 10 најголеми митови во холивудските филмови

А вие мислевте дека сѐ што се прикажува на холивудските филмови е вистина? Хм… помислете...

ВИДЕО: Едно семејство посвоило повредено куче за нивниот син со аутизам, но не очекувале дека нивниот живот тотално ќе се промени!

Џони Хики е дете дијагностицирано со аутизам, на кого не му помогнало лечење од доктор, туку...

Видео: И тоа бидна: Мажи за прв пат си ја депилираат интимната зона!

Група мажи за првпат оди на депилација на интимната зона, а нивните реакции се навистина...

Се е подготвено за одржување на „ Неготинскиот панаѓур-2014 “

„Општина Неготино во соработка со локалното комунално претпријатие и други институции...

Видео: Ви текнува ли на Супер Бабичка?

Ви текнува на играната серија каде главниот лик беше супер бабичката која леташе на точак и...

Фото: Наливни љубовни вина! Розе “Да се заљубиш” – Црвено “Љубов да водиш” – Бело “Да прогледаш”

Тие се тие наливни вина … – Розе “Да се заљубиш” – Црвено “Љубов да водиш”...