Категорија: Секојдневие

Денеска е Чист Понеделник – почнуваат велигденските пости

Денеска започнуваат велигденските пости. Денот по Прочка е чист понеделник кога почнува...

Фото: Сите очи беа вперени во Ирина Шајк

На забавата по Оскарите на црвениот тепих главна ѕвезда дефинитивно беше руската убавица...

ФОТО: Џенифер Лопез во раскошен фустан од Ели Сааб на Оскар

За оскаровската ноќ, Џенифер Лопез побара стилска поддршка од незаменливиот Ели Сааб. Иако...

Што открива бојата на цвеќето кое ви го подарува?

Некои истражувања покажуваат дека цвеќето кое го добивате како подарок од момчето открива...

КОГА ЌЕ СЕ СПОЈАТ ДВЕ ЛЕГЕНДИ: АНДРУШ И ЦАЦКО КАЖУВААТ СКЕЧ

Популарниот Андруш, кој стана познат по пеењето песни од Наум Петрески, на Златна Бубамара...

ЧЕРВАР: МЕТАЛУРГ ДОПРВА ЌЕ РАСТЕ. ВУЈОВИЌ: МЕТАЛУРГ ИМА ИДНИНА

По средбата Металург – ППД Загреб се одржа редовната прес-конференција. Веселин...

ВИДЕО: Глупи луѓе – Марјан Георгиевски

Да се потсетиме на едно видео од Марјан Георгиевски насловено Глупи луѓе …

ЗЛАТНА БУБАМАРА: Наум Петрески и Андруш “Оди ѕвездо”

Едно видео исто така од странски служби , видео кое беше прегледано милијони пати , будеше...

ВИДЕО: Коза Ностра со поздрав до Каракамишева и пародија на говорот на Груевски на Златна Бубамара

Погледнете го видеото од доделувањето на наградата за најпопуларен вебсајт за 2014 година на...

ПРИЗНА ЗАШТО МУ БЕГААТ ОД ЕМИСИЈА: Васко Ефтов без влакна на јазикот во ТВ емисијата на годината

Познатиот новинар Васко Ефтов имаше извонредно гостување во „Еден на Еден“, која ја доби...

ПАЦИЕНТ: ВЕЧЕРВА СЕ ЧЕКИРАЛ ВО УНИВЕРЗАЛНА САЛА НА ЗЛАТНА БУБАМАРА

Нека му каже некој дека е снимка бе гревота е :)

Кои им се омилените интимни фризури на Македонките?

Македонките сè уште најмногу претпочитаат бразилска депилација, меѓутоа сè почесто се...

Овој мал буцко е еден од најпопуларните пејачи денес

Сем Смит на Инстаграм објавил фотографија од своите школски денови во портокалова униформа....

Што прават девојките кога не можат да заспијат?!

Во последно време за сексот се зборува со отворени карти и се чини дека повеќе не е табу...

Центарска журка во Аеродром: Работнички доминантно до деветтиот пехар во Купот на Македонија!

„Центарци“ долго ќе го паметат вечерашниот триумф и прослава на пехарот, најмногу што е...

СМЕЕТЕ ДА СЕ СМЕЕТЕ: Погледнете го ова слатко девојче како наеднаш се буди Gangnam Style

Слатко видео во кое малата Амаја се буди по кратка дремка освојува на YouTube. Неодоливото...

ЗАТОА ГО ИМА НАЈДОБРИОТ: Погледнете како Марија Нацева го вежба својот задник!

Post by Marija Naceva.

Откриена најчуваната тајна: Познат рецептот на Кока-Кола!

Кока-Кола е најпопуларниот газиран пијалок на светот, а речиси денеска не постои некој кој...

Погледнете како Ријана го прослави својот 27-ми роденден (фото)

Ријана го прослави својот 27-ми роденден, и како што прилега, голем број на ѕвезди беа...

ПРЕМИЕРА: Македонија пат – “50 нијанси сива”